۲۹ دي ۱۳۹۴

چگونه از تشک خود نگهداری کنیم

۲۹ دي ۱۳۹۴ 3483 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه از تشک خود نگهداری کنیم در این مقاله می خوانید

انتخاب و نگهداری صحیح تشک برای سلامت شما اهمیت زیادی دارد. افراد زیادی با انجام اشتباهات زیر باعث می‌شوند تشکشان زودتر خراب شود. ...

چگونه از تشک خود نگهداری کنیم

هیچ‌گاه تشک را نمی‌چرخانید

مراقبت از تشک تخت

خودتان را عادت دهید که حداقل هر ماه تشک را از بالا به پایین بچرخانید. با این کار ایجاد شکاف و درز بر اثر وزن بدن را به تأخیر خواهید انداخت.

 

از محافظ تشک استفاده نمی‌کنید

مراقبت از تشک تخت

اگر روی تشک خود را با پدهای محافظ نپوشانید یعنی آن را در مقابل دشمنانی مانند رطوبت، تکه‌های بسیار ریز پوست، گرد و غبار و چربی بدن بی محافظ گذاشته‌اید. این یکی از رایج‌ترین کارهایی است که تشک شما را خراب می‌کند.

 

پریدن روی تخت

مراقبت از تشک تخت

چه کودک شما روی تخت بپرد یا خودتان برای دستیابی به یک قفسه یا زدن یک عکس روی دیوار روی تشک  بایستید فشار وارده برای تشک بسیار زیاد است. اگر زیر تخت شما چوبی است این کار اشتباه بزرگ‌تری است زیرا پریدن یا ایستادن روی تشک ممکن است باعث شکستن چوب‌ها شده و شما با تشک روی زمین بیفتید.

 

از پارچه‌های تزیینی آویز برای تشک استفاده نمی‌کنید

مراقبت از تشک تخت

این پارچه‌ها اغلب برای تزیین و زیباتر کردن اتاق هستند – اگر رنگ مناسبی را انتخاب کنید. اما علاوه بر این کاربرد این پارچه کمک می‌کند گرد و خاک، موی حیوانات و جرم‌ها زیر تخت جمع نشوند. این‌ها نه تنها  اتاق شما را کثیف می‌کنند بلکه عامل مهم حساسیت‌ها هستند.

 

اجازه می‌دهید حیوانات روی تخت شما بخوابند

مراقبت از تشک تخت

این کار یعنی موی زیادی از آن‌ها روی تخت شما جمع می‌شود و احتمال عطسه و حساسیت برای شما زیاد خواهد شد.

 

تشک را تمیز نمی‌کنید

مراقبت از تشک تخت

تشک شما نیز مانند باقی خانه نیاز به نظافت و رسیدگی منظم دارد. حداقل دو بار در سال این کار را انجام دهید اما نظافت در هر فصل بهتر است. تمامی رویه‌های تشک را بردارید و اطراف و روی تشک را کاملاً جارو بزنید. به شکاف و درزهای تشک نیز دقت داشته باشید زیرا گرد و خاک اغلب آنجا مخفی می‌شوند. اگر دوست دارید قبل از جارو زدن کمی جوش‌شیرین روی تشک بریزید  تا به از بین رفتن بوهای بد آن کمک کند.

 

آن را همیشه در تاریکی نگه می‌دارید

مراقبت از تشک تخت

مرتباً تشک را در هوای تازه و مقابل نور آفتاب قرار دهید تا بوی آن از بین رفته و گرد و خاک‌ها تمیز شوند.

 

بگذارید لکه‌ها بمانند تا خشک شوند

مراقبت از تشک تخت

مایعات و تشک شما در کنار هم قرار نمی‌گیرند. هرزمان که ماده‌ی مرطوبی روی  تشک شما بریزد فوراً رویه‌ی تشک را بردارید و با استفاده از یک حوله تا حد ممکن آن را خشک‌کنید. در صورت نیاز از پاک‌کننده‌های صنعتی یا جوش‌شیرین برای از بین بردن بو یا لکه استفاده کنید. قبل از کشیدن رویه‌ی تشک بگذارید کمی تشک خشک شود و یا برای سرعت دادن به این کار از سشوار کمک بگیرید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040