۲۶ بهمن ۱۳۹۶

راه های غیرشیمیایی برای مبارزه با بیدها

۲۶ بهمن ۱۳۹۶ 1725 بازدیدکننده 0 نظر
راه های غیرشیمیایی برای مبارزه با بیدها در این مقاله می خوانید

بید یکی از آزاردهنده‌ترین چیزهایی است که تا زمانی که خیلی دیر است خودش را نشان نمی‌دهد. شما مطمئناً دوست دارید آن‌ها را از خانه خود بیرون کنید. ...

راه های غیرشیمیایی برای مبارزه با بیدها

همه‌جا را جارو بزنید

اولین چیزی که شما باید در مبارزه با بیدها انجام دهید این است که وسایل داخل کشو و کمدها را بیرون آورده و داخل همه‌ی آن‌ها را جارو بزنید. مطمئن شوید همه‌ی اتاق را خوب جارو کنید زیرا بیدها روی فرش‌ها تخم می‌گذارند.

 

 

لباس‌های خشک و آلوده را بشویید

این بیدهای مزاحم عرق و آلودگی را دوست دارند، بنابراین حتماً لباس‌هایی که فکر می‌کنید بیدها به آن حمله کرده‌اند را در دمای بالا شسته و خشک کنید. اگر می‌خواهید این لباس‌ها را نگه دارید این نکته اهمیت زیادی دارد. در غیر این صورت باید آن‌ها را داخل مشمایی بگذارید که ورودی هوا ندارد یا ظروف پلاستیکی، نه کارتن‌های مقوایی.

 

 

فریز کردن لباس‌ها

برای لباس‌هایی که نمی‌خواهید شسته یا خشک کنید می‌توانید به جای این کار برای یک شب آن‌ها را داخل فریزر بگذارید. دمای سرد هوا باعث کشته شدن نوزادهای فعال خواهد شد.

 

 

استفاده از چوب سرو

چوب سرو دشمن طبیعی بیدهاست و بوی خوبی دارد. این چوب‌ها را در پشت کمد خود قرار دهید تا مانعی برای بیدها شود. و یا می‌توانید کمی هزینه کرده و از آویزهای چوب سرو خریداری نمایید. زمانی که بوی آن حس کردید دارد از بین می‌رود با شن روی چوب‌ها بمالید تا دوباره بودار شده و بیدها را دور نگه دارد.

 

 

ساخت یک دفع‌کننده‌ی طبیعی

بیدها حس بویایی دارند اما خوشبختانه بویی که آن‌ها دوست ندارند برخلاف چیزی است که انسان‌ دوست دارد. داخل یک پوش مناسب ترکیبی از اسطوخودوس خشک شده، نعناع هندی، چوب دارچین و رزماری قرار داده و آن را داخل کمد خود بگذارید تا حشرات دوستدار بوی تعریق را دفع کند. زمانی که حس کردید  بوی آن دارد از بین می‌رود ( تقریباً هر یک سال ) مواد جدید را جایگزین نمایید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040