۴ بهمن ۱۳۹۵

گام هایی برای یافتن شغل جدید

۴ بهمن ۱۳۹۵ 2954 بازدیدکننده 0 نظر
گام هایی برای یافتن شغل جدید در این مقاله می خوانید

آیا به دنبال یک کار جدید هستید؟ این مراحل به شما در یافتن کار کمک خواهند کرد. ...

گام هایی برای یافتن شغل جدید

پیدا کردن بهترین لیست کارها

پیدا کردن کار

تمام سایت‌های جستجوی کار، بانک‌های اطلاعاتی، وب‌سایت‌های شرکت‌ها، سایت‌های اجتماعی و ... را چک کنید و لیست خوبی از کارها برای خود تهیه نمایید.

 

متمرکز نگه داشتن جستجو

پیدا کردن کار

با استفاده از موتورهای جستجو در اینترنت و به کار بردن کلمات کلیدی‌ای که متناسب با علایق و محل زندگی شما باشند جستجوی خود را هدف‌دار نگه‌دارید. این کار کمک می‌کند روی جستجوی شغل مورد نظرتان متمرکز بمانید و باعث می‌شود در لیست آورده شده شغل‌های مرتبط با خواسته‌ی شما دیده شوند.

 

ساختن برند حرفه‌ای برای خود

پیدا کردن کار

می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی برای خود پروفایل بسازید. یک برند شخصی قوی که نشان‌دهنده‌ی حرفه‌ی شما باشد تأثیری عمیق بر مخاطب و کارفرمایی برجا خواهد گذاشت که دوستدار همکاری با او هستید.

 

ارتباط با مخاطبان

پیدا کردن کار

حالا که پروفایل خود را ساخته‌اید باید از آن استفاده کنید. با هرکسی که می‌شناسید از طریق آن در ارتباط باشید، زیرا شما نمی‌دانید کدام یک از مخاطبان می‌تواند در این راه به شما کمک کند یا فردی را می‌شناسد که قادر به استخدام شما است.

 

استفاده از ابزارها و برنامه‌های جستجوی کار

پیدا کردن کار

برنامه‌ها، ویجت ها و ابزارهای مختلفی هستند که در جستجوی کار و مدیریت حرفه‌ی شما کمکتان خواهند کرد. از این امکانات استفاده کنید تا جستجوی شغلی خود را سازمان‌دهی کرده و مقدار زیادی در وقت صرفه‌جویی کنید.

 

ساخت لیستی از شرکت‌های موردعلاقه

پیدا کردن کار

آیا لیستی از شرکت‌هایی دارید که مشتاقید با آن‌ها همکاری داشته باشید؟ ایده‌ی خوبی است تا در مورد اطلاعات این شرکت‌ها تحقیق کرده و لیستی از آن‌ها تهیه کنید. اغلب همه‌ی اطلاعات مورد نیاز شما در اینترنت وجود دارد.

 

گذاشتن زمان برای رزومه

پیدا کردن کار

بسیار مهم است زمانی را برای نوشتن یک رزومه‌ی خوب بگذارید که قابلیت‌ها و توانایی‌های شما برای استخدام در شغل مورد نظر را نشان دهد. مدیر استخدامی شرکت می‌تواند در یک نگاه همه‌ی توانایی‌های شما را ببیند و تشخیص دهد آیا برای این کار مناسب هستید یا نه.

 

آمادگی برای مصاحبه‌ی شغلی

پیدا کردن کار

قبل از رفتن به مصاحبه در مورد شرکت تحقیق کنید، لباس مناسب بپوشید، پرسیدن سؤال و پاسخ دادن در طول مصاحبه را تمرین کنید و تلاش کنید با استفاده از مهارت، تجربه، اعتمادبه‌نفس و تخصص خود روی فرد مقابل تأثیر مثبت بگذارید.

 

درخواست کاری را بپذیرید

پیدا کردن کار

زمانی که یک پیشنهاد شغلی به شما داده می‌شود باید حتماً زمانی را صرف کرده و با دقت آن را ارزیابی کنید. سپس تصمیم بگیرید که این کار را بپذیرید یا رد کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040