۲۹ بهمن ۱۳۹۳

روش تمیز کردن کنترل تلویزیون

۲۹ بهمن ۱۳۹۳ 9029 بازدیدکننده 1 نظر
روش تمیز کردن کنترل تلویزیون در این مقاله می خوانید

همواره مقدار زیادی جرم و آلودگی روی کنترل تلویزیون انباشته می شود. در نتیجه ممکن است میکروب ها در میان اعضای خانواده پخش شوند. بهترین روش برای تمیز کردن آن ها چیست؟ ...

روش تمیز کردن کنترل تلویزیون

کنترل‌ تلویزیون و یا دیگر دستگاه‌های صوتی و تصویری ممکن است بر اثر باقیمانده چربی‌های پوست، گردوغبار، ذرات ریز و جرم‌های معمول آلوده شود. نظافت منظم کنترل‌ باعث می‌شود تا این وسیله به بهترین نحو کارکرده و از تجمع جرم‌هایی که می‌توانند میان اعضای خانواده پخش شوند بر روی آن جلوگیری شود.

 

وسایل لازم

• الکل

• پارچه‌ی بدون پرز

• گوش پاک‌کن

 

مراحل کار

1. با یک پارچه‌ی مرطوب که آن را درون الکل غوطه‌ور ساخته‌اید روی کنترل را تمیز کنید. اطمینان یابید که قبل از استفاده از پارچه آن را کاملاً بچلانید.

 

تمیز کردن کنترل تلویزیون

2. با استفاده از پارچه هر لکه‌ی مقاومی را از روی کنترل تمیز کنید. بدین‌صورت که نوک یک انگشت را زیر پارچه قرار داده و تا زمانی که لکه پاک شود روی آن بکشید.

 

تمیز کردن کنترل تلویزیون

3. خصوصاً به نواحی اطراف دکمه‌ها دقت کنید. بسیار آرام روی آن‌ها را بکشید تا مبادا باعث بیرون آمدن دکمه‌ها از جای خود شوید. برای تمیز کردن بین دکمه‌ها یک گوش پاک‌کن بهترین گزینه است. آن را نیز درون الکل فرو کنید.

 

تمیز کردن کنترل تلویزیون

4. سپس با یک پارچه‌ی خشک و بدون پرز روی آن را بکشید تا هرگونه لکه‌ی باقی‌مانده را تمیز نموده و کنترل را خشک‌کنید.

 

تمیز کردن کنترل تلویزیون

5. زمانی که از کنترل استفاده نمی‌کنید آن را در محفظه‌ای پوشیده قرار دهید. استفاده از یک جعبه‌ی کوچک دردار (با در محکم و سفت) فکر خوبی برای نگهداری کنترل در زمانی که استفاده نمی‌شود می‌باشد. این کار از کنترل‌ها محافظت کرده، یافتن آن‌ها را آسان کرده و مانع جذب گردوخاک درزمانی که در محفظه هستند می‌شود.

 

تمیز کردن کنترل تلویزیون

6. کار شما تمام شد.

 

تمیز کردن کنترل تلویزیون

توصیه‌های کاربردی

• از زمان تعویض باتری به‌عنوان ‌زمان مناسب برای به خاطر داشتن نظافت کنترل استفاده کنید.

• می‌توان با از هم باز کردن کنترل آن را اساسی تمیز کرد. اما در هنگام انجام این کار باید بسیار دقت کنید و درباره‌ی نحوه‌ی دوباره سر هم کردن آن اطلاعات کافی داشته باشید.

• اگر جاروبرقی شما یک سر برس مانند دارد، می‌تواند برای تمیز کردن نواحی اطراف دکمه‌های کنترل مناسب باشد. البته این کار را با دقت انجام دهید.

 

هشدار

• از خیس کردن باتری خودداری نمایید.

• هرگز کنترل را در آب غوطه‌ور و خیس نکنید.

 


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040