۲۲ خرداد ۱۳۹۷

مدیریت کسب و کارهای کوچک

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ 1631 بازدیدکننده 0 نظر
مدیریت کسب و کارهای کوچک در این مقاله می خوانید

اگر در کسب‌وکار کوچک خود به دنبال موفقیت هستید و می‌خواهید پیشرفت کنید با ما همراه شوید.   ...

مدیریت کسب و کارهای کوچک

عدم تکیه بر دانش تنها

شاید با داشتن دانش تصور کنید همین برای کارتان کافی است اما باید بدانید حقیقت کمی متفاوت است. در ابتدای کار مسلماً مشتری زیادی نخواهید داشت و آن‌ها با دانش شما به سمتتان نخواهند آمد. در اینجا بازاریابی است که اهمیت دارد. باید مشتری با شما آشنا شده و بعد به سمتتان آمده و متوجه دانشتان شود.

 

 

استفاده از افراد مناسب

اگر در زمینه‌ی بازاریابی تجربه‌ی کافی ندارید باید از افراد شایسته‌ای استفاده کنید که در این زمینه با تجربه بوده و از کمک آن‌ها بهره بگیرید. با بازاریابی صحیح مردم شما را زودتر شناخته و مشتری‌تان خواهند شد. بعد از آمدن یک بار یک مشتری باید بدانید چطور می‌توانید او را دوباره برگردانید.

 

 

پارتی‌بازی نکنید

شاید دوست داشته باشید در کسب‌وکار خود از دوستان و آشنایانتان استفاده کنید. در برخی موارد این کار می‌تواند برای شما مفید باشد اما باید مراقب باشید. شاید با این کار دوستی‌تان را خراب کنید. برای او مشخص کنید که دوستی جدا از مسائل کار است و باید در زمینه‌ی کسب‌وکار کاملاً جدی باشید.

 

 

اجتناب از تصمیم‌های ناگهانی

در اینجا برای شما مثالی می‌آوریم تا متوجه علت بد بودن تصمیم‌های ناگهانی شوید: مثلاً شما یک رستوران دارید و مشتریان زیادی در یک شب سرد به آنجا آمده‌اند. شما متوجه می‌شوید خدمه‌ی کافی برای رسیدگی ندارید. در نتیجه فردا تصمیم می‌گیرید نیروهای خود را دو برابر کنید. حالا حقوقی که باید بدهید نیز دو برابر شده است. این تصمیم درست نیست زیرا این مبلغ اضافه غیر لازم بوده و شما در اغلب روزهای عادی این تعداد مشتری را ندارید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040