۱۹ آبان ۱۳۹۴

بزرگترین اشتباهاتی که در مورد مبلمان خود مرتکب می شوید

۱۹ آبان ۱۳۹۴ 3323 بازدیدکننده 0 نظر
بزرگترین اشتباهاتی که در مورد مبلمان خود مرتکب می شوید در این مقاله می خوانید

اکثر شما دوست ندارید مبل‌هایتان را خراب کنید اما اگر هریک از کارهای زیر را انجام دهید این اتفاق خواهد افتاد. ...

بزرگترین اشتباهاتی که در مورد مبلمان خود مرتکب می شوید

همیشه در یک نقطه می‌نشینید

نگهداری از مبلمان

همیشه افراد برای خود عادت درست می‌کنند . وقتی زمان استراحت می‌رسد اغلب ما بدون فکر کردن به همان نقطه‌ی موردپسند خود روی مبل می‌رویم. اما نشستن  مکرر روی یک نقطه حقیقتاً به مبل شما آسیب می‌زند. بنابراین سعی کنید عادتتان را ترک کرده و درجاهای مختلف مبل بنشینید. یک روز سمت چپ بنشینید، یک روز راست و روز دیگر در نقطه‌ی وسطی.

 

هیچ‌وقت تشک مبل را نمی‌چرخانید

نگهداری از مبلمان

اگر می‌خواهید مبل شما بیشترین عمر را داشته باشد بسیار مهم است که مرتباً تشک‌های روی آن را بچرخانید. اگر امکان دارد هرچند وقت یک‌بار تشک را پشت‌ورو کنید و آن را به جهات مختلف بچرخانید. چرخاندن و برعکس کردن تشک‌های مبل اجازه می‌دهد تشک شکل خود را حفظ کرده و خم نشود.

 

روی آن می‌خوابید.

نگهداری از مبلمان

مبل‌ها برای نشستن ساخته‌شده‌اند. اگر روی مبل بخوابید درنهایت تشک‌ها بر اثر استفاده‌ی زیاد خم‌شده و خراب می‌شوند. یک چرت میان‌روزی گه گاه ایرادی ندارد اما  اگر می‌خواهید هشت ساعت بخوابید بهتر است به اتاق‌خوابتان بروید.

 

هیچ‌گاه مبل را تمیز نمی‌کنید.

نگهداری از مبلمان

اگر شما هم مانند بیشتر افراد از مبل‌هایتان زیاد استفاده می‌شود نتیجه‌ی آن می‌تواند کثیف شدن زیاد مبل باشد. حتی اگر مبلتان کثیف به نظر نرسد شاید ذرات گردوغبار، سلول‌ها پوستی بدن، ذرات ریز غذا و هر چیز دیگری روی آن ریخته باشد. اهمیتی ندارد چقدر شما تمیز هستید، بالاخره مبل‌هایتان کثیف می‌شوند، بنابراین مرتباً آن‌ها را تمیز کنید تا طول عمرشان زیاد شود.

 

مبل‌ها را در نقطه‌ای آفتاب‌گیر گذاشته‌اید.

نگهداری از مبلمان

نور خورشید می‌تواند روی برخی پارچه‌ها اثر گذاشته و آن‌ها را سفید کند. در برخی موارد نور باعث می‌شود با گذشت زمان پارچه کمرنگ و فاسد شود، بنابراین باید دقت کنید مبل خود را در نقطه‌ای که نور می‌افتد قرار ندهید. اگر پشت مبل در آفتاب قرار داشته باشد بر اثر گذشت زمان رنگ آن رفته و کمرنگ‌تر از جلوی مبل می‌شود و یا برعکس. گاهی نیز ممکن است نصف مبل مقابل آفتاب باشد که با گذشت زمان بین دو بخش اختلاف رنگ ایجاد می‌شود. حتی ممکن است برای مدت زیادی یک کوسن را در یک نقطه قرار داشته باشید. متوجه خواهید شد رنگ زیر کوسن با نقاط دیگر تفاوت قابل‌توجهی پیدا کرده است. مبل خود را دور از نور خورشید بگذارید و یا حداقل مرتباً آن را بچرخانید تا همیشه مانند مبل نو به نظر برسد.

 

اجازه می‌دهید لکه‌ها روی مبل بمانند.

نگهداری از مبلمان

اگر چیزی روی مبل شما ریخته و لک شده است باید حتماً فوراً آن را تمیز کنید.  باقی ماندن لکه روی مبل به این معناست که در آینده پاک شدن آن می‌تواند غیرممکن شود. این موضوع به جنس پارچه و ماده‌ای که لک ایجاد کرده است بستگی دارد اما اگر درست از آن مراقبت نکنید احتمال خراب شدن مبل وجود دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040