۳۰ مرداد ۱۳۹۲

روش پاک کردن شیشه ها با سرکه

۳۰ مرداد ۱۳۹۲ 10731 بازدیدکننده 4 نظر
روش پاک کردن شیشه ها با سرکه در این مقاله می خوانید

در این مقاله روش پاک کردن شیشه با استفاده از سرکه آموزش داده شده است با خواندن آن می توانید به راحتی شیشه هایی پاک و تمیز داشته باشید.   ...

روش پاک کردن شیشه ها با سرکه

مقدمه

سرکه تقطیر شده، که به آن سرکه سفید هم گفته می‌شود، میتواند یکی از محصولات عمده تمیز کاری در خانه ها محسوب شود. سرکه تقطیر شده، مخلوطی از آب و اسید استیک است و میتوان از آن برای تمیز کردن، رفع بوی بد، و میکروب زدایی در خانه ها استفاده کرد. بعلاوه، سرکه یک محصول طبیعی است و در صورت استنشاق یا خورده شدن، کاملا بی خطر می‌باشد. یکی از بهترین استفاده های سرکه در خانه، تمیز کردن شیشه ها می‌باشد. پاک کردن شیشه ها باسرکه، بسیار ساده بوده و به مقدار کمی زمان و مواد اولیه نیاز دارد.

 

قدم ها

1-منطقه اطراف پنجره را برای تمیزکاری آماده سازید

 مهم ترین اقدام این بخش، تمیز کردن قاب پنجره با استفاده از پارچه و کاغذ، برای پاک کردن گرد و غبار میباشد. اینکار باعث میشود زمانی که از سرکه برای پاک کردن شیشه استفاده میکنید، گرد و غبار باعث خراب کردن کار شما نشود. در صورتی که اشیاء کوچکی را در کنار پنجره نگهداری میکنید، قبل از شروع به کار با سرکه، آنها را جابجا کرده تا از خیس شدن توسط سرکه جلوگیری شود.

 

 پاک کردن شیشه ها با سرکه

 

2- یک شیشه اسپری را از مخلوط آب و سرکه پر کنید

برای شیشه های کوچک، اسپری کردن سرکه به شیشه، راحت ترین و موثرترین روش است. از مخلوط مساوی آب و سرکه در شیشه استفاده کنید. در صورت تمایل به پاک کردن لک های قویتر، میتوانید از مقدار  بیشتری از سرکه و در صورت تمایل به پاک کردن لک های معمولی و ساده، از مقدار کمتری از سرکه در مخلوط استفاده کنید.

 

 پاک کردن شیشه ها با سرکه

3- سطح شیشه را با اسپری مخلوط سرکه و آب بپوشانید

از شیشه اسپری، برای نم دار کردن تمام سطح شیشه استفاده کنید. در صورتی که قصد تمیز کردن چند شیشه را دارید، فقط سطح یک شیشه را با مخلوط بپوشانید

 

4- برای تاثیر سرکه، تمام سطح شیشه را با پارچه بکشید

بهترین وسیله برای اینکار، استفاده از پارچه های بدون پرز و کرک میباشد. بیشتر بر نقاطی از شیشه که لک ها و آلودگی های مشخص دارند تمرکز کنید. برای جلوگیری از ایجاد لک و خط و خطوط بر روی شیشه، باید سریع کار کنید.

کل سطح یک شیشه را با مخلوط بپوشانید

 

 پاک کردن شیشه ها با سرکه

5- تمام سطح شیشه را پاک کنید

بهترین وسیله برای انجام اینکار، استفاده از پارچه هایی با الیاف ریز است. اینکار باید زمانی انجام شود که اکثر رطوبت شیشه، با پارچه بدون کرک اولیه جذب شده باشد. با قدرت و سرعت زیاد پنجره را پاک کنید تا از ایجاد لک بر روی شیشه جلوگیری شود.

 

 پاک کردن شیشه ها با سرکه

پاک کردن شیشه های بزرگ با سرکه

1- یک سطل را با مخلوط آب و سرکه پر کنید

برای شیشه های بزرگ، بهتر است سرکه بوسیله اسفنج به شیشه مالیده شود. برای همین لازم است که برای خیس کردن اسفنج، یک سطح را از آب و سرکه پر کنید. برای کاهش هزینه های خود، میتوانید از 1 قسمت سرکه و 4 قسمت آب استفاده کنید.

 

 پاک کردن شیشه ها با سرکه

2- مخلوط سرکه و آب را به سطح شیشه بکشید

اسفنج را در سطل خیس کرده و آنرا بر سطح شیشه بکشید. برای جلوگیری از ایجاد خط و لک بر روی شیشه، سریع کار کنید.

 

 پاک کردن شیشه ها با سرکه

3- شیشه را با یک شیشه پاک کن، خشک کنید

 بعلت اینکه برای جلوگیری از ایجاد لک لازم است پنجره ها سریع خشک شوند، استفاده از یک شیشه پاک کن برای پاک کردن شیشه های بزرگ لازم است. بعلاوه، استفاده از آن باعث میشود نیاز شما به حوله و پارچه خیلی کمتر شود. با استفاده از شیشه خشک کن، با سرعت زیاد تمام سطح شیشه را پاک کنید.

 

 پاک کردن شیشه ها با سرکه

4- با استفاده از یک پارچه ریزبافت، شیشه را خشک کنید

 برای جذب رطوبت باقی مانده در گوشه های شیشه، از یک پارچه ریزبافت استفاده کرده و مابقی سرکه را از روی شیشه پاک کنید. هر منطقه ای که شروع به لک شدن کرده است را به سرعت با پارچه خشک کنید و تا قبل از تمام شدن یک پنجره، پنجره بعدی را شروع نکنید.

 

 پاک کردن شیشه ها با سرکه

 هشدار

از خشک کردن شیشه، در زیر نور مستقیم خورشید خودداری نمائید، به این دلیل که اینکار، باعث خشک شدن خیلی سریع شیشه و ایجاد لک بر روی آن میشود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040