۲ خرداد ۱۳۹۷

ترفندهایی در نظافت که بی اثر هستند

۲ خرداد ۱۳۹۷ 2072 بازدیدکننده 0 نظر
ترفندهایی در نظافت که بی اثر هستند در این مقاله می خوانید

دوست دارید نظافتی ساده‌تر داشته و تمام مشکلاتتان در این زمینه رفع شود؟ پس باید این راه‌های نادرست را کنار بگذارید.   ...

ترفندهایی در نظافت که بی اثر هستند

ضدعفونی کردن اسفنج در ماکروویو

حرارت زیاد می‌تواند برخی باکتری‌ها را بکشد. بااین‌وجود زمان لازم برای ماکروویو جهت رسیدن به دمایی که بتواند باکتری‌های مرکز اسفنج را از بین ببرد باعث شعله‌ور شدن اسفنج و سوختن آن خواهد  شد. شاید در ماکرویو برخی باکتری‌ها از بین بروند اما باکتری‌های مانده می‌توانند زندگی شما را تهدید کنند. به جای آن بهتر است از دستمال مرطوب یک‌بارمصرف یا دستمال‌های پارچه‌ای یا میکرو فایبر استفاده کنید تا بتوانید بعد از هر بار مصرف آن را داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

 

 

افزودن نمک به لباسشویی برای رنگ ندادن لباس‌ها

بهتر است نمک را برای آشپزی کنار بگذارید و آن را داخل ماشین لباسشویی نریزید. زمانی که لباس وارد مغازه و آماده‌ی خرید شد دیگر جلوگیری از رنگ دادن آن خیلی دیراست. این کار باید زمانی انجام شود که پارچه در حال ساخت می‌باشد.

 

 

اسپری مو برای لکه‌های جوهر

این یک ترفند قدیمی است اما باید بدانید این راه زمانی مؤثر بوده که اسپری مو را تقریباً 100 درصد الکل می‌ساخته است. اما زمان اوضاع را تغییر داده. اسپری‌های موی امروزی دارای الکل کمتری هستند ( الکل یک شوینده‌ی عالی برای لکه‌های جوهر است ) و بیشتر شامل نرم‌کننده، روغن‌ها و امولینت ها می‌باشند. اسپری مو را کنار گذاشته و برای تمیز کردن لکه‌ی جوهر از الکل ایزوپروپیل استفاده کنید.

 

 

آب گرم همه‌ی میکروب‌ها را می‌کشد

آب گرم باکتری‌ها را می‌کشد اما این آب باید واقعاً داغ باشد ( حدود 100 درجه‌ی سانتی‌گراد ) و سطح موردنظر باید برای چند دقیقه در معرض این آب داغ قرار گیرد. ازآنجایی‌که آب گرم اغلب خانه‌ها حدود 48 درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم می‌شود شما در واقع با استفاده از آب تنها، برای کشتن باکتری‌ها خودتان را فریب می‌دهید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040