۳ شهريور ۱۳۹۳

چگونه کرفس را ترد و تازه نگه داریم

۳ شهريور ۱۳۹۳ 12755 بازدیدکننده 1 نظر
چگونه کرفس را ترد و تازه نگه داریم در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما را با نحوه و مراحل نگه داری کرفس یه شکل تازه و ترد آشنا می‌کنیم. ...

چگونه کرفس را ترد و تازه نگه داریم

مقدمه

تازه نگه‌داشتن کرفس و در دست داشتن آن در آشپزخانه تان، به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که می‌خواهید طعم عالی و ماده‌ای ترد به سوپ، سالاد، و میان وعده‌ها اضافه کنید، آماده باشید. با این حال، بسیاری از آشپزها نمی‌توانند یک دسته کرفس کامل را در یک‌مرتبه استفاده کنند، پس چگونه کرفس را زمانی که به آن نیاز دارید تازه و ترد نگه می‌دارید؟ برای ترد نگه‌داشتن کرفس این نکته‌ها را بکار بگیرید:

 

مراحل

کرفس را ترد و تازه کنید: این توصیه‌ی مدیران محصولات کشاورزی است: ته دسته‌ی کرفس را با یک چاقوی آشپزخانه کمی ببرید طوری که دسته‌ی کرفس سالم بماند. کرفس را به مدت 5 دقیقه در یک فنجان آب گرم، نه آب داغ، قرار دهید سپس آن را به مدت 5 دقیقه در یک فنجان آب سرد بگذارید.

 

چگونه کرفس را ترد و تازه نگه دارید

ساقه‌ها و برگ‌ها را با یک حوله‌ی کاغذی خشک کنید. آب برای داخل کرفس خوب است، اما آب روی کرفس باعث می‌شود که برگ‌ها زودتر پوسیده شوند.

 

چگونه کرفس را ترد و تازه نگه دارید

کرفس را در یک فویل آلومینیومی بپیچید. فویلی تهیه کنید که طول آن حدود 5 سانتی‌متر و عرض آن حدود 10 سانتی‌متر بیشتر از کرفس باشد. کرفس را محکم در فویل بپیچید تا کاملاً پوشیده شود، آنگاه هردو قسمت انتهایی فویل را تا کنید. تا جایی که ممکن است فویل را کیپ کنید. دور نگه‌داشتن کرفس از هوا، رطوبت آن را در حد متعادل نگه می‌دارد و باعث تازه‌تر ماندن ساقه‌های کرفس می‌شود.

 

چگونه کرفس را ترد و تازه نگه دارید

کرفس را در یخچال نگه‌دارید. کرفس را در فویل آلومینیومی بپیچید و آن را در کشوی یخچال قرار دهید.

 

چگونه کرفس را ترد و تازه نگه دارید

کرفس را ببرید و منجمد کنید. هر بار که از کرفس استفاده می‌کنید ته آن را کمی ببرید و سپس آن را به مدت 5 دقیقه در یک فنجان آب یخ قرار دهید. کرفس را دوباره خشک کنید. سپس از همان فویل آلومینیوم برای پیچیدن کرفس استفاده کنید تا هوا وارد آن نشود. کرفس را دوباره در یخچال قرار دهید. تا زمان تمام شدن کرفس هر بار این کار را تکرار کنید.

 

چگونه کرفس را ترد و تازه نگه دارید

رازِ داشتنِ کرفس تازه و ترد، جلوگیری از ورود هوا به بسته‌ی آن است. فویل آلومینیومی برای حفظ رطوبت کرفس و جلوگیری از ورود هوا ورطوبت، از همه چیز بهتر است.

کرفس را قبل از سرو کردن به عنوان یک میان وعده، و یا درصورتی که پژمرده شد، در آب یخ خیس کنید.

اگر یخچال ندارید از همان شیوه استفاده کنید اما قسمت ریشه کرفس را نپوشانید و آن را در آب سرد نگه‌دارید. حتماً آب را روزانه عوض کنید و کرفس را در گوشه‌ی خنک و خشک آشپزخانه تان قرار دهید.

خوب است که برگهای کرفس را از ساقه ببرید و سپس برگ‌ها را جدا گانه نگه‌دارید. برگ‌های کرفس زودتر از ساقه‌ها پوسیده می‌شوند، پس اگر برگ‌ها را برای آشپزی استفاده می‌کنید آن‌ها را از ساقه جدا کنید و اول از آن‌ها استفاده کنید تا طعم خوب خود را از دست ندهند. ساقه‌ها به مدت طولانی تری سالم می‌مانند و می‌توان بعداً آن‌ها را استفاده کرد.

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040