۴ بهمن ۱۳۹۶

تبدیل کردن تجارت کوچک شما به تجارتی بزرگ

۴ بهمن ۱۳۹۶ 2002 بازدیدکننده 0 نظر
تبدیل کردن تجارت کوچک شما به تجارتی بزرگ در این مقاله می خوانید

یادگیری چگونگی رشد دادن تجارت تنها یک هدف ارزشمند نیست. رشد تجارت اغلب لازمه‌ی پایداری و رشد اقتصادی فعالیت شماست. ...

تبدیل کردن تجارت کوچک شما به تجارتی بزرگ

نفوذ در بازار فعلی

زمانی که به رشد تجارت خود فکر می‌کنید اولین چیزی که شاید به ذهن شما بیاید یافتن مشتریان جدید است. اما مشتری جدید تنها راه برای بهترین رشد در فروش نمی‌باشد. اینکه کسانی که در حال حاضر از شما خرید می‌کنند را ترغیب کنید تا خرید بیشتری داشته باشند ساده‌تر و به‌صرفه‌تر از یافتن مشتریان جدید و راضی کردن آن‌ها به خرید از شما می‌باشد.

 

 

تقاضای ارجاع افراد دیگر را بکنید

نمی‌توان گفت یافتن مشتریان جدید راه بدی است. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای این کار این است که از مشتریان فعلی خود برای یافتن افراد دیگر سؤال کنید. اما به گفته‌های خود دقت داشته باشید. شما باید به دنبال ارجاع دادن افراد دیگر به فروشگاهتان از سمت مشتری فعلی باشید. از یک مشتری راضی بخواهید اگر کسی را می‌شناسد که به خدمات یا محصولات شما علاقه‌مند باشد او را معرفی کند.

 

 

نوآوری در محصولات یا خدمات

یافتن و ارتقا دادن کاربردهای جدید برای محصولات یا خدماتتان راهی عالی برای ترغیب مشتریان فعلی به خرید بیشتر و جذب مشتریان جدید است. مثلاً به این فکر کنید اگر شما یک چسب جدید و خیلی قوی داشته باشید که کاربرد داشته باشد چقدر می‌توانید از آن فروش بیشتری کسب کنید.

 

 

گسترش دسترسی به بازار شما

با ساخت محصول خود با خدمات در دسترس برای یک گروه جدید از مشتریان راه‌های زیاد برای رشد تجارت شما وجود دارد.

واضح‌ترین راه باز کردن شعب جدید در مکان‌های تازه است مانند باز کردن یک مغازه در یک شهر جدید. مکان‌ها تازه می‌توانند مجازی باشند، مانند یک وب‌سایت یا فروشگاه آنلاین. راه دیگر گسترش از طریق تبلیغات است. شما می‌توانید بازار خود را در رسانه‌های اجتماعی مربوط به آن محصول معرفی کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040