۳۰ تير ۱۳۹۵

7 نکته برای نگهداری از تخته برش های چوبی

۳۰ تير ۱۳۹۵ 3226 بازدیدکننده 0 نظر
7 نکته برای نگهداری از تخته برش های چوبی در این مقاله می خوانید

در اینجا 7 گام برای نگهداری از تخته‌های برش چوبی آورده شده است. ...

7 نکته برای نگهداری از تخته برش های چوبی

به آرامی بشویید

برخلاف تخته‌های پلاستیکی تخته‌های چوبی باید به آرامی شسته شوند. مواد طبیعی نمی‌توانند مواد شوینده‌ی سخت یا سابیدن زیاد را تحمل کنند. یک پارچه‌ی نرم بردارید. با استفاده از ترکیب آب و صابون سطح را تمیز کنید.  تخته‌های چوبی را در آب خیس نکنید.

 

ضدعفونی کردن تخته

به خاطر طبیعت چوب باکتری‌ها می‌توانند در تخته گیر کنند. برای سهولت و راحتی در پاک کردن جرم‌ها کمی سرکه اضافه کنید. یک قسمت سرکه را با 5 قسمت آب ترکیب کرده و سطح را با آن ضدعفونی کنید. چند قطره آب لیمو به آن اضافه کنید. با یک بطری اسپری مایع را روی سطح بپاشید. بگذارید برای چند دقیقه بماند و سپس آب بکشید. بگذارید در آفتاب بماند تا خشک شود.

 

پاک کردن لکه‌ها

اگر میوه‌ها و سبزیجات شما روی تخته لکه ایجاد می‌کنند کمی نمک و لیمو روی آن امتحان کنید. کمی نمک روی تخته بپاشید. یک لیمو را نصف کرده و روی تخته بکشید تا نمک را روی تخته خوب بمالد. تخته‌ی برش را آب کشیده و در آفتاب بگذارید تا خشک شود.

 

رفع بوی بد

برای اینکه مطمئن شوید بوی غذا در تخته‌ی شما نمی‌ماند می‌توانید از کمی جوش‌شیرین استفاده کنید. این بوبر باید روی تخته پاشیده شود و بگذارید در تمام شب روی آن بماند. روز بعد به آرامی جوش‌شیرین را از روی تخته پاک‌کرده و آن را آب بکشید.

 

خشک کردن

پس از ضدعفونی کردن، رفع بو و تمیز کردن تخته با آب گرم و صابون باید مطمئن شوید آب اضافی را از روی تخته با یک حوله تمیز کنید. آب زیاد می‌تواند باعث ایجاد کپک شود. بگذارید تخته در مقابل نور خورشید بماند تا کاملاً خشک شود. با این کار مطمئن می‌شوید تخته‌ی شما کاملاً خشک شده است.

 

روغن بزنید

چوب دارای سوراخ‌هایی است که نیاز به یک مرحله‌ی محافظ پایانی در مراقبت را اضافه می‌کند. این کار کمک می‌کند مطمئن شوید سطح مایعات، رنگ و بوها را در خود جذب نخواهد کرد. محصولات زیادی برای این کار وجود دارد. زمانی که محصول خود را انتخاب کردید  با یک پارچه‌ی خشک یا دستمال کاغذی کمی روغن روی چوب بمالید. تمام روی تخته را خوب بپوشانید.

 

چاقوهایتان را تیز کنید

چاقوها تأثیر زیادی روی تخته برش شما دارند، چاقوهای کند باعث می‌شوند مجبور شوید چاقوی خود را محکم تر روی تخته فشار دهید که نتیجه‌ی آن می‌تواند خراب شدن سطح چوب باشد. شما می‌توانید با تیز کردن مرتب چاقوی خود از این اتفاق جلوگیری کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040