۲۸ تير ۱۳۹۵

نکاتی برای نگهداری از زباله ها در خانه

۲۸ تير ۱۳۹۵ 2483 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای نگهداری از زباله ها در خانه در این مقاله می خوانید

زباله ها ممکن است باعث بوی بد و حتی جمع شدن حشرات در خانه ی شما شوند. با کمک راهکارهای زیر بدون مشکل زباله های خانه ی خود را مدیریت کنید. ...

نکاتی برای نگهداری از زباله ها در خانه

با بازیافت زباله‌ی کمتری بسازید

 اگر زباله‌ی کمتری داشته باشید دیگر نیازی نیست نگران حجم زباله‌های خود باشید. حال چگونه می‌توان زباله‌ی کمتری تولید کرد؟ یک سطل جداگانه برای چیزهایی بگذارید که قابل بازیافت‌اند. در هر شهر جاهای متفاوتی وجود دارد که زباله‌های بازیافتی را می‌توان تحویل داد.

 

غذاهای مانده را کم کنید

غذاهای فاسدشدنی در زباله عامل بیش‌ترین آلودگی، خرده‌های ریز داخل سطل و ایجاد تکه‌های چسبناک هستند. میزان غذای فاسدشدنی خود را در یک سطل جدا بریزید. برای چیزهایی که باید حتماً داخل سطل بریزید می‌توانید از دو کیسه استفاده کنید تا مشکلی ایجاد نشود.

 

از بوی بد سطل جلوگیری کنید

یکی از بدترین چیزها در مورد زباله بوی بد آن است. چند راه مختلف برای جلوگیری از بوی بد زباله‌ها وجود دارد. مثلاً شما می‌توانید در ته سطل زباله‌ی خودجوش شیرین بپاشید تا به جذب بوهای بد کمک کند.

 

ایجاد چند سوراخ در ته سطل

برای سطل زباله‌های پلاستیکی که بیرون می‌برید باید در ته سطل خود سوراخ‌هایی ایجاد کنید. با این کار می‌توانید بدون نیاز به  تخلیه‌ی آب کثیف سطلتان را بشویید. برای زمانی که سطل خیلی کثیف است می‌توانید از صابون استفاده کنید. بگذارید سطل بماند تا خشک شود.حالا سطلتان مانند یک سطل نو خواهد بود.

 

دقت کنید کجا زباله‌ها را نگه می‌دارید

سطل زباله می‌تواند حشرات موذی و حیوانات را به خود جذب کند. همیشه باید به دنبال راهی برای جلوگیری از ورود حشرات باشید. متأسفانه سطل زباله‌ها یک مقصر بزرگ هستند. بهتر است زباله را زیاد در خانه‌ی خود نگه ندارید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040