۱۱ مرداد ۱۳۹۴

پاک کردن لکه‌ی لاک

۱۱ مرداد ۱۳۹۴ 7584 بازدیدکننده 0 نظر
پاک کردن لکه‌ی لاک در این مقاله می خوانید

شاید شما هم در کار با لاک مانند آرایشگران ماهر باشید اما همه‌ی ما گاهی اشتباهاتی احمقانه مرتکب می‌شویم. در اینجا می‌گوییم وقتی لاکتان جایی غیر از ناخن‌هایتان ریخت با آن چکار کنید. ...

پاک کردن لکه‌ی لاک

اگر روی فرش ریخت:

پاک کردن لکه‌ی لاک

با دقت لاک اضافی را از روی فرش تمیز کرده و سپس با قطره‌چکان چشم یک قطره استون روی لکه بریزید. فوراً روی آن را تمیز کنید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که دیگر لکه‌ای باقی نماند.

اگر هنوز لکه‌ای سمج روی فرش شما بود که تمیز نمی‌شد یک‌تکه پارچه‌ی سفید و یک اسفنج به همراه یک محلول نظافتی بردارید. تا زمانی که لکه از بین برود روی آن بکشید.

هنوز لکه مانده است؟ با قطره‌چکان کمی هیدروژن پراکسید را مستقیم  روی لکه بریزید. با آب سرد روی آن اسفنج کشیده و سپس خشکش کنید.

 

اگر روی لباس شما لک شده است:

پاک کردن لکه‌ی لاک

لباس را روی یک پارچه‌ی سفید یا دستمال‌کاغذی برعکس کنید و با استون روی آن بکشید. توجه داشته باشید از استون روی پارچه‌هایی که دارای استات یا تری استات هستند ( در بسیاری از پارچه‌های پلاستیکی وجود دارد ) استفاده نکنید. شاید استون این پارچه‌ها را ذوب کند.

روی سطح آب بریزید و این کار را تا زمانی که لکه‌ای روی پارچه یا دستمال نماند ادامه دهید. از یک لکه بر مخصوص قبل از شستشو استفاده کرده و سپس لباس را مانند همیشه بشویید.

 

اگر روی مبل ریخت:

پاک کردن لکه‌ی لاک

با دقت لاک را از روی سطح تمیز کنید. سپس با قطره‌چکان کمی استون روی لکه ریخته و بار دیگر سریع روی آن را تمیز کنید. این کار را تکرار کنید تا دیگر لکه‌ای باقی نماند.

اگر نیازی به ادامه دادن بود یکپارچه‌ی سفید برداشته و با کمک آن کمی محلول لکه را بر روی سطح بکشید. زمانی که لکه جذب پارچه شد روی آن را دوباره تمیز کنید.

در آخرین تلاش با قطره‌چکان کمی هیدروژن پراکسید را مستقیماً روی لکه بریزید. با آب سرد روی آن را کشیده و سپس با پارچه‌ای خشک تمیز کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040