۲۷ خرداد ۱۳۹۴

10 اشتباه مالی که افراد موفق مرتکب نمی شوند

۲۷ خرداد ۱۳۹۴ 3607 بازدیدکننده 0 نظر
10 اشتباه مالی که افراد موفق مرتکب نمی شوند در این مقاله می خوانید

مدیریت صحیح پول یک مهارت کلیدی در موفقیت است. بسیاری از افراد موفق در دوران اولیه‌ی زندگی خود تصمیم می‌گیرند درزمینهٔ مالی به موفقیت برسند. ...

10 اشتباه مالی که افراد موفق مرتکب نمی شوند

ولخرجی نمی‌کنند.

مدیریت مالی

 آن‌ها کمتر از درآمد خود خرج می‌کنند. زندگی کردن با پول کمتری از میزان درآمد یک مهارت کلیدی مدیریت مالی است. شما می‌توانید با پس‌انداز 10 تا 15 درصد از درآمد خود در زندگی مالی‌تان موفق شوید.

 

روی قیمت تمرکز نمی‌کنند.

مدیریت مالی

 آن‌ها متوجه ارزش محصول می‌شوند. پولی که شما برای چیزی می‌پردازید، برای یک غذا، لباس و ... ، تنها بخشی از داستان است. افراد موفق در کنار آن به ارزش جنس نیز توجه می‌کنند. برای سرمایه‌گذاری آن‌ها روی جنبه‌ی رشد این زمینه در آینده توجه می‌کنند. برای وسایل شخصی نیز این افراد پول بیشتری می‌پردازد اما وسایلی می‌خرند که زیاد دوام داشته باشد.

 

پولشان را روی برخی خدمات بانکی هدر نمی‌دهند.

مدیریت مالی

 افراد موفق حساب بانکی خود را مدیریت می‌کنند.آن‌ها روی هزینه‌های بانکی خود نیز دقت می‌کنند. چقدر برای خدمات بانکی هزینه می‌نمایند؟ با درک نحوه‌ی کارکرد سیستم بانکی می‌توان بسیاری از این هزینه‌ها را حذف کرد. تنها هرماه 5 تا 10 دقیقه حساب بانکی خود را با دقت چک کنید تا متوجه این هزینه‌ها شوید.

 

تنظیم درآمد با تغییرات بزرگ در زندگی را فراموش نمی‌کنند.

مدیریت مالی

با به وجود آمدن تغییرات مهم در زندگی و خانواده‌ی شما ایجاد تغییرات ضروری است. حداقل یک‌بار در سال با خودتان کمی خلوت کنید تا برنامه‌ی مالی و زندگی خود را یک مرور کلی نمایید. این‌یک روش عالی برای تطابق با تغییرات مهم در زندگی است.

 

به یک درآمد ثابت راضی نمی‌شوند.

مدیریت مالی

 افراد موفق به دنبال راهی برای افزایش درآمد خود هستند. افزایش درآمد به شما این امکان را می‌دهد تا در زندگی شخصی خود گزینه‌های بیشتری داشته و بیشتر احساس امنیت کنید.

 

به ‌صورت‌های مالی بی‌توجه نمی‌مانند.

چگونه ثروتند شویم

افراد موفق هرماه برنامه‌ای می‌گذارند تا 30 تا 60 دقیقه حساب‌های مالی خود را چک کنند: درآمد، حساب بانکی، کارت اعتباری و ... زمانی که آن‌ها متوجه یک اشتباه شوند حتماً در اصلاح آن تلاش می‌کنند.

 

روی پول خود ریسک‌های احمقانه نمی‌کنند.

چگونه ثروتند شویم

افراد موفق از دو ابزار قوی برای از دست ندادن دارایی خود استفاده می‌کنند. آن‌ها متوجه ارزش بیمه برای کنترل ریسک هستند ( بیمه‌ی خانه، اتومبیل، زندگی ) و اهمیت سرمایه‌گذاری را درک می‌کنند.

 

در رابطه با پول وانمود نمی‌کنند همه‌چیز را می‌دانند.

چگونه ثروتند شویم

دنیا مکانی بزرگ و پیچیده است – افراد موفق عمیقاً این حقیقت را درک می‌کنند. زمانی که موضوع پول است اطلاعات زیادی وجود دارد. این همان دلیلی است که افراد موفق محدودیت‌ها را متوجه شده و روی نقاط قدرت خود تمرکز می‌کنند.

 

مسئولیت را به افراد خبره واگذار نمی‌کنند.

چگونه ثروتند شویم

افراد موفق به دنبال نصایح افراد ماهر هستند، اما مسئولیت را به آن‌ها واگذار نمی‌کنند. افراد موفق زمانی را می‌گذارند تا از افراد متخصص سؤال بپرسند. برای مثال منطقی است که برای برنامه‌ریزی امور مالی خود به دنبال نصایح و راهنمایی از حسابداران مالیاتی باشند.

 

نمی‌گذارند پول ارزش‌های دیگر زندگی را از بین ببرد.

چگونه ثروتند شویم

افراد موفق متوجه‌اند موفقیت مالی تنها یک جنبه از زندگی موفق است. برای مثال غفلت از سلامتی در زمانی که به دنبال کسب مال هستید یک استراتژی ضعیف است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040