۵ آذر ۱۳۹۴

چرا با افزایش حقوق شما موافقت نمی شود

۵ آذر ۱۳۹۴ 15337 بازدیدکننده 12081 نظر
چرا با افزایش حقوق شما موافقت نمی شود در این مقاله می خوانید

آیا با درخواست اضافه‌حقوق شما موافقت نشده است؟ دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد. درباره‌ی بیشترین موانعی که می‌تواند مانع ارتقا حقوق شما شود در اینجا اطلاعات کسب کنید. ...

چرا با افزایش حقوق شما موافقت نمی شود

 زمان نادرست

افزایش حقوق

درست است که درخواست ازدواج نیست اما تقاضای افزایش حقوق هم سؤال مهمی است. زمان نقش کلیدی دارد. شاید خیلی زود پس از آغاز کارتان درخواست داشته یا زمانی که رییستان خبر بدی شنیده است با او صحبت کرده‌اید. درست است که روز بد رییس نباید روی افزایش حقوق شما اثر بگذارد اما ملاقات در یک روز پراسترس می‌تواند باعث رد شدن درخواست شما شود.

 

کمبود منابع شرکت

افزایش حقوق

گاهی دلیل اینکه حقوق شما زیاد نمی‌شود اصلاً به خودتان مرتبط نیست. ممکن است شرکتتان پول کافی نداشته و نتواند به حقوق شما اضافه کند. حالا باید ببینید افزایش حقوق چقدر برای شما مهم است؟ آیا ممکن است سرمایه‌ی شرکت تغییر کرده و اوضاع مالی بهتر شود؟ پاسخ به این سؤالات مشخص می‌کند که شما باید در آن شرکت بمانید یا آن را بهانه کرده و به دنبال شغل جدیدی بروید.

 

نداشتن کارایی

افزایش حقوق

آیا شما کارایی خود را بهبود بخشیده و یا تنها همان کاری را انجام می‌دهید که برای شما مشخص‌شده است؟ در بسیاری از شغل‌ها برای ارتقا درآمد کارمند باید از وظایف تعیین‌شده‌ی خود فراتر رود. با رییستان صحبت کنید و ببینید او دوست دارد چه چیزی از شما ببیند.

 

زمینه را آماده نکرده‌اید

افزایش حقوق

در کارهای روزانه‌ی شرکت آیا شما موفقیت‌های خود را نشان داده‌اید، حتی کوچک‌ترین آن‌ها؟ یا همیشه ساکت بوده و دستاوردهایتان را کسی متوجه نشده است؟ شما باید مدارکی داشته باشید که در زمان تصمیم‌گیری نشان دهد لیاقت افزایش حقوق را دارید.

 

یک درخواست شخصی

افزایش حقوق

برای بیشتر شرکت‌ها حقوق یک محاسبه‌ی غیراحساسی است که بر اساس مدارک تحصیلی، سنجش جغرافیایی و کارکرد کارمند مشخص می‌شود. اگر شما بنا به دلایلی که به زندگی شخصی‌تان برمی‌گردد تقاضای افزایش حقوق داشته باشید، مثلاً اضافه شدن اجاره، مشکلات خانوادگی و ... ، شاید مدیرتان با شما همدردی کند. اما به این معنا نیست که شما دلیل معتبری برای افزایش حقوق خود بیان کرده‌اید و با آن موافقت خواهد شد. درخواست خود را بر مبنای کاری که برای شرکت انجام می‌دهید و سودی که دارید مطرح کنید، نه با نیازها و مشکلات شخصی.

 

نداشتن ظاهر و رفتار مناسب کار

افزایش حقوق

پوشیدن لباس‌های غیرحرفه‌ای و داشتن رفتاری غیرمنطقی  تأثیر خوبی ندارد. برای صحبت‌هایی که می‌خواهید داشته باشید از قبل فکر کرده و آن‌ها را با خودتان تمرین کنید. لباس مناسبی بپوشید و برای صحبت آماده شوید.

 

شخصیت مناسبی ندارید

افزایش حقوق

اگر کار کردن با شما سخت است، در جلسات همیشه روحیه‌ی بد داده و دائماً در حال شکایت کردن هستید ممکن است یک مشکل برای رییستان باشید. این باعث می‌شود ازنظر او شما فردی نباشید که لیاقت ارتقا حقوق را دارد.  

 

از موج درخواست از سمت کارمندان می‌ترسند

افزایش حقوق

برخی شرکت‌ها می‌ترسند اگر حقوق یک فرد را زیاد کنند دیگران نیز درخواست اضافه‌حقوق داشته باشند. شما باید به این موضوع اشاره‌کنید که حقوق شما از دیگران مجزا است و افزایش آن باید بر اساس شایستگی شما سنجیده شود. اگر با درخواست شما به دلیل این ترس مدیران موافقت نشد شاید زمان آن است که به دنبال شغل دیگری بروید.

 

حقوق شما مطابق استاندارد بازار است

افزایش حقوق

اگر در مورد رنج حقوق رایج برای موقعیت کاری خود از قبل تحقیق نکرده‌اید شاید مدیرتان به شما بگوید شما همین حالا مقداری که شایستگی آن را دارید را دریافت می‌کنید.

 

درخواست افزایش حقوق نداشته‌اید

افزایش حقوق

ممکن است بدون اینکه شما بگویید در حقوقتان تغییری ایجاد شود اما اغلب این اتفاق نمی‌افتد. اگر حس می‌کنید لیاقت شما حقوق بیشتری است آن را با رییس خود مطرح کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040