۲۲ خرداد ۱۳۹۷

چگونه میوه و سبزیجات را بشوییم

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ 1945 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه میوه و سبزیجات را بشوییم در این مقاله می خوانید

اگر فکر می‌کنید شستن میوه کار ساده‌ای است و اطلاعات خاصی نمی‌خواهد بهتراست این مقاله را تا انتها بخوانید.   ...

چگونه میوه و سبزیجات را بشوییم

بهتر است میوه‌ها و سبزیجات درست قبل از مصرف شسته شوند، مگر اینکه گل زیادی داشته باشند. توت‌ها اگر شسته شده و در یخچال بمانند بسیار مستعد رشد قارچ هستند. میوه‌ها دارای یک پوشش طبیعی هستند که رطوبت داخلی ان را حفظ می‌کند و شستن باعث از بین رفتن سریع‌تر این پوشش می‌شود.

 

تمامی محصولاتی که بسته‌بندی هستند را باید بشویید، حتی اگر ادعا شده است که قبلاً شسته شده می‌باشند. ممکن است این محصولات با باکتری‌ها برخورد داشته یا اینکه دارای مواد مضر دیگری باشند که در حین شستن باقی‌مانده‌اند.

 

 

در ابتدا تمام سطح کابینت، یخچال و سینک شما باید کاملاً تمیز باشد. همچنین قبل از شروع دستان خود را بشویید.

 

به‌آرامی میوه و سبزی را زیر آب بشویید. نیازی به استفاده از صابون، سفیدکننده یا پودرهای دیگر نیست. این مواد شیمیایی روی سطح میوه مانده و باعث خراب شدن طعم آن می‌شوند.

 

اسپری‌های تجاری برای شستشوی میوه و سبزیجات واقعاً بهتر از شستن با آب ساده نیستند. پس پول خود را هدر ندهید.

 

 

برگ‌های بیرونی کاهو و کلم را جدا کرده و باقی برگ‌های آن را زیر آب بگیرید. سبزیجاتی مانند چغندر که می‌توانند خاک بیشتری داشته باشند را بهتر است دو بار بشویید.

 

زمانی که کار شستشو تمام شد اجازه دهید میوه یا سبزی شما در یک سبد بماند تا آب آن برود. سپس آن را به یک کاسه‌ی تمیز منتقل کنید.

 

 

قارچ تنها نیاز به یک برس آرام دارد، احتیاجی به آب نیست. در حقیقت شستن با آب می‌تواند تمیز کردن آن را سخت‌تر کند.

 

و در نهایت به یاد داشته باشید میوه‌ها و سبزیجات شسته شده را دور از تخم‌مرغ خام، یا گوشت و غذاهای دریایی خام نگه دارید زیرا ممکن است به باکتری‌های آن آلوده شوند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040