۱۳ اسفند ۱۳۹۶

چیزهایی که نباید هرگز داخل ظرفشویی بگذارید 2

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ 1799 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که نباید هرگز داخل ظرفشویی بگذارید 2 در این مقاله می خوانید

ماشین ظرف‌شویی شما می‌تواند به برخی وسایل آسیب‌زده و یا خودش آسیب ببیند. بهتر است برخی ظروف با دست شسته شوند. ...

چیزهایی که نباید هرگز داخل ظرفشویی بگذارید 2

ظروف و ماهیتابه آلومینیومی

اگر تابه‌حال یک بشقاب آلومینیومی را درون ماشین ظرف‌شویی گذاشته باشید دیده‌اید چه اتفاقی افتاده است. ظرف شما کدر و تیره می‌شود. مشابه همین قضیه برای قابلمه، ورقه‌های پخت غذا و ماهیتابه‌ها اتفاق خواهد افتاد. همچنین شاید شاهد لکه‌هایی سفید روی سطح ظروف باشید که به خاطر خاصیت قلیایی پودر شوینده‌ی ظرف‌شویی است.

 

 

ظروف و لیوان‌های مسی

این‌گونه ظروف نیاز به مراقبت بیشتری برای براق و درخشان ماندن دارند. با گذاشتن آن‌ها درون ماشین ظرف‌شویی کارتان را سخت‌تر نکنید. مواد شیمیایی سخت داخل پودر ظرف‌شویی فوراً ظرف شما را کدر کرده و می‌تواند خورنده بوده و باعث گود افتادن در ظرف شود.

 

 

درب‌های زودپز

شاید قابلمه‌ی زودپز شما داخل ظرف‌شویی مشکلی نداشته باشد اما  نباید درب آن را درون ماشین ظرف‌شویی بگذارید. درب زودپز دارای سوپاپ‌هایی است که چگونگی کارکرد آن را کنترل می‌کنند. نحوه‌ی کار ظرف‌شویی شاید باعث شود ذرات ریز غذا وارد سوپاپ‌ها و دریچه‌ها شده و منجر به فشار زیاد داخل زودپز گردد. حتی ممکن است این فشار آن را منفجر نماید. همچنین مواد شیمیایی سخت می‌توانند به درزگیرهای پلاستیکی یا سیلیکونی درب آسیب بزنند.

 

 

ماهیتابه‌های نچسب

درحالی‌که بسیاری از این ماهیتابه‌ها دارای برچسب قابل شستشو در ظرف‌شویی هستند اما پودرهای سخت و دمای بالا می‌توانند به لایه‌ی نچسب آن‌ها آسیب بزنند. اگر می‌خواهید این‌گونه ظروف را داخل ماشین ظرف‌شویی بگذارید مرحله‌ی خشک کردن را کنار گذاشته و اجازه دهید خودشان مقابل هوا خشک شوند. اولین نشانه از آسیب به سطح به معنای خرید یک ماهیتابه‌ی جدید است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040