۱۱ مرداد ۱۳۹۵

چگونه خانه ی خود را ضدحساسیت کنید

۱۱ مرداد ۱۳۹۵ 2522 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه خانه ی خود را ضدحساسیت کنید در این مقاله می خوانید

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با محرک‌های آلرژی در خانه‌ی خود مبارزه کنید. این مقاله را بخوانید تا بیشتر یاد بگیرید. ...

چگونه خانه ی خود را ضدحساسیت کنید

حیوان خانگی شما محرکی برای آلرژی است

حساسیت

اگر با یک سگ زندگی می‌کنید می‌دانید این حیوان چقدر ساده و سریع خانه‌ی شما را کثیف و به‌هم‌ریخته می‌کند. اما باید بدانید علاوه بر آلودگی، محرک‌های آلرژی می‌توانند به پنجه و پوشش بدن حیوان بچسبند.

 

در خانه کفش نپوشید

حساسیت

کفش‌ها می‌توانند محرک‌های آلرژی، آلودگی، مواد شیمیایی و مواد سمی زیادی را وارد خانه‌ی شما کنند. در نزدیکی درب ورودی فضایی را برای درآوردن کفش‌ها قرار دهید. باید یک پادری قابل شستشو داشته باشد تا از شر جرم‌ها و آلودگی‌ها راحت شوید.

 

نظافت قالیچه و فرش‌ها

حساسیت

خیلی‌ها دوست دارند پابرهنه روی قالیچه و فرش‌ها راه بروند. اما الیاف فرش گرد و خاک و محرک‌های آلرژی را در خود گیر می‌اندازند. باید روی فرش‌ها را خوب جارو بزنید تا تمامی گردو خاک و محرک‌های آلرژی‌زای میان آن‌ها تمیز شود.

 

تمیز کردن و شستن

حساسیت

زمانی که در فضایی کوچک زندگی می‌کنید محرک‌های آلرژی و گرد و خاک می‌توانند به سرعت در خانه جمع شوند. از ماشین لباس‌شویی و خشک کن خود برای نظافت کمک بگیرید. رویه‌ی بالشت و ملافه‌ی خود را هر هفته بشویید. همچنین بهتر است دو بار در ماه پتوها، رویه‌ی مبل و پرده‌ها شسته شوند.

 

راه‌حل‌های دیگر

حساسیت

از قاب پنجره‌های ضد غبار و آلودگی استفاده کنید.

از فن‌های دارای فیلتر استفاده کنید. همزمان با کار کردن فن ذرات گرد و غبار و آلودگی در فیلتر گیر می‌افتند.

ذرات غذای مانده در اطراف آشپزخانه، یخچال، کابینت و فر را تمیز کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040