۳ ارديبهشت ۱۳۹۷

وسایلی در خانه که باید فورا تمیز کنید

۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1777 بازدیدکننده 0 نظر
وسایلی در خانه که باید فورا تمیز کنید در این مقاله می خوانید

ما با میلیون‌ها میکروب و ویروس در اطراف محاصره‌شده‌ایم. اگر به دنبال نقاط آلوده‌ای هستید که نیاز به مراقبت بیشتری دارند این‌ها شروع خوبی خواهند بود. ...

وسایلی در خانه که باید فورا تمیز کنید

ماشین ظرف‌شویی

شاید فکر کنید دمای بالا و چرخه‌ی شستشو برای تمیز شدن خود ماشین نیز کافی است اما باید بدانید فضای زیاد آن محیط خوبی برای فرار کردن میکروب‌ها و زنده ماندن آن‌ها دارد. عمر ماشین ظرف‌شویی، استفاده‌ی قبلی و سختی آن همه فاکتورهایی هستند که روی جرم دستگاه اثر دارند.

 

 

اسباب‌بازی حمام کودک

ماده‌ی پلاستیکی اسباب‌بازی، کیفیت آب و مواد سازنده‌ی شوینده‌ها و همچنین مایعات بدن همگی می‌توانند برای آلودگی این وسایل بازی مقصر باشند. بهترین راه برای تمیز کردن داخل وسایل بازی عوض کردن آن‌هاست. اما اگر کودکتان به وسیله ای وابسته است راه خوبی برای شما وجود دارد: بعد از حمام فوراً اسباب‌بازی را خشک کرده تا مانع جمع شدن کپک داخل آن شوید.

 

 

ظرف خمیردندان

اگر فراموش نمی‌کنید مسواکتان را مرتب عوض کنید – پیشنهاد می‌شود هر سه یا چهار ماه- پس از هر بار تعویض مسواک، تمیز کردن ظرف نگه‌دارنده‌ی آن را نیز فراموش نکنید. با کمک یک ماده‌ی شوینده و یک مسواک می‌توانید داخل ظرف را تمیز کنید. بیرون آن را فراموش نکنید.

 

 

کلیدهای برق

تحقیق انجام‌شده در رابطه با نقاط آلوده خانه نشان داده است سینک توالت و حمام بیشترین تعداد باکتری را دارند. البته تعداد باکتری‌ها روی ریموت کنترل تلویزیون و کلیدهای برق نیز زیاد بوده است. هر سطح سختی که افراد زیادی به آن دست بزنند برای میکروب‌ها ایده آل است. با کمک یک دستمال میکرو فایبر روی کلیدها را خوب تمیز کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040