۱۴ مرداد ۱۳۹۶

چیزهایی که باید تمیز کنید اما نمی کنید

۱۴ مرداد ۱۳۹۶ 2928 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که باید تمیز کنید اما نمی کنید در این مقاله می خوانید

ما به شما نقاطی از خانه را نشان می‌دهیم که اغلب افراد نظافت آن را فراموش می‌کنند. ...

چیزهایی که باید تمیز کنید اما نمی کنید

ریموت کنترل

ریموت کنترل‌ها یکی از آلوده‌ترین سطوح در خانه هستند. در جلوی تلویزیون کمی میوه می‌خورید و بعد با همان دست‌ها شبکه را عوض می‌کنید. از بیرون می‌آیید و به‌محض وارد شدن به خانه بدون شستن دست‌ها دکمه‌ی ریموت را فشار می‌دهید. همه‌ی این‌ها سطح ریموت شما را تبدیل به یکی از آلوده‌ترین نقاط خانه خواهد کرد.

 

پریزهای برق

آلوده‌ترین نقطه‌ی خانه‌ی شما توالت نیست. به نظر می‌رسد کلید برق آشپزخانه، سرویس بهداشتی و دیگر نقاط آلوده‌ترند. با روشن کردن برق شما جرم‌ها را به سطوح مختلف منتقل می‌کنید. یک‌بار در هفته روی پریزها را با دستمال ضدعفونی تمیز کنید.

 

دیوار پشت سطل زباله

همیشه زباله‌هایتان را درست داخل سطل پرتاب نمی‌کنید و گاهی ممکن است مقداری از آن بیرون بپاشد. شما زمین اطراف را مرتباً طی کشیده و تمیز می‌کنید اما ممکن است دیوار پشت سطل را فراموش کنید. ذرات آلوده و بدبوی زباله ممکن است دیوار را کثیف کنند.

 

داخل یخ‌ساز یخچال

شاید داخل یخچال خود را مرتباً تمیز کنید و حتی داخل فریزر. اما آخرین باری که داخل یخ‌ساز را تمیز کرده‌اید کی بوده است؟ اگر تکه‌های یخ کدر و بدبو شده‌اند یا کمی بوی نا گرفته‌اند زمان آن رسیده داخل یخ‌ساز را تمیز و ضدعفونی کنید.

 

دستگاه قهوه ساز

آیا قهوه‌ای که داخل دستگاه خود تهیه می‌کنید بوی بدی می‌دهد؟ شاید هرروز قوری را می‌شویید اما داخل دستگاه را تمیز می‌کنید؟ تمامی بخش‌های جداشدنی قهوه ساز خود را جدا کرده و آن‌ها را با دست شسته یا داخل ظرف‌شویی قرار دهید. سپس با ترکیبی از آب و سرکه‌ی سفید باقی آن را تمیز کنید.

 

داخل سطل زباله

حتی اگر همیشه داخل سطل خود را با کیسه می‌پوشانید بازهم جرم‌ها راه خود را پیدا خواهند کرد. هیچ‌کس نمی‌گوید هر بار که زباله‌ها را خالی می‌کنید داخل سطل را بشویید اما باید هرچند وقت این کار را انجام دهید.

 

برس و شانه

برس شما در صورت مراقبت صحیح می‌تواند یک تا سه سال عمر کند. اما مراقبت صحیح چیست؟ پس از هر بار استفاده موهای داخل برس را درآورده و آن را یک‌بار در ماه با دست و با شامپو بشویید. بگذارید در طول شب بماند تا خشک شود. همچنین موهای جمع شده در آن را با قیچی جدا کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040