۲۴ آذر ۱۳۹۳

سه روش عالی برای تمیز کردن لباس‌ها بدون آسیب به محیط زیست

۲۴ آذر ۱۳۹۳ 4538 بازدیدکننده 0 نظر
سه روش عالی برای تمیز کردن لباس‌ها بدون آسیب به محیط زیست در این مقاله می خوانید

با وجودی که پودرهای لباس‌شویی به اندازه‌ی کافی کار خود را خوب انجام می‌دهند، چندین روش ارزان، ساده و دوستدار محیط‌زیست وجود دارد تا قدرت پودرهای عادی را برای به دست آوردن نتیجه‌ی بهتر افزایش دهید. ...

سه روش عالی برای تمیز کردن لباس‌ها بدون آسیب به محیط زیست

 

پودرهای لباس‌شویی از زمان معرفی اولین محصول در سال 1930 مسیر زیادی را پیش‌رفته‌اند. پودرهای امروزی دارای کیفیت بهتری بوده و آن‌قدر قوی هستند که می‌توانند حتی سخت‌ترین لکه‌ها را از بین ببرند. درعین‌حال این پودرها به اندازه‌ی کافی لطیف هستند که از لباس‌های شما مراقبت کرده و اثرات خود بر محیط‌زیست را نیز به حداقل برسانند.

 اضافه کردن این محصولات رایج خانگی به پودر لباس‌شویی شما موجب کاهش میزان ماده‌ی شوینده‌ای می‌شود که استفاده می‌کنید، ضمن این‌که در پول خود صرفه‌جویی کرده، و درعین‌حال مراقب محیط‌زیست نیز هستید. 

 

1. جوش‌شیرین

روش از بین بردن لک لباس ها

 

جوش‌شیرین می‌تواند در هنگام شست‌وشو نیز مانند کارهای آشپزخانه به طرز معجزه‌آسایی عمل کند. این ماده نه تنها کاملاً برای محیط‌زیست بی‌ضرر است، بلکه حاوی خواص قلیایی است، و در نتیجه برای از بین بردن آلودگی و چربی فوق‌العاده است. خصوصاً وقتی شما در منطقه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید، افزودن جوش‌شیرین به مرحله‌ی آبکشی، لباس‌های شما را تمیزتر، نرم تر و مقاوم تر در برابر ماندن لکه‌ها (اتفاقی که اغلب در اثر آب سخت روی می‌دهد) می‌کند. 

برای ماشین لباس‌شویی‌هایی که درِ آن‌ها از بالا باز می‌شود، نصف پیمانه جوش‌شیرین را به پودر لباس‌شویی خود اضافه کنید و در صورتی که درِ ماشین شما از جلو باز می‌شود، یک چهارم پیمانه از آن را به پودر خود بیفزایید. این کار پودر شما را تقویت کرده و تأثیر آن را بیشتر می‌کند. این ماده همچنین می‌تواند به عنوان بوبر برای لباس‌هایی که بوی شدید دارند مانند جوراب‌ها و لباس‌های ورزشی عمل کند. وقتی مسئله سفید کردن مطرح باشد، افزودن جوش‌شیرین به محصول سفیدکننده‌ی شما قدرت بیشتری به آن می‌بخشد. 

 

2. سرکه

روش از بین بردن لک لباس ها

 

سرکه هم چون جوش‌شیرین، از جمله موادی است که باید همیشه برای شست‌وشو در دسترس داشته باشید. سرکه‌ی سفید مقطر بیش‌ترین تأثیر را دارد، بسیار مقرون به صرفه است و می‌توان در هر سوپرمارکتی آن را یافت. این ماده به پودر لباس‌شویی عادی شما کمی قدرت پاک‌کنندگی اضافی می‌بخشد، آب سخت را نرم کرده و می‌تواند قبل از پاک کردن لکه‌ها استفاده گردد. برای نرم کردن آب در یک دور شست‌وشوی ماشینی، نصف پیمانه از سرکه را در طول فرایند آب‌کشی به ماشین لباس‌شویی اضافه کنید. سرکه همچنین باکتری‌ها را می‌کشد، الکتریسیته ساکن را کاهش می‌دهد، و باقیمانده مواد شوینده در ماشین لباس‌شویی شما را از بین می‌برد. 

 

3. آب لیمو

روش از بین بردن لک لباس ها

 

آب لیمو در همه فن حریفی و قدرت قطعاً حرف اول را می‌زند. در هنگام شست‌وشوی لباس‌های سفید نصف پیمانه آب لیمو را به پودر لباس‌شویی معمولی خود اضافه کنید. می‌بینید که لباس‌های سفید شما براق‌تر و روشن‌تر بیرون می‌آیند. نصف پیمانه آب لیمو را نیز برای لباس‌های عادی بیفزایید تا لباس‌های شما با رایحه‌ای تازه و فوق‌العاده بیرون بیایند. 

 

نکته‌ی آخر

زمانی که مسئله محیط‌زیست مطرح است، چند تغییر ساده در سبک عادی شست‌وشو می‌تواند تغییرات بزرگی ایجاد کند. جوش‌شیرین، سرکه و آب لیمو می‌توانند قدرت پاک‌کنندگی پودرهای لباس‌شویی عادی را افزایش دهند. با کاهش مقدار پودر مورد استفاده، در هزینه خود صرفه‌جویی کرده و برای سیاره‌ی خود نیز کار اندکی انجام دهید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040