۹ ارديبهشت ۱۳۹۷

نکاتی برای ضدآلرژی کردن اتاق خواب

۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ 2038 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای ضدآلرژی کردن اتاق خواب در این مقاله می خوانید

تابه‌حال شده است با علائم آلرژی از خواب بیدار شوید؟ اتاق‌خواب شما محرک‌های زیادی برای آلرژی می‌تواند داشته باشد. ...

نکاتی برای ضدآلرژی کردن اتاق خواب

از  تختخواب شروع کنید

شما هر شب چندین ساعت را در تختخواب می‌گذرانید و به مرور تشک شما خانه‌ی خوبی برای هزاران باکتری، آلودگی و قارچ خواهد شد که از بیرون روی مو و پوست شما خواهد آمد. این امر خانه‌ی شما را نقطه‌ای مناسب برای محرک‌های آلرژی خواهد کرد.

 

 

رهایی از شلوغی اتاق

اتاق‌خوابی که شلوغی زیادی داشته باشید جای بیشتری برای قارچ‌ها و دیگر محرک‌های آلرژی دارد تا مخفی شوند. مثلاً مطالعه قبل از خواب در اتاق‌خواب خوب است اما بهتر است کتابخانه‌ی خود را در نقطه‌ی دیگری از خانه قرار دهید. کتاب‌ها و مجلات خیلی آلوده خواهند شد. کاغذهای قدیمی می‌توانند حشرات و میکروب‌ها را به شما جذب کنند.

 

 

مرتباً جارو کنید

حداقل یک‌بار در هفته اتاق خود را جارو زده و به‌طور قابل‌توجهی محرک‌های آلرژی در اتاق‌خواب را کاهش دهید. می‌توانید از جاروهای دارای فیلتر استفاده کنید و حتماً گوشه‌های اتاق‌خواب، زیر تخت و زیر دیگر کشو و درزهای پنجره را تمیز کنید.

 

 

پنجره‌ها را چک کنید

پارچه‌های سنگین می‌توانند آلودگی و محرک‌های آلرژی را جمع کنند. به‌جای آن از پارچه‌های سبک و قابل شستشو برای پوشاندن پنجره‌ها استفاده کنید. با باز گذاشتن پنجره اجازه دهید هوای تازه ‌وارد اتاق شود و هوای آلوده‌ی داخل خانه و دود سیگار یا محصولات شوینده از اتاق شما بیرون رود.

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040