۱۳ شهريور ۱۳۹۳

روش نگهداری از مبلمان چرمی

۱۳ شهريور ۱۳۹۳ 4312 بازدیدکننده 0 نظر
روش نگهداری از مبلمان چرمی در این مقاله می خوانید

مبلمان و وسائل چرمی، زیبایی و تشکل خاصی به خانه ما می‌دهند. در این مقاله با روش پاک کردن و سالم نگه داشتن این وسائل باارزش آشنا شوید. ...

روش نگهداری از مبلمان چرمی

 

نزدیکی با گرما و نور خورشید

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن، اغلب بر اساس راحتی و زیبایی در نظر گرفته می‌شود. اگر شما مبلمان چرمی خود را نزدیک یک خروجی گرما یا هر نوع منبع گرمای دیگری قرار دهید، خطر آسیب دیدن مبلمانتان را ایجاد کرده‌اید. درصورتی‌که مبلمان برای مدت زمان طولانی در کنار این دریچه‌های گرمایی، رادیاتورها، و بخاری‌ها، قرار داده شود، ممکن است خشک شده و از بین برود . بعلاوه، قرارگیری مقابل نور خورشید نیز می‌تواند مبلمان شما را خشک و خراب کند.

 

اشیای چاپی روی چرم

مجلات، روزنامه‌ها، و حتی برخی از کتاب‌ها، زمانی که در تماس با وسایل چرمی قرار گیرند، می‌توانند به آن رنگ بدهند. اگرچه مبلمان مکان راحتی برای گذاشتن چیزهای خواندنی است، شاید با یک کپی اضافی از اطلاعات چاپ شده روی مبل خود مواجه شوید که هیچ‌وقت نمی‌خواستید.

 

کم چرب کردن و تمیز کردن چرم‌ها

چرم برای قابلیت حفظ شکل خود قابل‌تحسین است، اما این امر ممکن است باعث شود صاحبان آن از نرم کردن و برق انداختنشان خودداری کنند. صاف کردن کامل چین و چروک‌هایی که در پشتی‌های چرمی ایجاد می‌شوند ممکن است غیرممکن باشد. بهترین روش برای صاحبان مبلمان چرمی این است که هر هفته آن‌ها را تمیز و چرب کنند.

 

فراموش کردن گردگیری

لازمست که مبلمان چرم هر هفته گردگیری شوند. چه صاحبان مبلمان بخواهند از یک پارچه‌ی خشک یا جاروبرقی برای این کار استفاده کنند، کلید کار این است که هر هفته گردگیری مبلمان چرمی به درستی انجام شود.

 

استفاده از پاک‌کننده‌هایی که مناسب نیستند

صاحبان مبلمان چرمی،  باید از استفاده از صابون و مواد پاک‌کننده، اسپری، و پولیش هایی که ممکن است به چرم آسیب بزند خودداری کنند. دستورالعمل‌های تولیدکنندگان را دنبال کرده و اگر در موردی شک داشتید، با افراد حرفه‌ای تماس بگیرید. بیشتر اوقات، یک پارچه‌ی خشک و یا پارچه با آب ولرم، تنها چیزی است که برای تمیز کردن مبلمانتان نیاز دارید.

 

 

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040