۷ ارديبهشت ۱۳۹۴

آیا محل کار خود را درست انتخاب کرده اید؟

۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ 11589 بازدیدکننده 8306 نظر
آیا محل کار خود را درست انتخاب کرده اید؟ در این مقاله می خوانید

شرکت‌هایی که ما برای آن‌ها کار می‌کنیم بد یا ناکارآمد نیستند تنها گاهی ما این‌گونه حس می‌کنیم که برای این شرکت مناسب نیستیم. در اینجا به شما می‌گوییم چگونه متوجه شوید که آیا شرکت مناسبی برای کار انتخاب کرده‌اید یا خیر. ...

آیا محل کار خود را درست انتخاب کرده اید؟

از شروع کار در روز شنبه وحشت دارید.

 انتخاب محل کار مناسب

به چه اندازه‌ از شنبه‌ها بدتان می‌آید؟ چندبار در روز به ساعت نگاه می‌کنید تا پایان کار شما برسد؟ این‌ها نشان می‌دهد که تا چه حد با کار خود راحت هستید.

 

احساس می‌کنید به دام افتاده‌اید.

 انتخاب محل کار مناسب

اگر درهای شرکت برای پیشرفت شما باز است و می‌توانید در آنجا راحت بوده و ترقی کنید انتخاب خوبی است، در غیر این صورت حس می‌کنید در این شرکت گیر افتاده و انتخاب خوبی نداشته‌اید.

 

علت حضورتان در شرکت برای شما واضح نیست.

 انتخاب محل کار مناسب

هر کاری دارای یک شرح وظایف است، اما در این شرکت نمی‌دانید چه‌کاری را باید انجام دهید و یا جای هرکاری کجاست؟ برای شما مشخص نیست چرا در این شرکت هستید و مسئول چه بخشی می‌باشید.

 

احساس می‌کنید از شما قدردانی نمی‌شود.

 انتخاب کار مناسب

در کار شما هیچ هیجانی وجود ندارد. شما احساس نمی‌کنید شرکت برای شما ارزشی قائل است.

 

درباره‌ی هرچیزی در کار با چالش مواجه می‌شوید.

 انتخاب کار مناسب

هرچیزی در ذهن شما سؤال ایجاد می‌کند. شما دائماً به دنبال دلیلی هستید که توضیح دهد چرا شغلتان مناسب نیست. چیزهای کوچکی مانند تن بالای صدای مدیر سبب اختلال در توانایی شما در عملکردتان شده و موجب می‌شود به‌اندازه‌ی کافی از کارتان لذت نبرید.  

به‌عنوان شغلی خود افتخار نمی‌کنید.

زمانی که از شما می‌پرسند چه‌کاری انجام می‌دهید علاقه‌ای ندارید درباره‌ی آن به کسی چیزی بگویید.

 

رویای کار در شرکت دیگری را دارید.

 انتخاب کار مناسب

نسبت به کارتان بی‌حوصله شده‌اید و دوست دارید در جای دیگری باشید. شاید شما یک فرد متخصص در زمینه‌ی آی تی هستید ولی علاقه دارید روزنامه‌نگار شوید، هربار که صحبت از شرکت‌هایی در راستای کار موردعلاقه‌ی شما می‌شود چشمانتان برق می‌زند.

 

اهداف شرکت را باور ندارید.

جایی در مسیر کار ممکن است علاقه‌ی خود به مسیر کاری شرکت را از دست بدهید. اهداف شرکت باهدف‌های شما هم‌راستا نیست و دوست دارید حقیقتاً در کارتان تغییری ایجاد نمایید.

 

در محل کار حس می‌کنید شخص متفاوتی هستید.

هرروزی که در محل کار خود حاضر می‌شوید احساس می‌کنید خودتان نبوده و فرد دیگری به‌جای شماست. درواقع به‌نوعی با کار خود راحت نیستید و حس می‌کنید هویتتان را گم‌کرده‌اید.

 

یادگیری شما متوقف‌شده است.

 انتخاب کار مناسب

همراه با هر کاری یادگیری نیز وجود دارد. اما شرکت شما راکد است. شما باید به طریقی خود را پیداکرده و شروع به یافتن مسیری جدید برای کاری هیجان‌انگیزتر در یک شرکت دیگر کنید.


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040