۱۵ مرداد ۱۳۹۳

7 نکته برای لکه های مرموز

۱۵ مرداد ۱۳۹۳ 4405 بازدیدکننده 0 نظر
7 نکته برای لکه های مرموز در این مقاله می خوانید

در این مقاله با انواع لکه‌ها و نکاتی در مورد آنها آشنا می‌شوید. ...

7 نکته برای لکه های مرموز

 

یک لکه وجود دارد اما هیچ‌کس نمی‌داند لکه‌ی چه چیزی است. می‌دانید لکه‌های مختلف، به شکل‌های متفاوتی پاک می‌شوند . پس چطور می‌توانید مطمئن شوید که این لکه را به روش مناسبی پاک می کنید؟ در اینجا چند نکته آورده شده که به شما کمک می‌کند تا بتوانید تصمیم بگیرید که چگونه با آن لکه مبارزه کنید.

 

انواع لکه‌ها را بشناسید

لکه‌ها در گروه‌های مختلفی جای می‌گیرند. شناخت تفاوت‌ها میان لکه‌های حاصل از تانن، لکه‌های ترکیبی، لکه‌های روغن، لکه‌های پروتئینی، و لکه‌های رنگی، می‌تواند تفاوت بزرگی در روش پاک کردن این لکه‌های مرموز ایجاد کند. لکه‌های پروتئینی زمانی که کهنه‌تر شوند، پارچه را کمی زردرنگ می‌کنند. و درحالی‌که لکه‌های رنگ یا روغنی ممکن است خیلی بدیهی باشند، لکه‌های ترکیبی ممکن است به هر دو شکل به نظر برسند.

 

باقی‌مانده اضافی را پاک‌کنید

7 نکته برای لکه های مرموز

گاهی اوقات، روی ناحیه‌ی لک شده چیزی باقی‌مانده است. با کمک یک قاشق یا چاقو، به آرامی پسمانده را از روی پارچه بردارید. دقت کنید پارچه را نخراشیده یا به آن آسیب نزنید. هدف این مرحله، پاک کردن هر چیزی است که ممکن است به ناحیه‌ی بی لک پارچه پخش‌شده و کار اضافی در پاک کردن لکه برای ما ایجاد کند. اگر لکه خشک است، ممکن است هیچ پسمانده‌ای وجود نداشته باشد. تنها سراغ مرحله‌ی بعد بروید.

 

با آسان‌ترین روش‌ها آغاز کنید

ممکن است وسوسه شوید که در ابتدا به سراغ پیچیده‌ترین راه‌حل‌ها بروید. ما به دنبال نتیجه هستیم و سریع‌ترین روش را دوست داریم. زمانی که نمی‌دانید لکه‌ی چه چیزی است بهتر است با آسان‌ترین روش‌ها شروع کنید. اغلب استفاده از آب و مایع لباس‌شویی برای پاک کردن لکه‌های مرموز کافی است. با استفاده از آب سرد یا ولرم لکه را مرطوب کنید. یک مقدار کم مایع لباس‌شویی را به محل لکه اضافه کنید. قسمت لک شده را به آرامی ماساژ دهید تا مایع لباس‌شویی به آن نفوذ کند. قبل از شستن لکه با آب سرد یا ولرم، اجازه دهید برای 15 دقیقه به همین صورت باقی بماند. اگر لکه باقی ماند، می‌توانید این کار را تکرار کرده و یا به سراغ روش‌های پیچیده‌تر بروید.

 

خیس کردن آن را امتحان کنید

خیس خوردن برای بسیاری از لکه‌ها، به خصوص لکه‌های قدیمی تر، می‌تواند مفید باشد . در یک کاسه، سینک ظرف‌شویی، یا سطل، آب سرد یا ملایم را با چند قاشق چای‌خوری پودر لباس‌شویی ترکیب کنید. اجازه دهید کل پارچه برای 2 ساعت در محتوی خیس بخورد. پارچه را کاملاً آب کشیده و به حالت عادی بشویید.

 

یک لکه بر را امتحان کنید

7 نکته برای لکه های مرموز

بسیاری از لکه برها، برای مقابله با انواع متفاوت لکه‌ها طراحی شده‌اند . ژل‌های لکه بر، چسب و اسپری می‌توانند روی نواحی لک شده استفاده شوند. دقت کنید دستورالعمل‌ها را کاملاً دنبال کنید. ممکن است وسوسه شوید که از مقدار زیادی لکه بر استفاده کنید تا آن لکه‌ی مرموز را پاک‌کنید، اما این کار آب کشیدن و پاک کردن لکه بر را مشکل می‌کند.

 

لکه را خشک نکنید

در بین مراحل پاک کردن لکه، پارچه را با خشک کن خشک نکنید. خشک کردن یک پارچه لک شده‌ی، مطمئن‌ترین راه برای دائمی کردن لکه است. بسیار مهم است که قبل از خشک شدن پارچه، لکه کاملاً پاک شده باشد . بهترست قبل از شست‌وشوی نهایی و خشک کردن پارچه به شکل معمول، آن را در هوا خشک کنید تا مطمئن شوید که هیچ لک کوچکی باقی نمانده باشد.

 

صبور باشید

پاک کردن لکه‌های مرموز می‌تواند خسته‌کننده باشد. اغلب این لکه‌ها روی پارچه یا چیزهایی هستند که ما استفاده نکرده یا نمی‌پوشیم. ما شاید هیچ اطلاعی نداشته باشیم که چه چیزی به پارچه آسیب زده است.با امتحان روش‌های مختلف، می‌توانید مطمئن باشید که بیشترین شانس موفقیت را دارید. حتی لکه‌های سختی که دائمی به نظر می‌رسند را می‌توانید با کمی سماجت، کاملاً و یا تقریباً پاک کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040