۸ آذر ۱۳۹۳

روش تمیز کردن ظرف‌شویی آشپزخانه‌

۸ آذر ۱۳۹۳ 5228 بازدیدکننده 0 نظر
روش تمیز کردن ظرف‌شویی آشپزخانه‌ در این مقاله می خوانید

شاید فکر کنید با توجه به تعداد دفعاتی که در روز از ظرف‌شویی‌تان استفاده می‌کنید، ظرف‌شویی‌ تمیز است. اما نکات زیر به شما در انجام  این کار به روشی بهداشتی کمک می کند.  ...

روش تمیز کردن ظرف‌شویی آشپزخانه‌

تنها باز کردن آب در طول روز و عبور آن از سوراخ سینک، جرم‌ها و باکتری‌ها را از بین نمی‌برد، بلکه لازم است مطابق اصول بهداشتی عمل شود. دستورالعمل‌های گام به گام ما را دنبال کنید تا بدون استفاده از مواد شیمیایی یا پاک‌کننده‌های مضر، ظرف‌شویی خود را تمیز کنید.

 

مواد لازم

مایع ظرف‌شویی

سرکه سفید مقطر

جوش‌شیرین

 

وسایل لازم

مسواک کهنه

اسکاچ نرم

 

دستورالعمل

برای نظافت روزانه، می‌توان با استفاده از یک صابون ملایم و اسکاچ نایلونی یا اسکاچ‌های نرم و کهنه ظرف‌شویی را تمیز کرد. اگر در مضیقه بودید می‌توانید از پاک‌کننده‌های همه منظوره یا پاک‌کننده‌های شیشه نیز استفاده کنید، اما قابل توجه است که از استفاده‌ی آمونیاک، سفیدکننده، یا پاک‌کننده‌های ساینده بر روی استیل ضد خش خودداری کنید. از اسکاچ‌های ساینده نیز باید خودداری کنید. همه‌ی این‌ها می‌توانند رنگ ظرف‌شویی شما را تغییر دهند. برای این که ظرف‌شویی شما به درستی تمیز شود به روش زیر عمل کنید:

 

تمیز کردن ظرف‌شویی آشپزخانه‌

 

1. ظرف‌شویی را کاملاً با آب بشویید. اگر سینک ضد خش دارید، نمک و اسید موجود در غذا می‌تواند به رنگ ظرف‌شویی آسیب وارد کند، بنابراین باید غذا و مایعات را بشویید تا از سوراخ شدن آن جلوگیری نمایید. 

2. جوش‌شیرین را روی سطح ظرف‌شویی بپاشید. آن را به شکل خمیر درآورید و سپس کاملاً آب بکشید. 

3. سطح سینک ظرف‌شویی را با دستمال کاغذی‌هایی که در سرکه‌ی سفید غوطه‌ور شده‌اند بپوشانید. اجازه دهید برای 20 دقیقه در این حالت بمانند و سپس دستمال‌ها را دور بیندازید. 

4. سینک را با آب گرم و مایع ظرف‌شویی بشویید. 

 

تمیز کردن ظرف‌شویی آشپزخانه‌

 

5. شیر آب و دسته‌ها را با محلول یک صابون ملایم تمیز کنید. برای نقاطی که دسترسی به آن دشوار است می‌توان از مسواک استفاده کرد. اگر لکه‌ها همچنان باقی ماندند می‌توانید از یک پارچه که در سرکه‌ی سفید غوطه‌ور شده است استفاده کنید. زمانی که نظافت شما به پایان رسید، یک‌بار دیگر ظرف‌شویی را کاملاً شسته و با یک کهنه‌ی نرم خشک نمایید. حالا سینک ظرف‌شویی شما باید تمیز و نو باشد. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040