۲۱ شهريور ۱۳۹۶

ساخت برنامه خوب برای سرمایه گذاری

۲۱ شهريور ۱۳۹۶ 1796 بازدیدکننده 0 نظر
ساخت برنامه خوب برای سرمایه گذاری در این مقاله می خوانید

برای داشتن یک برنامه‌ی سرمایه‌گذاری باید در ابتدا بدانید هدف شما چیست. با این کار انتخاب از بین گزینه‌های پیش رو ساده‌تر خواهد بود. ...

ساخت برنامه خوب برای سرمایه گذاری

هدف شما چیست؟

سرمایه‌گذاری باید بر اساس یک هدف اصلی در ذهن شما باشد، امنیت، رشد یا درآمد بیشتر. اولین چیزی که برای تصمیم‌گیری نوع سرمایه‌گذاری نیاز دارید انتخاب یکی از این سه مورد است.

 

واقعاً چقدر می‌توانید کنار بگذارید؟

بسیاری از انتخاب‌های سرمایه‌گذاری نیاز به یک حداقل پولی دارند، بنابراین برای انتخاب برنامه‌ی خود باید ببینید چقدر می‌توانید کنار بگذارید. آیا می‌توانید ماهانه مبلغی افزوده یا یک پول کلی دارید؟ اگر پول زیادی یکجا داشته باشید مسلماً انتخاب‌های بیشتری خواهید داشت و با این کار خطر از دست دادن همه‌ی پول در یک سرمایه‌گذاری از بین خواهد رفت.

 

چه زمانی دوباره به پول نیاز دارید؟

چند ماه دیگر برای خرید ماشین پول را می‌خواهید و یا برنامه‌ی متفاوتی برای آینده‌ی خود دارید؟ در اینجا باید ببینید کدام انتخاب به شما کمک می‌کند تا در زمانی که می‌خواهید بتوانید به پولتان برسید.

 

چقدر ریسک می‌کنید؟

سرمایه‌گذاری برای بسیاری از افراد با ریسک بالا همراه است. یک راه ساده برای کاهش خطر تقسیم سرمایه است. با این کار شاید شاهد عدم تعادل در سرمایه خود باشید اما خطر از بین رفتن کل پول شما در یک سرمایه‌گذاری خاص از بین خواهد رفت.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040