۱۹ دي ۱۳۹۴

قوانینی برای چیدمان مبلمان

۱۹ دي ۱۳۹۴ 3449 بازدیدکننده 0 نظر
قوانینی برای چیدمان مبلمان در این مقاله می خوانید

چیدمان مبلمان در خانه می‌تواند کار سختی باشد. چیزی که شما نیاز دارید این است که قوانین زیر را دنبال کنید. می‌بینید این اصلاً کار سختی نیست. ...

قوانینی برای چیدمان مبلمان

نقطه‌ی کانونی پیدا کنید

دکوراسیون اتاق نشیمن

هیچ‌گاه قدرت نقطه‌ی کانونی در چیدمان را دست کم نگیرید. گاهی این نقطه می‌تواند برای شما پنجره‌ها باشد، تلویزیون و یا چیزهای دیگر.

 

مبلمان را از دیوار پشتی فاصله دهید

دکوراسیون اتاق نشیمن

اندازه‌ی اتاق نشان می‌دهد چه اندازه می‌توانید مبلمان خود را از دیوار دور کنید اما حتی در اتاق‌های کوچک هم باید اجازه دهید کمی میان دیوار و مبل‌ها فاصله باشد.

 

محیطی برای گفتمان درست کنید

دکوراسیون اتاق نشیمن

افراد باید به صورت طبیعی بتوانند بدون اینکه گردنشان کج باشد یا فریاد بزنند با هم صحبت کنند. شما باید مبلمان و میزتان را طوری بچینید که فضای کافی برای مکالمه با شخص روبرویی ایجاد شود، بدون اینکه نیاز به بالا بردن صدا یا چرخاندن گردن فرد وجود داشته باشد.

 

تعادل را رعایت کنید

دکوراسیون اتاق نشیمن

تعادل همیشه در دکوراسیون مهم است و زمانی که صحبت از مبلمان می‌شود باید به هردو اندازه و محل قرارگیری وسایل دقت داشته باشید. نباید همه‌ی وسایل کوچک یا بزرگ در یک محل از خانه باشند. همه‌ی وسایل شما یک شکل نباشند.

 

به فضای رفت‌وآمد دقت کنید

دکوراسیون اتاق نشیمن

باید میان میز و مبل شما و یا صندلی‌ها به اندازه‌ی چند قدم فاصله باشد.

 

از قالیچه با ابعاد مناسب استفاده کنید

دکوراسیون اتاق نشیمن

قرار دادن مقداری فضای خالی در اطراف لبه‌های اتاق خوب است اما باید از قالیچه‌ای استفاده کنید که به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد تا مبلمان اطراف آن قرار گیرند.

 

میزهای مناسب قرار دهید

دکوراسیون اتاق نشیمن

هر مبل باید دسترسی راحت به یک میز یا عسلی داشته باشد. فرد نباید مجبور شود برای برداشتن فنجان خود از جایش بلند شود. همچنین در مورد ارتفاع میز، میزهای عسلی باید به همان ارتفاع دسته‌ی مبل‌ها باشند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040