۲۵ تير ۱۳۹۶

چگونه از ماشین لباسشویی بیشترین استفاده را کنید (2)

۲۵ تير ۱۳۹۶ 2863 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه از ماشین لباسشویی بیشترین استفاده را کنید (2) در این مقاله می خوانید

امروزه اغلب افراد در خانه‌ی خود از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنند. نکات زیر به افزایش طول عمر دستگاه شما کمک خواهد کرد.       ...

چگونه از ماشین لباسشویی بیشترین استفاده را کنید (2)

استفاده صحیح از پودر

همیشه مقدار پودر را متناسب با اندازه‌ی لباس‌های خود بریزید. استفاده از پودر زیاد نه تنها لباس‌های شما را تمیز نخواهد کرد بلکه واقعاً می‌تواند به لباس‌ها، لوله‌های آب و موتور ماشین آسیب برساند. استفاده از پودر زیاد می‌تواند حتی لباس‌ها را کثیف‌تر کند. زیرا این پودر در بین الیاف پارچه مانده و باعث می‌شود لباس‌ها کدر و بد دیده شوند.

 

در ابتدا لکه‌ها را پاک‌کنید

لکه‌های سخت باید قبل از شستشوی لباس تمیز شوند. زمانی که لباسی لک می‌شود باید در اولین فرصت لکه را تمیز کرد. اگر بگذارید لکه روی  لباستان مانده و خشک شود می‌تواند دائمی شده و دیگر پاک نشود. در این شرایط لباسشویی هم به شما کمکی نخواهد کرد.

 

تمیز کردن فیلترها

برخی ماشین‌های  لباسشویی دارای فیلتر پارچه‌ای هستند. اگر ماشین شما این‌طور است باید مرتباً فیلتر را تمیز کنید. این کار مانع ایجاد بوی بد شده و اجازه می‌دهد آب بهتر داخل ماشین جریان داشته باشد.

 

داشتن برنامه برای نظافت

ازآنجایی‌که نظافت ماشین شما روی عمر آن تأثیر دارد بهترین راه داشتن برنامه‌ای است تا نظافت آن را فراموش نکنید. برنامه‌ی شما و نوع نظافت بستگی به نوع ماشین لباسشویی‌تان دارد.

 

ترکیب لباس‌ها با سرکه

سرکه‌ی سفید راهی عالی برای جلوگیری از رفتن رنگ لباس‌هاست. تنها کافی است در مرحله‌ی آبکشی نصف فنجان از سرکه را اضافه کنید. با این کار نه تنها رنگ لباس‌ها حفظ می‌شود بلکه ماشین شما نیز شستشو شده و بهتر خواهد شد. می‌توانید برای لباس‌های سیاه در اولین شستشو از سرکه استفاده کنید. برای سی دقیقه لباس‌ها را در محلولی از آب و نصف فنجان سرکه و دو قاشق غذاخوری نمک خیس کنید. این کار باعث ماندگاری رنگ لباس می‌شود.

 

شروع کار با جوش‌شیرین

اگر لباس‌هایتان بوی بدی گرفته‌اند نگران نشوید. در ابتدا اجازه دهید تمامی چیزهایی که بدبو هستند برای یک تا دو ساعت در محلولی از آب و جوش‌شیرین خیس بخورند. سپس آن‌ها را داخل ماشین ریخته و در طی مرحله‌ی آبکشی یک پیمانه سرکه‌ی سفید اضافه کنید. در پایان همه‌ی بوهای بد رفته و لباس‌هایتان تمیز شده‌اند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040