۲۹ دي ۱۳۹۵

چگونه در محل کار وزن کم کنید

۲۹ دي ۱۳۹۵ 2650 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه در محل کار وزن کم کنید در این مقاله می خوانید

آیا برنامه‌ی شلوغ کاری شما مانع کاهش وزنتان شده است؟ ما ایده‌هایی برایتان داریم تا با چند تغییر ساده در محل کار، وزن کم کنید. ...

چگونه در محل کار وزن کم کنید

پشت میز غذا نخورید

کاهش وزن

اولین تغییری که باید برای کاهش وزن ایجاد کنید چیست؟ پشت میزتان ناهار نخورید. زمانی که در طول ساعت ناهار کار می‌کنید بدون اینکه حواستان باشد پرخوری خواهید کرد و کاری که انجام می‌دهید نیز زیاد خوب و مؤثر نخواهد بود. بعد از این در زمان استراحت چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اغلب در این زمان احساس می‌کنید بی‌اشتها و خسته‌اید و نتیجه‌ی آن پرخوری در چند ساعت بعدی روز خواهد بود.

 

یک کاسه شکلات را بدون درب نگذارید

کاهش وزن

کسانی که در روی میز کار خود یک ظرف آب‌نبات بدون درپوش دارند اغلب نسبت به دیگران چیزی حدود 7 کیلوگرم بیشتر وزن اضافه خواهند کرد! شما می‌توانید روی ظرفتان را با یک درپوش ببندید تا آب‌نبات‌ها را نبینید. درپوش مناسبی ندارید؟ داخل ظرف را با میوه پر کنید. قبل از ریختن میوه‌ها در کاسه آن‌ها را بشویید تا هرزمان خواستید آماده‌ی خوردن باشند. بعلاوه هر هفته نوع متفاوتی از میوه و سبزیجات انتخاب کنید. با این روش شما برای میان وعده‌های خود در طول روز بیشتر متمایل به خوردن این میوه‌ها خواهید شد.

 

محیط کارتان زیاد راحت نباشد

کاهش وزن

اگر در اداره کمتر می‌خورید کاهش وزن خواهید داشت. اما می‌توانید برای سوزاندن کالری بیشتر و کاهش وزن مؤثرتر در محل کار کمی به میزان فعالیت خود اضافه کنید. یک راه ساده برای زیاد  کردن فعالیت فیزیکی در اداره این است که وسایلی مانند پرینتر یا سطل زباله که زیاد استفاده می‌شوند را کمی دورتر از میزتان قرار دهید. با این کار مجبورید بلند شوید و این کار چند گام به فعالیت روزانه‌ی شما خواهد افزود.

شاید فکر کنید این چند گام اضافه تا سطل زباله تفاوتی ایجاد نخواهد کرد. کمی بیشتر فکر کنید. کالری‌ای که بر اثر فعالیت‌های غیرورزشی سوزانده می‌شود می‌تواند صدها و حتی هزاران کالری به هر روز اضافه کند.

 

ناهارتان را بیاورید

کاهش وزن

یک راه ساده‌ی دیگر برای کاهش وزن در محل کار این است که از خانه با خودتان غذا بیاورید. اغلب ما بعد از خوردن یک وعده غذای بزرگ به پختن ناهار فردا می‌پردازیم و این باعث می‌شود روی نوع غذای انتخابی دقت بیشتری داشته باشیم.

زمانی که از بیرون غذا می‌خرید زیاد به آن دقت نخواهید کرد. اغلب در این موقع حسابی گرسنه‌اید و  این باعث می‌شود سراغ خوردن چیزی بروید که زیاد سالم نیست و کالری بسیار بالاتری دارد.

 

دوستان جدیدی بیابید

کاهش وزن

اگر از طرف همکاران خود در محل کار حمایت شوید به احتمال بیشتری سراغ تغییر عادات خود رفته و بیشتر تلاش خواهید کرد. شاید حتی متوجه شوید تعدادی از آن‌ها نیز قصد کاهش وزن دارند. شما می‌توانید یکدیگر را در تغییر عادات ناسالم یاری کرده و حتی باعث تلاش بیشتر شوید. نیاز به ایده‌ای برای یافتن دوستان جدید دارید؟ مثلاً به جای اینکه برای حل یک مشکل در اتاق نشسته و فکر کنید در اتاق‌ها قدم بزنید. با افراد دیگر در مورد آن صحبت و نظرخواهی کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040