۶ بهمن ۱۳۹۴

چگونه لکه لوازم آرایشی را از لباسمان پاک کنیم

۶ بهمن ۱۳۹۴ 5146 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه لکه لوازم آرایشی را از لباسمان پاک کنیم در این مقاله می خوانید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد. لوازم‌آرایشی‌تان ناگهان لکه‌ای روی لباستان ایجاد می‌کند. برای پاک کردن این لک چه‌کار باید بکنید؟ ...

چگونه لکه لوازم آرایشی را از لباسمان پاک کنیم

کرم پودر، خط چشم، سایه، ریمل و رژگونه

پاک کردن لکه لباس

لکه‌های مزاحم لوازم‌آرایشی خود را می‌توانید به‌سادگی تمیز کنید. قبل از شستشو از یک لکه بر استفاده کرده و سپس مانند مواقع دیگر آن را بشویید.

 

روغن صورت

پاک کردن لکه لباس

زمانی که روغن روی لباس شما می‌چکد مقدار اضافی آن را برداشته و قبل از شستشو با لکه بر روی آن بکشید. همچنین می‌توانید از یک شوینده‌ی دستی بی‌آب برای کمک به پاک شدن لکه استفاده کنید. سپس لباس را در ماشین انداخته و با گرم‌ترین دمای مناسب برای پارچه آن را بشویید.

 

لاک ناخن

پاک کردن لکه لباس

موضوع عالی درباره‌ی لاک ناخن این است که لاک برای پاک شدن طراحی‌شده است. پارچه‌ی لک شده را برعکس روی یک کاغذ گذاشته و با استون روی آن بکشید.

هشدار: از استون روی پارچه‌های استات یا سلولز تری استات استفاده نکنید ( برچسب روی لباس را چک کنید. این پارچه‌ها شبیه به ابریشم یا پارچه‌های نخ مصنوعی هستند ) زیرا با پارچه ذوب می‌شود.

پس از استفاده از استون پارچه را آب‌کشیده و این کار را تا زمانی تکرار کنید که تمام لکه به دستمال‌کاغذی منتقل شود. به پارچه لکه بر زده و سپس مطابق مواقع دیگر آن را بشویید.

 

رژلب و برق لب

پاک کردن لکه لباس

هرچه روی پارچه مانده را تمیز کرده و از لکه بر روی پارچه استفاده کنید. سپس مطابق معمول آن را بشویید. ( برای برداشتن رژ از یک روبان یا نوار باریک کمک بگیرید تا تکه‌های کوچک‌تر هم برداشته شوند ). همیشه قبل از شستن لباس مطمئن شوید رژلب داخل جیب آن نمانده باشد. اگر رژ داخل پارچه ذوب شود لکه‌ی بدی ایجاد خواهد کرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040