۱۹ بهمن ۱۳۹۳

6 اشتباهی که در هنگام آویزان کردن پرده مرتکب می‌شوید

۱۹ بهمن ۱۳۹۳ 8256 بازدیدکننده 0 نظر
6 اشتباهی که در هنگام آویزان کردن پرده مرتکب می‌شوید در این مقاله می خوانید

مطمئناً پنجره‌های شما سزاوار پرده‌های بهتری هستند. پس بهتر است در هنگام آویزان کردن پرده از اشتباهات زیر اجتناب کنید. ...

6 اشتباهی که در هنگام آویزان کردن پرده مرتکب می‌شوید

1. عدم اندازه‌گیری درست

اویزان کردن صحیح پرده ها

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پنجره‌ی خود را دقیق اندازه گرفته و بسته به اینکه چگونه می‌خواهید پرده‌های خود را آویزان کنید تنظیمات لازم را انجام دهید. اگر اندازه‌ی پرده و میل پرده‌های شما درست باشد، لازم نیست یک‌بار دیگر به پرده فروشی بروید.

 

2. نصب پرده‌ در ارتفاع خیلی کم

اویزان کردن صحیح پرده ها

میل پرده‌ها و پرده‌ را به سقف آویزان کنید تا اتاق بلندتر به نظر برسد. این موضوع خصوصاً در مورد فضاهای کوچک اهمیت دارد.

 

3. خرید پرده‌های خیلی کوتاه

اویزان کردن صحیح پرده ها

به گفته یکی از طراحان، برای طراحی کلاسیک، پرده‌ها باید تا روی زمین باشند. اگر به دنبال پرده‌های آماده‌ی دوخته‌شده هستید اطمینان یابید که آن‌ها تا زمین می‌رسند، حتی اگر مجبور باشید یک سایز بزرگ‌تر خریداری کرده و لبه‌ی آن را تو بزنید.

 

4. فکر نکردن درباره‌ی چین‌های پرده

اویزان کردن صحیح پرده ها

برای ایجاد چین در پرده، به‌طورمعمول شما باید پرده‌ای 2 تا 2.5 برابر عرض پنجره‌ی خود داشته باشید. بنابراین اگر پنجره‌ی شما 1 متر است، پرده‌ی شما باید حداقل 2 متر عرض داشته باشد، و یا حتی بهتر است عرض آن 2.5 متر باشد.

 

5. اتو نکردن پرده‌ها

اویزان کردن صحیح پرده ها

پرده‌های چروک به‌هم‌ریخته به نظر می‌رسند. تنبل نباشید و فکر نکنید که پس از چند روز خودشان تا حدی صاف می‌شوند. حتماً قبل از آویزان کردن، آن‌ها را بخار داده یا اتو بزنید.

 

6. عدم توجه به ابزارآلات

اویزان کردن صحیح پرده ها

تزئین پنجره‌ها با پرده بسیار مهم است، اما ابزارآلات آن‌ نیز اهمیت دارد. به این نکته که پرده‌های شما تا چه حد سنگین هستند توجه داشته باشید. گاهی ممکن است نیاز به میل پرده‌ای داشته باشید که یک تکیه‌گاه یا پایه‌ی اضافی و یا ابزارآلاتی کمکی دارد. همچنین درباره‌ی شکل و نوع میل پرده و هماهنگی آن با نوع پرده نیز فکر کنید.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040