۲ تير ۱۳۹۷

یک مدیر حرفه ای به چه چیزهایی نیاز دارد

۲ تير ۱۳۹۷ 1750 بازدیدکننده 0 نظر
یک مدیر حرفه ای به چه چیزهایی نیاز دارد در این مقاله می خوانید

برای مدیریت ماهرانه برخی مهارت‌ها باعث پیشرفت شما شده و ضعف در آن‌ها منجر به شکست و لغزش در مسیرتان می‌شود.   ...

یک مدیر حرفه ای به چه چیزهایی نیاز دارد

شهامت

از نقاط قوت یک مدیر خوب داشتن شهامت پاسخگویی به افرادی است که مرتبط با او می‌باشد. مدیر موفق باید کارهای مهمی مانند پروژه‌های سخت یا کارهایی که نیاز به سرمایه‌ی زیادی دارند را بتواند با مهارت " شهامت پاسخگویی " در راه درستی هدایت کند. باید تمرکز خود را روی انرژی بیشتر خود گذاشته و هر جا نیاز شد در دادن پاسخ به دیگران مؤثر واقع شوید.

 

 

اندیشه خوب

اگر کارمندتان کار درستی انجام داده است هوشمندانه از او تعریف کنید. در این کار باید مراقبت باشید. تمجید بیش‌ازحد یا تشکر بیجا باعث عادت بد در کارمندان شما خواهد شد. یکی  از بهترین و ساده‌ترین سرمایه‌های کار شما اندیشه و قدرت تشخیص زمان تعریف و تمجید به‌جا است.

 

 

قدرت اجرایی

مدیریت حرفه‌ای یعنی قدرت اجرایی. اغلب اوقات اجرای کار زیاد به ایده‌های انتزاعی نیاز ندارد. اگر یک ایده‌ی خیلی عالی درست اجرا نشود فایده‌ای نخواهد داشت. اجرای کارها اهمیت زیادی دارد. باید بدانید هر کار را در کجا و چه زمانی انجام  دهید تا به نتایج مطلوب دست‌یابید. شما باید بدانید با انجام چه کاری تیم می‌تواند به هدف خود و نتایج مطلوب دست یابد.

 

 

صبوری

یک مدیر به صبر زیاد نیاز دارد. در محیط کار عوامل زیادی هستند که می‌توانند به شما فشار وارد کرده و تحملتان را کم کنند، مانند بی‌دقتی کارمندان، انجام پروژه‌های بزرگ با کمترین هزینه، زمان کم  برای کار، فشار از سوی سازمان‌ها و شرکت‌های دیگر و  ... اما باید بدانید صبور بودن باعث می‌شود همه‌ی مشکلات را پشت سر گذاشته و بتوانید تصمیم‌گیری‌های درستی داشته باشید. کارکنان گذشت شما را در یادشان خواهند سپرد و مسلماً با تلاش بیشتر سعی در جبران آن خواهند داشت.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040