۱ ارديبهشت ۱۳۹۴

روی چه سطوحی از سرکه استفاده نکنیم

۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ 3017 بازدیدکننده 0 نظر
روی چه سطوحی از سرکه استفاده نکنیم در این مقاله می خوانید

شاید شما هم در کارهای نظافتی خانه از سرکه استفاده می کنید. اما استفاده از سرکه روی چه سطوحی مناسب نیست؟ ...

روی چه سطوحی از سرکه استفاده نکنیم

سرکه مانند یک پاک‌کننده‌ی جادویی در هرجایی عمل می‌کند. اما گاهی مردم توقع زیادی از توانایی‌های سرکه دارند. باور داشته باشید یا نه، چیزهایی وجود دارند که نباید از سرکه برای نظافت آن استفاده کرد. سرکه‌ی رقیق روی سطوح بسیاری خوب عمل می‌کند. سرکه یک پاک‌کننده‌ی عالی است. اما در اینجا چیزهایی آورده شده است که نباید با سرکه تمیز شوند ...

 

سطوح چوبی

نکات خانه داری

سرکه اسیدی است و به چوب آسیب‌زده و آن را کدر می‌کند. به‌جای آن بهتر است یک پاک‌کننده‌ی سطوح چوبی را انتخاب کنید که قدرت پاک‌کنندگی بهتری داشته و درخشندگی سطح شما را حفظ می‌کند.

 

سطوح براق

نکات خانه داری

اسید سرکه موجب از بین رفتن درخشندگی سطح می‌شود.

 

بوی بد فرش

اغلب برای از بین بردن لکه‌های ایجادشده توسط حیوانات خانگی از روی فرش سرکه پیشنهاد می‌شود اما سرکه به‌عنوان یک پاک‌کننده‌ی خوب برای فرش عمل نخواهد کرد. ممکن است سرکه بوی بد فرش را از بین ببرد اما عامل بو را از بین نمی‌برد. سطوح بتونه نشده

ملاتی که بتونه نشده و یا نیاز به بتونه‌ی دوباره دارد را نباید با سرکه تمیز کرد. سرکه می‌تواند موجب تخریب وضعیت کنونی ملات روی سطح شود.

 

سطوح سنگی

نکات خانه داری

سطوح سنگی ممکن است توسط سرکه آسیب ببینند. برای گرفتن نتایج بهتر از یک فرد ماهر یا تأمین‌کننده‌ی سنگ درباره‌ی سرکه و بهترین تمیزکننده‌ی سنگ راهنمایی بخواهید. بیشتر اوقات برای تمیز نگه‌داشتن سنگ‌ها تنها نیاز به آب و یک پارچه‌ی نرم دارید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040