۶ آبان ۱۳۹۶

نشانه های رابطه ی ناسالم با پول

۶ آبان ۱۳۹۶ 1937 بازدیدکننده 0 نظر
نشانه های رابطه ی ناسالم با پول در این مقاله می خوانید

زمانی که به شرایط مالی خود فکر می‌کنید احساس گناه دارید یا اعتمادبه‌نفس؟ هر فرد در زندگی رابطه‌ای با پول دارد و تعجب می‌کنید از اینکه شاید این رابطه سالم نباشد. ...

نشانه های رابطه ی ناسالم با پول

همیشه در یک شرایط مالی می‌مانید

یکی از اولین نشانه‌های رابطه‌ی شما با پول این است که هر بار آخر ماه در یک وضعیت مالی مانده و یا بدتر اینکه با مشکلات مالی و قرض روبرو می‌شوید. این مشکل مالی نیست بلکه مشکل رفتاری است. این حالت یعنی شما رفتارهایی یکسان دارید که باعث بروز مشکل در اولین موقعیت خواهد شد.

 

 

برای آینده برنامه‌ریزی ندارید

زمانی که بازنشسته شوید شما مسئول زندگی خودتان هستید. اینکه بگویید من هنوز برای اینکه نگران آینده باشم جوان هستم یا می‌خواهم تا می‌توانم تفریح کنم باعث می‌شوند برای آینده پس‌اندازی نکنید. از امروز صرفه‌جویی را شروع کرده و هرچند مقدار کم، پس‌انداز نمایید. شما همچنان بدون آن پول کم می‌توانید زندگی کنید اما آینده‌ای بهتر خواهید داشت.

 

 

استراتژی ثابتی برای مسائل مالی ندارید

اگر استراتژی مشخصی نداشته باشید، مثلاً برای پرداخت قبض‌ها، پس‌انداز برای آینده، دادن کرایه‌خانه و... هر ماه به نظر می‌رسد اولویت‌بندی و راهکارهای شما متفاوت است. در نتیجه هیچ برنامه‌ای برای شما وجود ندارد.

 

 

در مورد پول احساس قدرت ندارید

اگر در مورد موارد مالی احساس می‌کنید قوی نیستید این تنها دیدگاه شماست نه واقعیت. شما می‌توانید برنامه‌ای داشته باشید تا وضعیت مالی شما را به جلو پیش برد. زمانی که فهمیدید قدرت شما در تغییرات است می‌توانید به جلو حرکت کنید و رابطه‌ی مثبت‌تری با پول داشته باشید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040