۲۹ شهريور ۱۳۹۳

برنامه های خانه داری برای شرایط اضطراری

۲۹ شهريور ۱۳۹۳ 3682 بازدیدکننده 0 نظر
برنامه های خانه داری برای شرایط اضطراری در این مقاله می خوانید

در این مقاله می آموزید چگونه برای شرایط اضطراری ای که ممکن است در خانه پیش بیاید برنامه ریزی داشته باشید.  ...

برنامه های خانه داری برای شرایط اضطراری

 

ما درباره‌ی موارد اضطراری در خانه‌ی خود فکر نمی کنیم، مگر اینکه ببینیم برای شخص دیگری اتفاق افتاده است. در آن زمان ممکن است به این فکر کنیم که اگر ما در آن شرایط بودیم چکار می کردیم. آماده بودن به ما این فرصت را می‌دهد تا درباره‌ی توانایی خود در مقابل چیزهایی مانند طوفان‌های هوایی یا اتفاقاتی که ما را مجبور به استفاده از برنامه‌ی اضطراری خانه‌داری می‌کند مطمئن باشیم.

 

1 . ساخت مجموعه‌ای از برنامه‌ها

یک مجموعه از برنامه‌ها، برای شرایطی که خانواده‌ی شما ممکن است با آن‌ها مواجه شوند بسازید. باید برای آتش‌سوزی، سیل، طوفان‌های محلی یا حوادث طبیعی برنامه‌ریزی کرد. فکر کنید در این شرایط خانواده‌ی شما / خانه‌تان به چه چیزی نیاز خواهد داشت.

 

2 . ملزومات بسته‌های اضطراری را جمع‌آوری کنید

این فکر خوبی است که حداقل لوازم اولیه بسته‌ی اضطراری خود را قابل‌حمل کنید و آن‌ها را در کوله‌پشتی یا کیف‌های قابل حمل قرار دهید. هر عضو خانواده می‌تواند بسته‌ی خود را داشته باشد. به یاد داشته باشید هر فصل محتویات بسته را عوض کنید تا نیازهای اورژانسی خود را ببینید. یک بسته‌ی اضطراری نیز برای حوادث و رخدادهای کنار جاده در ماشین داشته باشید. بخش‌های بزرگ‌تر این بسته‌ی اورژانسی می‌تواند با هم در خانه نگهداری شود.

 

3 . برنامه‌ی خود را تمرین کنید

یک برنامه تنها زمانی مؤثر است که هر فرد خانواده نقش خود را بداند. با وانمود به آتش گرفتن بخش‌های متفاوت خانه یک آتش‌سوزی را تمرین کنید. طوفان، گردباد، زلزله و سیل همه سناریوهایی هستند که ممکن است در منطقه‌ی شما رخ دهد. برای طوفان یا حوادث طبیعی ای که احتمال دارد در نزدیکی محل زندگی شما رخ دهد تمرین کنید.

در آرامش تمرین کنید. من همیشه تحت تأثیر برخی از دانش‌آموزان قرار می‌گیرم که در مانورهای حوادث طبیعی و آتش‌سوزی در مدرسه چگونه خونسرد هستند. دلیلش اینست که مربیان و بزرگان مدرسه، الگوهای خوب آرامش برای این دانش‌آموزان هستند. این خونسردی را در مانورهای خانه نیز تمرین کنید.

برنامه‌ی خود را با دیگر اعضای خانواده به اشتراک بگذارید تا آن‌ها نیز بدانند خانواده‌ی شما ممکن است به کجا رفته و برنامه‌ی اضطراری شما چگونه آشکار خواهد شد.

 

4 . در صورت نیاز برنامه را آپدیت کنید

با به وجود آمدن تغییر در خانواده‌ی شما، برنامه و تجهیزاتتان باید به‌روزرسانی شود. اگر در تعداد اعضای خانواده تغییری به وجود آمد، ممکن است نیاز باشد تجهیزات خود را اضافه کنید. اگر مشکلات سلامتی جدیدی در خانواده‌ی شما رخ داد ممکن است نیاز باشد تا وسایل را دوباره تنظیم کنید.

اگر در پوشش بیمه یا سوابق مالی شما تغییری رخ داد نیاز به تغییر و به‌روزرسانی در برنامه‌ها وجود دارد.

 

5 . در برنامه‌ی خود راحت باشید

آماده شدن برای فجایع می‌تواند خسته‌کننده و ترسناک باشد، اما چند دقیقه‌ای زمان برای احساس راحتی و اعتماد به برنامه‌ی خود در نظر بگیرید . درحالی‌که آرزو دارید هیچ‌وقت نیاز به این تجهیزات نداشته باشید، اما در صورت نیاز، آماده هستید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040