۱۵ شهريور ۱۳۹۴

8 چیزی که قبل از شروع یک تجارت باید در مورد خودتان بدانید

۱۵ شهريور ۱۳۹۴ 2643 بازدیدکننده 0 نظر
8 چیزی که قبل از شروع یک تجارت باید در مورد خودتان بدانید در این مقاله می خوانید

بسیاری از افراد رویای این را دارند که کار فعلی‌شان را ترک کنند و تجارت خودشان را آغاز نمایند. قبل از اینکه رؤیاهای شما تبدیل به حقیقت شود باید فکر کنید، برنامه‌ریزی کنید و آماده شوید. ...

8 چیزی که قبل از شروع یک تجارت باید در مورد خودتان بدانید

چه‌کاری می‌خواهید انجام دهید؟

آغاز کسب و کار جدید

آیا هدف یا علاقه‌مندی خاصی در زندگی خود دارید که می‌خواهید به آن برسید؟ آیا در فضای تجاری خلائی دیده‌اید که می‌خواهید آن را پرکنید؟ اگر بااطلاع از اینکه چه قدرتی دارید، ایده‌های شما چیست و چه‌کاری را می‌توانید سال‌ها ادامه دهید وارد دنیای تجارت شوید شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

 

می‌دانید می‌توانید رییس خودتان باشید

آغاز کسب و کار جدید

افراد بسیاری می‌خواهند تجارتی را آغاز کنند که خودشان رییس خودشان باشند. این خوب است اما انگیزه‌ی کافی برای ترک کردن کار فعلیتان نیست. شما هنوز هم با رییس همه‌ی رییس‌ها هستید – یعنی وجدانتان. شما باید بتوانید زمانتان را مدیریت کنید و برای انجام کار به خودتان انگیزه بدهید. آیا می‌توانید مفید و پربار باشید بدون آنکه از داشتن کمی اوقات فراغت احساس گناه نکنید؟ اگر این‌طور نیست شاید دلتان برای رییس قبلی‌تان تنگ شود.

 

بدانید انگیزه‌های شما کاملاً با دلیل هستند

آغاز کسب و کار جدید

اگر انگیزه‌ی شما دلیل درستی داشته باشد شانس اجراشدن ایده‌های تجاری شما بیشتر خواهد بود و تلاش‌های شما برای رسیدن به چیزی خواهند بود که به آن اعتقاددارید. خالص‌ترین و بهترین انگیزه‌ها آن‌هایی هستند که کاملاً در راستای ایده‌ها، خدمات و محصولات موردعلاقه‌ی شما هستند.

 

چه چیزی نمی‌خواهید انجام دهید؟

آغاز کسب و کار جدید

همیشه کارهایی در صنعت یا تجارت وجود دارد که به آن زیاد علاقه‌مند نیستید و یا نشان‌دهنده‌ی ضعف شما هستند. باید بدانید چه‌کارهایی را دوست دارید و چه‌کارهایی را دوست ندارید. اهمیت این موضوع به‌اندازه‌ی اهمیت این است که بدانید چه چیزی می‌خواهید. شما می‌توانید تیم کاری خود را بر مبنای افرادی بسازید که ضعف‌های شما را پر می‌کنند. درواقع لازم نیست همه‌ی کارها را خودتان انجام دهید.

 

شخصیت خود را بشناسید

آغاز کسب و کار جدید

یکی از مهم‌ترین بخش‌های شروع یک تجارت جدید این است که شخصیت خود را بشناسید و از خودتان آگاهی داشته باشید. این موضوع در بخش‌های دیگر زندگی نیز همین‌گونه است. زمانی که شما به‌عنوان یک فرد درست و معتبر شناخته شوید افراد دیگر از کار کردن در کنار شما خوشحال خواهند بود و حس می‌کنند می‌توانند به شما اعتماد کنند. مسلم است اگر ایرادی در خودتان می‌بینید باید در جهت اصلاح آن تلاش کنید.

 

خودتان تصمیم بگیرید

آغاز کسب و کار جدید

اگرچه اغلب افراد نمی‌خواهند به‌جای شما تصمیم‌گیری کنند اما برخی این‌گونه اند. قدرت تصمیم‌گیری برای خودتان ارزشی بزرگ است. نداشتن این قدرت باعث می‌شود گاهی مجبور شوید کارهایی را قبول کنید که با آن احساس خوبی نداشته و یا اینکه راحت نیستید. یادگرفتن توانایی نه گفتن بسیار مهم است. پیش‌نیاز اینکه بتوانید خودتان تصمیم‌گیری کنید این است که در درجه‌ی اول شخصیتتان را بشناسید.

 

علایق شما خارج از محیط کاری چیست

آغاز کسب و کار جدید

بعدازاینکه فکر کردید در دنیای تجارت چه چیزی را دوست دارید و علت آن چیست باید درباره‌ی علایق خود خارج از محیط کار نیز فکر کنید. کار کردن برای خودتان به معنای برقراری تعادل در زندگی است. شما زمان زیادی را به کار اختصاص می‌دهید اما زمانی که کارتان تمام شد باید مدتی استراحت کرده و از زندگی لذت ببرید. باید شاد باشید. این کار به شما کمک می‌کند باانگیزه بمانید و در کارتان نیز موفق باشید.

 

بدانید هر اتفاقی بیفتد کارتان را ادامه می‌دهید

آغاز کسب و کار جدید

حقیقتاً کار و تجارت بالا پایین دارد. اگر زمانی دچار مشکلات روحی یا مالی شدید نباید تعجب کنید. وقتی شرایط سخت شد هم می‌توانید کارتان را ادامه دهید؟ اگر به تلاشتان ادامه دهید قدرت و اعتمادبه‌نفس شما را به نتیجه خواهند رساند. بنابراین اگر هنوز هم می‌خواهید کار خودتان را شروع کنید و خودتان را می‌شناسید و می‌دانید موفق خواهید شد این کار را بکنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040