۲۳ شهريور ۱۳۹۴

6 سوال که قبل از قبول یک کار باید از خودتان بپرسید

۲۳ شهريور ۱۳۹۴ 3234 بازدیدکننده 0 نظر
6 سوال که قبل از قبول یک کار باید از خودتان بپرسید در این مقاله می خوانید

قبل از آنکه درباره‌ی پذیرش یک پیشنهاد کاری اقدام کنید این مقاله را بخوانید. در اینجا سؤالاتی آورده شده است که باید از خودتان بپرسید. ...

6 سوال که قبل از قبول یک کار باید از خودتان بپرسید

آیا حقوق من عادلانه است؟

شرایط پذیرش شغل جدید

آیا حقوق پرداختی برای من مناسب است؟ آیا در مقایسه با افراد دیگر در همین موقعیت حقوق خوبی است؟ درست است که پول لزوماً شادی نمی‌آورد – اما آن مقداری که توقع دارید از شغل خود درآمد داشته باشید نسبت به پولی که کسب می‌کنید نقش مهم‌تری در رضایت کاری‌تان دارد، باید به‌اندازه‌ی ارزش کارتان به شما حقوق داده شود. ببینید کسانی که در همان کار هستند چه حقوقی دریافت می‌کنند. خودتان را تنها با کسانی مقایسه کنید که در همان سطح از تجربه و تحصیلات شما هستند. همچنین باید به محل کار خود نیز توجه داشته باشید زیرا حقوق دریافتی ممکن است در هر شهر و منطقه‌ای متفاوت باشد. اگر متوجه شدید حقوق پرداختی این شغل کمتر از چیزی است که باید به شما بپردازند آن را رد کنید.

 

در مورد رییس خود چه تصوری دارید؟

شرایط پذیرش شغل جدید

آیا او کسی است که بتوانید رابطه‌ی کاری خوبی با هم برقرار کنید؟ شما لازم نیست در همه‌ی موارد با رییس خوب مانند یک دوست باشید، یعنی نباید این‌طور باشد. بااین‌حال می‌خواهید رابطه‌ی خوبی با هم داشته باشید. همیشه برداشت‌های اولیه‌ی ما از یک فرد درست نیستند اما شما باید به غرایز خود اعتماد کنید. برای مثال اگر زمانی که برای مصاحبه‌ی کاری به محیط شرکت می‌روید اگر می‌بینید رییس رفتار بدی با کارکنان دارد و یا از اصطلاحات نامناسبی استفاده می‌کند این اصلاً نشانه‌ی خوبی نیست.

 

درباره‌ی همکاران اصلی خود چه می‌دانم؟

شرایط پذیرش شغل جدید

شاید این فرصت پیش نیامده باشد که هیچ‌کدام از همکاران خود را بشناسید اما شاید زمانی که برای مصاحبه به شرکت رفته بودید آن‌ها را دیده باشید. اگر هنوز آن‌ها را ندیده‌اید حداقل یک نگاه اجمالی در محل کار به آن‌ها بیندازید. آیا همه‌ی آن‌ها شاد و دوستانه به نظر می‌رسند؟ اگر به مدت‌زمانی که در محل کار سپری می‌کنید دقت کنید متوجه می‌شوید یک رابطه‌ی دلپذیر و خوشایند با همکارانتان تا چه حد اهمیت دارد. اگر هنوز هیچ‌گونه ارتباطی با آن‌ها نداشته‌اید شاید زمان آن رسیده است از طریق اینترنت اقدام کنید. اگر یکی از کارمندان این شرکت را می‌شناسید شاید از طریق او بتوانید با افراد دیگر آشنا شوید.

 

آیا در این شرکت راحت خواهم بود؟

شرایط پذیرش شغل جدید

بعضی شرکت‌ها رسمی و خشک هستند اما بعضی دیگر محیط راحت‌تری دارند. ببینید شما د  کدام محیط کاری راحت‌تر هستید، دقت کنید این محل جای نادرستی برای کار کردن شما نباشد. اگر حس می‌کنید در این محیط احساس راحتی نخواهید کرد به دنبال کار در جای دیگری باشید.

 

آیا اهداف و فرهنگ شرکت مطابق با ارزش‌ها، نگرش و اهداف شماست؟

شرایط پذیرش شغل جدید

آیا از تصور ساعات کاری هفته در آن شرکت دوست دارید گریه کنید؟ آیا تست گرفتن از حیوانات باعث انقباض ماهیچه‌هایتان می‌شود؟ یک شرکت که نیاز به ساعات کاری طولانی و تست از حیوانات دارد مسلماً محیط کاری مناسبی برای شما نیست.

 

آیا می‌توانم رفت‌وآمد به شرکت را مدیریت کنم؟

شرایط پذیرش شغل جدید

باید توجه کنید محل کارتان چقدر از خانه‌ی شما فاصله دارد. رانندگی از خانه تا محل کار برای مصاحبه‌ی شغلی یک‌بار است اما اینک پنج روز در هفته و روزی دو بار بخواهید این مسیر را بروید زیاد است. قبل از پذیرش کار جدی درباره‌ی زمانی که در راه می‌گذرانید فکر کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040