۲۹ دي ۱۳۹۳

5 روش هوشمندانه برای از بین بردن بوهای بد در آشپزخانه

۲۹ دي ۱۳۹۳ 6192 بازدیدکننده 0 نظر
5 روش هوشمندانه برای از بین بردن بوهای بد در آشپزخانه در این مقاله می خوانید

در این مقاله با راهکارهایی اساسی برای از بین بردن بوهای بد در آشپزخانه آشنا می‌شویم. ...

5 روش هوشمندانه برای از بین بردن بوهای بد در آشپزخانه

1. مبارزه با بوی بد پخت و پز

برای از بین بردن بوی بد ماهی کبابی که روز گذشته آماده کرده‌اید این روش را امتحان کنید: در یک قابلمه سه قاشق غذاخوری سرکه‌ی سفید را با یک پیمانه آب ترکیب کنید و بگذارید برای چند دقیقه بجوشد. سرکه اسیدی است و بوهای بد قلیایی هستند، بنابراین اولی دومی را خنثی می‌کند. 

 

2. توجه به سطل زباله 

از بین بردن بوهای بد در آشپزخانه

بدون توجه مکرر به سطل زباله، بوی بد زباله‌ها در آشپزخانه‌ی شما پراکنده می‌شود. به محض آنکه متوجه بویی شدید، سطل را خالی کرده و با استفاده از یک دستمال مرطوب هر چیزی که داخل سطل چسبیده است را تمیز کنید. سپس داخل و بیرون سطل را با یک اسپری ضدعفونی‌کننده اسپری کرده و بگذارید خشک شود. این کار را تقریباً یک بار در هفته انجام دهید و در این صورت شاید بتوانید برای همیشه از یک نظافت اساسی صرف‌نظر کنید.

 

3. تمیز کردن وسایل

از بین بردن بوهای بد در آشپزخانه

اگر شما قبل از قرار دادن ظروف داخل ماشین ظرف‌شویی از تمیز کردن و آب کشیدن آن‌ها با دست صرف‌نظر می‌کنید، امتیاز صرفه‌جویی در آب را به دست می‌آورید، اما جنبه‌ی منفی این کار این است که تکه‌های غذا در ماشین می‌توانند منجر به بوی بد شوند. با استفاده از یک دستمال کاغذی ذرات باقی‌مانده‌ی غذا بر روی فیلتر (زیر قفسه‌ی پایینی) را بیرون ریخته و آن را تمیز کنید. سپس دور «فقط آبکشی» یا «آبکشی سریع» را برای ماشین خالی فعال کنید تا مواد باقی‌مانده را تمیز کنید. سپس درب ماشین را کمی باز بگذارید تا هوای آن خارج شود. 

برای تمیز کردن یخچال و فریزر، مواد باقی‌مانده از قبل، هر چیزی که احتمالاً فاسد شده، و قالب‌های یخ مانده، که همه بوی بد را در خود نگه می‌دارند، را دور بریزید. لکه‌های قابل‌مشاهده را با یک اسفنج  کف دار تمیز کنید. سپس آب بکشید. یک لایه‌ی نازک (حدود نیم سانتی‌متر) از جوش‌شیرین تازه را در چند ظرف کوچک و کم عمق بریزید. روی آن را با پوشش پلاستیکی پوشانده و در آن سوراخ‌هایی ایجاد کنید تا هوا بتواند گردش یابد. سپس ظرف‌ها را روی قفسه‌ها بگذارید تا به مدت سه ماه یخچال خود را تازه نگه‌دارید.

 

4. رفع بوی بد سینک ظرف‌شویی

از بین بردن بوهای بد در آشپزخانه

در اینجا علت بوی بد، باقی‌مانده‌ی مواد غذایی درون  سوراخ کف ظرف‌شویی یا لوله‌هاست. ابتدا با خالی کردن تکه‌های یخ از فریزر داخل سینک همه نواحی سوراخ سینک را تمیز کنید. اگر واشر پلاستیکی دارد آن را کاملاً آب بکشید، چون این قسمت جذب‌کننده پس مانده‌های غذایی است (آن را برگردانده و زیرش را نیز تمیز کنید). در نهایت حتی اگر کف سینک شما محفظه‌ای ندارد، یک دوم پیمانه جوش‌شیرین را در حین ریختن آب گرم از شیر داخل سینک بریزید. 

 

5. پیشگیری از بوی بد

از بین بردن بوهای بد در آشپزخانه

روی لکه‌های تازه فر نمک بپاشید تا پاک شدن آن‌ها را راحت تر کنید و ماندگاری بوی بد را به حداقل برسانید. و یا یک بخش سرکه را با یک بخش قالب یخ ترکیب کرده و آن را داخل لوله‌ی سینک ظرف‌شویی بریزید. همچنین می‌توانید یک کیسه معطر با رایحه‌ی چوب را داخل سطل زباله بگذارید. ترکیب عصاره‌های گیاهی برای هفته‌ها با بوهای بد مبارزه می‌کند. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040