۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

نکاتی برای افزایش کارایی کارمندان

۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ 2056 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای افزایش کارایی کارمندان در این مقاله می خوانید

شما به عنوان یک مدیر می‌توانید با رفتار خود به کارمندانتان الهام بخشیده و باعث پیشرفت اوضاع شرکت خود نیز شوید. ...

نکاتی برای افزایش کارایی کارمندان

خودتان باشید

مردم به‌سرعت و راحت‌تر از آنچه فکرش را بکنید فیک بودن را تشخیص می‌دهند. برخی مدیران در تلاش‌اند جلوی کارمندان خود رفتار دیگری داشته و انسان دیگری باشند. اما باید بدانید کارمندان هرروز شما را می‌بینند و این یعنی اگر خودتان نباشید به مرور اعتماد آن‌ها از بین می‌رود. لازم نیست حتماً شما هم رفتارهایی را داشته باشید که مدیران دیگر دارند.

 

 

شفاف باشید

اغلب مدیران از این خصوصیت واهمه دارند اما بهتر است بدانید این کار تأثیر بی‌نظیری در شرکت شما و کارایی کارمندان خواهد داشت. اگر اشتباهی مرتکب شدید آن را پذیرفته وسعی کنید این اخلاق را در شرکت جا بیندازید. با این روش همه‌ی کارمندان سعی می‌کنند در محیط کار مانند شما باشند. برخی مدیران بر این باورند در جایگاه مدیریت همیشه باید حق با آن‌ها باشد اما این اشتباه است. این روحیه نشان‌دهنده‌ی شجاعت شماست. کارمندان نیز اگر اشتباهی مرتکب شوند نخواهند ترسید و آن را می‌گویند.

 

 

قدردانی از کارهای خوب

درست است که شما به کارمندان خود حقوق می‌دهید اما این کافی نیست. اگر بابت کارهای خوب کارمند خود به او پاداش دهید باعث ایجاد انگیزه شده و تشویق می‌شوند تا به بهترین حالت کارهای خود را انجام دهند. این کار را انجام داده و تأثیر آن بر کارمندان خود را ببینید.

 

 

تشویق به ریسک‌پذیری

فکر کنید خواسته‌اید کارمند شما پروژه‌ای را انجام دهید که احتمال موفقیت شصت درصد و احتمال شکست در آن چهل درصد است. اگر شکست کارمند شما برابر باشد با سرزنش او باید بدانید هیچ‌وقت پیشرفتی نخواهید داشت. بگذارید گاهی کارمندان کارهای روزمره‌ی خود را انجام ندهند و کمی به دنبال موقعیت‌های پرخطرتر بروند. با این کار اعتمادبه‌نفس کارمندان شما بیشتر شده و بازدهی بهتری نیز خواهند داشت.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040