۹ اسفند ۱۳۹۴

نقاطی از خانه که باید هر روز تمیز شوند

۹ اسفند ۱۳۹۴ 2641 بازدیدکننده 0 نظر
نقاطی از خانه که باید هر روز تمیز شوند در این مقاله می خوانید

می‌دانیم با دیدن عنوان به چه چیزی فکر می‌کنید " یک کار دیگر در لیست کارهای روزانه‌ام".اما این کارهای کوچک تفاوت بزرگی در خانه‌ی شما ایجاد خواهند کرد. ...

نقاطی از خانه که باید هر روز تمیز شوند

حوله‌ی دست و ظروف

راهنمای نظافت خانه

شاید به نظر کثیف نرسد اما حوله‌های ظروف از آلوده‌ترین نقاط آشپزخانه‌ی شما هستند. حوله‌های دست سریع‌تر کثیف می‌شود زیرا روزانه بیشتر از یک‌بار مورداستفاده‌اند. هرچند روز باید این حوله‌ها را عوض کنید، و اگر خانواده‌ی بزرگی دارید حتی هرروز.

 

کابینت‌های آشپزخانه

راهنمای نظافت خانه

وقتی به چیزهایی فکر می‌کنید که در طول روز روی کابینت می‌گذارید ( کلید، نامه، موبایل، کیف پول .. ) غیرممکن است بتوانید به کثیفی آن بی‌توجه بمانید و اجازه بدهید آلودگی‌ها روی آن بماند. باید هر روز روی کابینت‌ها را دستمال کشیده و  ضدعفونی کنید. فقط از یک دستمال برای همه‌جا استفاده نکنید. کشیدن یک دستمال روی چند سطح مختلف کار درستی نیست زیرا باعث برخورد آلودگی سطوح مختلف با هم می‌شود.

 

کاشی‌های اطراف دوش

راهنمای نظافت خانه

ساده‌ترین راه برای حفظ کاشی‌های اطراف دوش و دوغاب بین آن نظافت مرتب آن است، به همین دلیل پس از هر بار استفاده باید با یک اسکاچ روی آن بکشید. با خشک‌کردن دیوار از  ایجاد کپک جلوگیری می‌کنید.

 

ظرف‌شویی

راهنمای نظافت خانه

شاید فکر کنید پس از شستن دست‌ها یا ظرف‌ها اطراف ظرف‌شویی نیز تا حد ممکن تمیز شده‌اند. اما برعکس، شما در واقع جرم و باکتری‌ها را به دیواره‌ی ظرف‌شویی فرستاده و به آن چسبیده‌اند. اگر درباره‌ی نظافت جدی هستید باید از یک اسفنج برای پاک کردن لکه‌ها کمک بگیرید. سپس سوراخ سینک را بسته و داخل آن را با آب گرم پرکنید. یک قاشق غذاخوری سفیدکننده در آن بریزید.  بگذارید 5 دقیقه بماند، سپس دور سینک را آبکشی کرده و بگذارید خودش خشک شود.

 

ظروف کثیف

راهنمای نظافت خانه

سس و ذرات باقی‌مانده‌ی غذا حشرات را به خود جذب کرده و شستن ظرف‌ها را تبدیل به کاری دشوار می‌کنند. به‌جای این کار بشقاب‌های غذا و دیگر ظروف را بلافاصله با دست‌شسته یا داخل ماشین ظرف‌شویی بگذارید.

 

چای‌ساز یا قهوه ساز

راهنمای نظافت خانه

ازآنجایی‌که قهوه ساز شما بستر گرمی برای باکتری و قارچ‌هاست شما باید هر روز آن را تمیز کنید. بهتر است پس از هر بار استفاده قهوه، دانه‌ها و روغن آن را خالی کنید. همچنین فراموش نکنید بیرون و صفحه‌ی گرمایی آن را نیز تمیز کنید.

 

زمین پوشیده از خرده‌های غذا

راهنمای نظافت خانه

اگر ناهار پخته‌اید در حین کار شاید کمی غذا روی زمین ریخته باشد. خوشبختانه با یک تی یا دستمال پس از اتمام کار مانده‌های غذا را تمیز خواهد کرد. با این کار مطمئن می‌شوید پذیرای مهمان‌های ناخواسته نخواهید بود ( کپک، حشرات و .. )

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040