۲۴ خرداد ۱۳۹۵

4 اشتباه در نظافت وسایل الکترونیکی

۲۴ خرداد ۱۳۹۵ 2294 بازدیدکننده 0 نظر
4 اشتباه در نظافت وسایل الکترونیکی در این مقاله می خوانید

اطراف شما پر از وسایل الکترونیکی است که مانند هرچیز دیگری کثیف می‌شوند. اما تمیز کردن این وسایل مانند چیزهای دیگر نیست و دقت می‌خواهد. ...

4 اشتباه در نظافت وسایل الکترونیکی

آب یا مایعات زیاد

نظافت وسایل الکترونیکی

مایعات دشمن وسایل الکترونیکی است. مایعات وارد بخش‌های داخلی وسیله‌ی شما شده و بخش‌های الکتریکی آن را خراب می‌کند. به جای اسپری کردن آب یا مایه شیشه‌شور مستقیماً روی وسیله، آن را روی پارچه‌ی نرمی اسپری کنید و با پارچه‌ی مرطوب دستگاه الکتریکی خود را تمیز کنید. همیشه قبل از استفاده از هرگونه مایعات در نزدیکی وسایل الکتریکی آن‌ها را از برق بکشید. آبی که در حین نظافت روی سطح می‌ماند باید جایی برود و ممکن است راهی به داخل تلویزیون یا موبایل شما پیدا کند. اگر این اتفاق افتاد آب یا مایع را سریعاً خشک‌کنید و وسیله‌ی الکتریکی خود را فوراً خاموش نمایید.

 

اجازه می‌دهید گردوخاک جمع شود

نظافت وسایل الکترونیکی

گردوخاک دشمن بزرگ دیگر وسایل الکتریکی است. گردوخاک به سطح وسایل می‌چسبد و روی هم لایه‌ای پس از دیگری می‌سازد. این لایه‌ها می‌تواند فن و تهویه‌ی وسیله‌ی شما را مسدود کند. گردوخاک می‌تواند متصل‌کننده‌های شارژر را پوشانده و ببندد. برای مبارزه با این آلودگی‌ها باید مرتباً خانه، از جمله وسایل الکتریکی را تمیز کنید. زیر و روی سطح را تمیز کنید. ببینید فن‌ها تمیز باشند. چک کنید کابل‌ها بدون خاک یا آسیب باشند.

 

آسیب زدن به صفحه‌نمایش

نظافت وسایل الکترونیکی

بسیاری از وسایل الکترونیکی از جملات صفحه‌نمایش‌های گران‌قیمت می‌توانند بر اثر استفاده یا نظافت نادرست شکسته یا خط بیفتند. شما باید نوع صفحه‌نمایش خود را بشناسید و بدانید تولیدکننده چه روشی را برای نظافت آن پیشنهاد داده است. گردگیری منظم کاری است که باید مرتباً انجام دهید. به یاد داشته باشید دستمال‌های میکرو فایبر انتخاب مناسبی برای نظافت هستند اما اگر زیاد در ماشین لباسشویی شسته شوند ممکن است گردوخاک و موها در سطح آن‌ها گیر بیفتد و روی صفحه‌نمایش خط بیندازد. هیچ‌گاه از دستمال‌کاغذی برای نظافت صفحه‌نمایش استفاده نکنید.

 

روی چیزی که می‌بینید تمرکز می‌کنید

نظافت وسایل الکترونیکی

یکی از رایج‌ترین اشتباهات در نظافت وسایل الکترونیکی تمرکز روی چیزی است که می‌بینید. مثلاً موبایل شما یک قاب دارد، گردوخاک وارد این قاب می‌شوند و باعث آسیب به آن خواهند شد. اگر تنها تمرکز خود را روی نظافت صفحه‌نمایش بگذارید گردوخاک داخل قاب روی‌هم جمع شده و برای دستگاه شما این بد است. فن‌ها شاید در پشت دستگاه الکترونیکی شما باشند و اگر برای زمان زیادی تمیز نشوند ممکن است بر اثر ضخیم شدن لایه‌ی گردوخاک مسدود شده و تلویزیون در معرض حرارت زیاد قرار گیرد. این حرارت طول عمر دستگاه را کم خواهد کرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040