۶ آبان ۱۳۹۹

راه های موثر برای برخورد با رییسی منفی و بدخلق ( قسمت دوم )

۶ آبان ۱۳۹۹ 1006 بازدیدکننده 0 نظر
راه های موثر برای برخورد با رییسی منفی و بدخلق ( قسمت دوم ) در این مقاله می خوانید

هیچوقت کار کردن در جایی که حس می کنید هیچ حمایتی از شما نمی شود، هیچ کسی به شما اهمیت نمی دهد و احترام نمی گذارد خوشایند نخواهد بود. پس نباید این را در لیست چیزهایی قرار دهید که باید به سادگی با ان کنار بیایید. یک مدیر خوب به شما اهمیت می دهد، دلسوز است و از کار کردن برای او احساس شادی دارید. اینکه مشکل را مستقیما مطرح کرده یا غیرمستقیم بگویید بستگی به محیط کاری شما و رابطه تان با رییستان دارد، بنابراین در زمان ارزیابی گزینه های ممکن و یافتن راه حل برای مشکل خود باید این موارد را در یاد داشته باشید. ...

راه های موثر برای برخورد با رییسی منفی و بدخلق ( قسمت دوم )

 • قبل از اینکه رییس شما حتی بداند مشکلی وجود دارد شما ان ها را حل کنید.

شاید برایتان سخت و عجیب به نظر برسد که بخواهید از مسیر همیشگی خود در کارتان خارج شوید تا مشکلاتی را برای رییس خود حل کنید که می دانید کار کردن با او بسیار دشوار است، اما بسیار اهمیت دارد که شما با بیشترین قدرت خود هرکاری را انجام دهید تا بتوانید آن ها را برای او ساده تر سازید. با مدیریت درست تماس های تلفنی، درست کردن تخفیف ها و حراج ها یا دنبال کردن مشکلات بدون حضور رییس، شما فضای کافی برای خودتان ایجاد می کنید تا بتوانید مشکلات را از راه و روش خود مدیریت نمایید نه راهی که رییستان به شما دستور می دهد. همچنین شانس اینکه رییس شما متوجه کارهایتان شود زیاد است و او شاید در نتیجه به شما فضای راحت تری را در محیط کار بدهد.

اینطور به شرایط فکر کنید: اگر رییس تان کمتر رفتار منفی داشته باشد شما خوشحال تر خواهید بود؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است پس باید بدانید بهترین کار برای شما داشتن بیشترین تلاش برای تبدیل شدن به بهترین کارمندی است که می توانید.

 • زمانی که حرف های او نادرست است با ادب و احترام مخالفت خود را نشان دهید و عصبانیت و خشم خود را در کنترل داشته باشید.

مدیریت کردن شرایط به این معنا نیست که می توانید هرچیزی را به زبان بیاورید – هر زمان فکر می کنید رییستان اشتباهی انجام داده است باید به او توضیح دهید. اما باید زمانی که با رییس خود مخالفت می کنید مطمئن باشید که رفتاری محترمانه داشته و ادب را رعایت می کنید و اگر او به خاطر مخالفت ها از شما عصبانی شد هیچوقت چیزی را به خودتان نگرفته و قضیه را شخصی نکنید.

به یاد داشته باشید شما باید با رییس خود مانند یک مشتری متفاوت رفتار کنید.  اگر حس کنید این مشترس اشتباهی دارد ممکن است او را نصیحت کرده یا با او مخالفت نمایید اما شما هیچوقت بر سر مشتری خود فریاد نزده یا در مقابل او عصبانی نمی شوید.

رییس های منفی دوست دارند اختلاف نظرها را مانند حملات شخصی مدیریت نمایند. باید کلماتی که در مخالفت های خود استفاده می کنید را با دقت انتخاب کرده باشید. برای مثال شما نباید بگویید " من فکر می کنم شما اشتباه کرده اید " باید بگویید " ما می توانم این کار را از این روش انجام دهیم اما چطور است روش دیگری را نیز برای ان امتحان کنیم؟ "

 • بیشترین تلاش خود را داشته باشید تا به موفقیت رییس خود کمک کرده و روی اهداف طولانی مدت او تمرکز نمایید.

هر زمان فرصتی داشتید که با آن می توانستید کاری کنید که رییس شما خوب به نظر برسد از آن استفاده کنید. هرچه شما بتوانید در کار خود به چیزهای بیشتری دست پیدا کنی و هرچه رییس شما بهتر به نظر برسد، احتمال بالاتری وجود دارد که بتوانید به موفقیت رسیده و یک کاندید برای ارتقای شغلی بیشتر در آینده باشید. هدف طولانی مدت شما در اینجا شاد بودن در کار و برخورد درست با یک رییس منفی و بداخلاق است. به بیان دیگر کمک کردن به رییستان برای اینکه خوب دیده شود باعث می شود شما به هردو هدف خود برسید.

بار دیگر فلسفه ی " مدیریت کردن شرایط " تنها یکی از گزینه های پیش روی شماست. اگر حس کردید از نظر شخصی و حرفه ای برای شما سخت است که با این روش کار کنید ایرادی ندارد. هیچ مشکل نبوده و اینکه شما نخواهید از مسیر کاری خود خارج شوید تا به یک رییس منفی و بد کمک کنید اصلا ایرادی ندارد.

از نظر حرفه ای و شخصی با شرایط خود را وفق دهید

برخورد با مدیر

 • تجربیات خود را مانند یک فرصت برای یادگیری کارهایی که نباید انجام دهید در نظر بگیرید.

اگر نمی خواهید برای همیشه در این شرکت بمانید می توانید از ان تنها به عنوان یک آموزش استفاده کنید برای اینکه بفهیمد در آینده چطور مدیریتی را نباید داشته باشید. به جای نسبت دادن برچسب های منفی به خودتان، تنها مطالعه کرده و یاد بگیرید که این برچسب ها چه احساسی به شما می دهند و ببینید باعث می شوند همکاران شما چه رفتاری داشته باشید. با یادگیری از یک رییس بد در مورد کارهایی که نباید انجام داد، این تجربه می تواند باعث شود شما در آینده یک رهبر و مدیر موثر و مفید باشید.

شاید کار شما در حال حاضر احساس خیلی خوبی برایتان ایجاد نمی کند اما سعی کنید مرتبا به خودتان یادآوری نمایید که شما در اینجا در حال کسب تجربیات ارزشمندی هستید.

 • از مسیر رییس خود دور شده و هیچ انتقاد یا حرفی از او را شخصی نکنید.

برخورد با مدیر

اگر رییس تان زمانی بر سر شما فریاد زد یا انتقاد ناعادلانه ای از شما داشت نباید ان را به خودتان نسبت دهید. شما فرد بدی نیستید و مسلما یک کارمند بد نیز نخواهید بود. رفتار رییس شما بیشتر شخصیت خود او را نشان می دهد تا اینکه چیزی در مورد شما بگوید. اگر حس می کنید به شما توهین شده است تنها سعی کنید از مسیر او دور مانده و تمرکزتان را روی کار خود بگذارید.

برای بیرون ماندن  از این مسیر، می توانید زمانی که فهمیدید رییس شما مشغله ی زیادی دارد خودتان برای جلسه های گروهی برنامه ریزی کنید، ناهار خود را در زمان متفاوتی از او بخورید یا کمی زودتر در محل کار حاضر شوید تا در مسیر ورود به شرکت با او همراه نگردید.

پایین انداختن سرتان و دور شدن از مسیر رییس به این معنا نیست که کارتان را انجام نمی دهید. تنها از رییس خود دور مانده و هرکاری که نیاز است را انجام دهید.

 • اگر کار بزرگ و غیرقابل تحملی نیست می توانید هرچیزی که رییستا دوست دارد بشنود را به او بگویید.

اگر رییس شما رفتاری منفی داشته و در مورد چیزی مرتبا انتقاد می کند و این موضوع اهمیت زیادی ندارد، تنها سعی کنید به نوعی او را آرام نمایید. این کار مکالمه را تمام خواهد کرد، باعث می شود رییس شما شاد شده و اجازه می دهد شما به موضوعاتی برگردید که اهمیت بیشتری دارند. این کار باعث می شود مشکلات پنهان قابل رسیدگی نباشند اما حداقل شما نیازی ندارید برای موضوعاتی که اهمیت بالایی ندارند با یک رییس منفی برخورد کنید.

برای مثال اگر رییس شما مرتبا می گوید " من نمی دانم تو چرا همیشه در حال استفاده کردن از تلفن هستی " اما شما تمام روز تنها به تماس های مشتریان شرکت پاسخ داده اید تنها می توانید بگویید " شما درست می گویید من سعی می کنم تماس های مشتریان را کمی کوتاه تر کنم " و از این موضوع بگذرید. اگر شما به او فرصتی برای منفی ماندن ندهید دیگر چیزی برای او نمی ماند که بگوید.

 • منتظر مانده و ببینید به مرور زمان رییس تان خودش باعث می شود از میدان خارج گردد.

در پیش زمینه ی ذهن خود تنها باید به یاد داشته باشید که یک رییس منفی و بد به ندرت پیش می آید که برای زمانی طولانی رییس بماند. هرچه رییس شما رفتار منفی تری داشته باشد احتمال کمتری وجود دارد که کارمندان او به درستی کار خود را انجام دهند.این یعنی آن ها در مقابل صاحبان مشاغل یا مقامات اداری بالاتر چهره ی خوبی نخواهند داشت. در نهایت چنین فردی اخراج شده، جایگزین شده یا ساکت خواهد شد. شاید این اتفاق همین امروز نیفتد و شاید در هفته ی بعدی هم نباید منتظر آن باشید، اما باید بدانید چیزی است که در نهایت شاهد ان خواهید بود.

 

رییس شما ممکن است فوق العاده فردی منفی باشد زیرا عملکرد خوبی نداشته است. در این مورد نیز به احتمال خیلی زیاد او برای زمانی طولانی رییس نخواهد ماند.

اگر به نظر می رسد رییس شما به شدت رفتارهای منفی اش بیشتر شده اند شاید او توسط چیزی از سوی سازمان ترسیده است یا اینکه در خانه ی خود مشکلی دارد. اگر قضیه مورد اول باشد او به زودی شما را ترک خواهد کرد. اگر مورد دوم برای او صادق است شاید بعد از حل مشکل در زندگی شخصی خود کمی آرام تر شود.

 • در زمان آزاد خود وقت بیشتری را برای انجام کارهایی بگذارید که برای شما لذت بخش است.

برخورد با مدیر

اگر کارهایی را با خودتان به خانه می برسد یا اگر به خاطر احساس بدی که پیدا کرده اید دیگر انجام کارهایی لذت بخش بعد از ساعت کار را کنار گذاشته اید، باید بدانید هیچ کمکی به شما نمی کند. کارهایتان را برای اداره بگذارید و زمان آزاد خود را صرف چیزهایی کنید که واقعا دوست دارید. در مورد کار فکر نکرده و چیزی را پیدا کنید که در زمان آزاد دنبال نمایید. این کار باعث می شود در فکر چگونه پیش رفتن شرایط در محیط کاری خود غرق نشوید.

اگر فیلم دیدن را دوست دارید می توانید در یک یا دو روز برای فیلم دیدن وقت بگذارید. اگر از بازی های ورزشی لذت می برید در یک تیم عض شده و هر زمان وقت داشتید وارد میدان شوید. اگر اهل غذا هستید هر هفته چند رستوران مختلف را انتخاب کرده و با دوستان یا همسر خود به انجا بروید.

هیچ وقتی برای انجام یک سرگرمی تازه بد نیست. شما می توانید یک سیستم بازی های ویدئویی برای خودتان بخرید، عضو یک باشگاه بولینگ شوید، کار تازه ای را شروع کنید یا شروع به جمع آوری چیزهایی کنید که به ان ها علاقه دارید.

 • اگر رییس شما از مرزها پا فراتر گذاشت با او صحبت کرده و بخواهید رفتار پرخاشگرانه ی خود را کنار بگذارد.

رییستان ممکن است با مسخره کردن شما، استفاده از الفاظ بد، تجاوز به حریم شخصی یا جدا کردن شما از همکاران دیگر باعث رنجشتان شده باشد. در این شرایط می توانید محترمانه با رییستان حرف بزنید، به مقامات بالاتر اطلاع داده یا حتی یک شکایت نامه ی کتبی تهیه کنید. در این وضعیت شما نباید هرگز خشونت او را تحمل کنید. هرکسی لیاقت این را دارد که به او احترام گذاشته شود  و با وجودی که رفتارهای خشن و پرخاشگرانه ی رییستان تقصیر شما نیست بازهم باید گام هایی را برای متوقف کردن چنین رفتارهایی بردارید.

تفاوت زیادی میان یک رییس منفی پرخاشگر با مدیر سخت گیر وجود دارد. منفی بودن قابل تحمل است اما پرخاشگری را باید بررسی نمود.

مورد دیگری که باید مراقب ان باشید هر چیز غیرقانونی است. اگر رییس شما قوانین را زیرپا می گذارد زمان آن رسیده است که به مقام بالاتر در شرکت یا پلیس گزارش دهید، این بستگی به نوع جرم دارد. اگر او در گزارش های مالی دروغ می گوید زمان آن رسیده با مافوقش حرف بزنید. اگر به کسی آسیب زده یا از نظر فیزیکی شما را اذیت می کند باید با پلیس در ارتباط باشید.

 • مشکل رییس خود را به بخش منابع انسانی در شرکت گزارش دهید تا ان ها مشکل را بررسی کنند.

اگر رییس شما بعد از تلاش هایتان برای تغییر شرایط فرقی نکرد می توانید با منابع انسانی شرکت تماس داشته باشید. همچنین اگر راحت نیستید که خودتان با مقامات بالاتر رودررو صحبت کنید می توانید از منابع انسانی کمک بگیرید. کار این بخش در شرکت مدیریت مواردی شبیه به این است و شاید بتوانند مشکل را برای شما حل کنند.


 

https://www.wikihow.com/Deal-with-a-Negative-Boss

 


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040