۱۳ شهريور ۱۳۹۳

9 پاک کننده ی خانگی شگفت انگیز

۱۳ شهريور ۱۳۹۳ 4349 بازدیدکننده 0 نظر
9 پاک کننده ی خانگی شگفت انگیز در این مقاله می خوانید

  بسیاری از لکه‌ها و آلودگی‌ها وجود دارند که می توانیم با استفاده از تمیز‌کننده‌های ساده و در دسترسی که همه جا پیدا می‌شوند، آن‌ها را تمیز کنیم. در این مقاله، با برخی از این تمیز‌کننده‌ها آشنا شوید.   ...

9 پاک کننده ی خانگی شگفت انگیز

 

فرض کنید که یک کار نظافتی در پیش دارید و تنها با نام پاک‌کننده تجاری آشنا هستید. اما اگر به شما بگوییم که ابزارهای مناسبی برای تمیز کاری، در مکان‌هایی که انتظارش را ندارید وجود دارد چه کار می کنید؟ آیا واقعاً می‌دانید که می‌توانید پاک‌کننده‌های خوبی را در یخچال، آبدارخانه، یا قفسه‌ی دارویی پیدا کنید؟  این 9 پاک‌کننده‌ی خانگی شگفت‌انگیز، واقعاً تمیز می‌کنند.

 

1 . سس گوجه فرنگی

اک کننده ی خانگی

سس کچاپ به خاطر ایجاد لکه‌های دائم در لباس‌های ما، معروفیت بدی دارد، اما این سس، واقعاً می‌تواند لکه‌های قابلمه و ماهیتابه‌های ما را تمیز کند. و آیا می‌توانید باور کنید که سس کچاپ، یک مایع عالی برای تمیز کردن ظرف‌های نقره‌ای شما است؟

 

2 . نان سفید

اک کننده ی خانگی

نان سفید خاصیتی دارد که به اشیاء می‌چسبد و این زمانی به کار شما می‌آید که نیاز دارید کثیفی را از جایی تمیز کنید که پاک‌کننده‌های سنتی نمی‌توانند بروند. این ماده برای تمیز کردن شیشه‌های شکسته نیز به کار می‌آید.

 

3 . دانه‌ی قهوه

اک کننده ی خانگی

قهوه به خاطر ایجاد لکه شهرت دارد، اما یکی دیگر از دلایل معروفیت آن، توانایی آن در جذب بو است. ببینید دانه‌های قهوه را کجا باید قرار دهید تا بوهای تند و زننده را از خانه‌ی خود دور کنید.

 

4 . برنج سفید

پاک کننده ی خانگی

من سابقاً دوست داشتم لیوان‌های شیر که گردن باریکی دارند را در خانه‌ی مان تمیز کنم. مادرم ارزش استفاده از برنج در تمیز کردن داخل بطری‌ها را به من یاد داد. شما می‌توانید از برنج به شکلی مؤثر برای پاک کردن ظروف استفاده کنید.

 

5 . چای

اک کننده ی خانگی

چای مانند قهوه، به خاطر ایجاد لکه روی هر چیزی که با آن تماس داشته باشد، معروف شده است. خوب است بدانید که این لکه، می‌تواند مزایایی در کارهای خانه‌ی شما داشته باشد و شما می‌توانید از چای برای یک سری از کارهای نظافتی در خانه خود استفاده کنید.

 

6 . نوشابه

اک کننده ی خانگی

گاز داشتن و فوران نوشابه ممکن است برای جوانه‌های چشایی شما لذت‌بخش باشد اما این مایع می‌تواند به منظور دیگری نیز به کار گرفته شود. شما می‌توانید با استفاده از نوشابه؛ برخی از مکان‌های عجیب در خانه‌ی خود را تمیز کنید.  علاوه‌بر این، نوشابه به علت خاصیت گازدار بودن و اسیدیته خود، می تواند برای باز کردن لوله های فاضلاب خانه خیلی مفید باشد.

 

7 . آب اکسیژنه

اک کننده ی خانگی

آب اکسیژنه اغلب تا زمانی که جراحت یا بیماری ای رخ ‌دهد، در گوشه قفسه‌ی دارویی خاک می خورد. اما آب اکسیژنه واقعاً می تواند یک ماده‌ی مفید نظافتی برای خانه‌ی شما باشد. شما می‌توانید برخی از سطوح فلزی را با آب اکسیژنه صیقل بدهید و از قدرت آن در ضدعفونی، در موارد مختلفی استفاده کنید.

 

8 . نشاسته ذرت

بسیاری از افراد، نشاسته‌ی ذرت را با انواع غذاهای گوشتی و تاس کباب ها می‌شناسند، اما قدرت جذب نشاسته‌ی ذرت  آن را یک پاک‌کننده‌ی قوی می‌کند. شما می‌توانید از نشاسته‌ی ذرت برای تمیز کردن مبلمان و سایر وسایل استفاده کنید.

 

9 . الکل

اک کننده ی خانگی

الکل وسیله‌ی دیگری است که ما برای ضدعفونی کردن و درمان زخم‌ها در قفسه‌ی دارویی خود نگهداری می‌کنیم. اما این ماده یکی از مهم‌ترین پاک‌کننده‌های اطراف ما است. شما می‌توانید از این ماده برای ضد عفونی و تمیز کردن وسایل برقی استفاده کنید و لکه‌های سخت را به وسیله آن پاک کنید.


 

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040