۲ آذر ۱۳۹۳

15 مورد از بهترین مشاغلی که می‌توانید از خانه انجام دهید

۲ آذر ۱۳۹۳ 21215 بازدیدکننده 2 نظر
15 مورد از بهترین مشاغلی که می‌توانید از خانه انجام دهید در این مقاله می خوانید

شما هم برای کار ثابت یا شغل دوم خود به دنبال کاری هستید که از خانه انجام دهید؟ چه شغل هایی برای انجام از خانه مناسب هستند؟ ...

15 مورد از بهترین مشاغلی که می‌توانید از خانه انجام دهید

پیش از اختراع اینترنت، تنها فرصتهای شغلی برای آن دسته از افرادی که دوست داشتند کاری خانگی انجام دهند، ایفای نقش پدر و مادری،انجام کارهای هنری، یا ساختن صنایع‌دستی بود. در آن زمان تنها روش افراد برای بهکارگیری توانمندیهای خود و امرار معاش، این بود که از خانه بیرون رفته و ساعتها به کار مشغول شوند. نیاز چندانی به نویسندگان و یا طراحان وب نبود. اما با گسترش فناوری، بازار کار جدیدی برای جویندگان کار به وجود آمد. 

امروزه دیگر همه میتوانند پشت رایانه خود نشسته و درحالیکه چای و کلوچه می‌خورند، در وبسایتهای مختلف به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند. در این مقاله  قصد داریم به مشهورترین و درآمدزاترین مشاغلی که می‌توان از خانه انجام داد و نیز روش‌های شروع کردن شغل آزاد خود نگاهی اجمالی بیندازیم.

 

نویسندگی

کار از خانه

 

تبدیل شدن به یک نویسندۀ مستقل، الزاماً به معنای نگارش و چاپ کتاب نیست. نوشتن مقاله در موضوعات مختلف برای وبلاگها، نوشتنی محتوای صفحات وب‌سایت، معرفی محصول، تهیه اسناد فنی، و موارد بسیاری از این دست را میتوان به عنوان فرصتهایی خوب دانست. در حال حاضر نویسندگان زیادی برای سایتهای مختلف مقاله می‌نویسند که باعث شده نویسندگی یکی از محبوب‌ترین شغل‌های آزاد باشد. شما نیز میتوانید با ایجاد صفحه‌ای شخصی در هر یک از وب سایتهای معروف، کار در این زمینه را آغاز کنید.

 

ویراستاری

به دلیل آنکه جامعه امروز به خیل عظیمی از نویسندگان محتاج است، به تبع نیاز به ویراستاری نیز افزایش می‌یابد. میتوانید ویرایش مقاله‌های وبلاگها را پیش از انتشارات آن به عهده گرفته و یا به دنبال ویراستاری محتویات سایت یا کتاب‌های الکترونیکی باشید. در حال حاضر ویراستاران مستقل بسیاری وجود دارند که بسیاری از آن‌ها هم خدمات ویرایش و هم نویسندگی را انجام می‌دهند، بنابراین ذکر تعداد دقیق  آن‌ها کاری دشوار است و افراد مسلط به دستور زبان بسیار  مورد نیاز هستند. میتوانید با مراجعه به یکی از سایت های مرتبط، یا با برقراری تماس با کارگزاران وبلاگ‌ها و مجلات بزرگ، شغلی مناسب در زمینه‌ی ویراستاری بیابید. 

 

مترجمی

کار از خانه

 

اشتغال بیش از 180000 نویسنده و مترجم در Guru و  بیش از 15000 مترجم در سایت Elance با سطح دانش مناسب، حاکی از آن است که یافتن شغلی در زمینه‌ی مترجمی با اندکی جستجو چندان دشوار نیست. ترجمه از زبان‌های چینی، اسپانیایی، آلمانی و فرانسوی به انگلیسی و بالعکس رایج‌ترین فعالیت‌های موجود  می‌باشند، با این حال فرصتهای مختلف در این زمینه بیشمارند. پس اگر شما نیز فردی دو زبانه هستید کارهای زیادی برایتان وجود دارد. 

 

مشاوره

کار از خانه

 

امروزه حضور مشاوران کاری، حقوقی، و بازاریابی در دنیای آنلاینِ کارمزدی بسیار مشهود است. اکنون در سایتی مانند Guru بیش از هزاران موقعیت شغلی مشاوره وجود دارد و سایت Elance نیز بیش از 12000 مشاور حرفه‌ای را به خدمت گرفته است.  طیف وسیعی از کارهای مشاورهای در زمینه‌های مختلف از مشاوره‌ی حقوقی تا فن‌آوری اطلاعات و بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) وجود دارند، بنابراین یافتن شغلی که به بهترین وجه با مهارت‌های خاص شما متناسب باشد نباید کار چندان دشواری باشد. 

 

مهندسی

فرصتهای شغلی موجود در زمینه مهندسی در فضای آنلاین بیش از حد تصور است. تاکنون 832465  پروژه مهندسی در سایت Freelancer به ثبت رسیده است و بیش از 300 کار در زمینه مهندسی در هر زمان خاصی در سایت  oDesk و حدود 1500 مهندس خبره در  Elanceوجود دارند که این وبسایتها را فضایی مناسب برای مهندسین جوان ساخته است که توانایی‌های خود را نشان دهند.  

 

نماینده خدمات مشتری

کار از خانه

 

نماینده خدمات مشتری یکی از عناوین شغلی محبوب برای شرکت‌هایی است که برخی از فعالیت‌ها یا فرآیندهای کسب‌وکار خود را به تامینکنندهای در بیرون از شرکت یا سازمان خود می‌سپارند. بنابراین بازار عظیمی برای تأمین‌کنندگان خدمات آنلاین به مشتری وجود دارد. هم ‌اکنون بیش از  60000 نفر به صورت کارمزد در oDesk و  حدود 1000 تامینکنندهی خبره در سایت Elance در زمینۀ  ارائه‌ی خدمات آنلاین به مشتریان مشغول به کار هستند و فرصت‌های شغلی بسیاری برای افراد وجود دارد.  

 

نماینده فروش 

کار از خانه

 

بازار کار آنلاین برای نمایندگان فروش بسیار گسترده است. اما تعداد افرادی که این خدمت را ارائه می‌دهند چندان زیاد نیست بنابراین رقابت کمتری وجود دارد. برای نمونه حدود 8000 نماینده فروش در oDesk و کمتر از 200 کارمزد خبره که در زمینه‌ی مرتبط با بازاریابی و خدمات فروش مهارت دارند مشغول به کار هستند. 

 

تولیدکننده‌ی نرم‌افزار

بازار کار گسترده‌ای برای تولیدکنندگان نرم‌افزار وجود دارد که روزبه‌روز در حال گسترش است بنابراین همیشه برای افراد خبره در این زمینه موقعیت کاری فراوانی وجود دارد. در Elance به تنهایی حدود 30000 تولیدکننده‌ی نرم‌افزار تلفن همراه فعالیت دارند. در oDesk حدود  60000 تولیدکننده‌ی نرم‌افزار مشغول به کار هستند که حدود 30000 نفر از آن‌ها در بالاترین سطوح حرفه‌ای فعالیت دارند. با این حال کار در این حوزه به گونه‌ای است که افراد تازه‌کار نیز می‌توانند درآمد مناسبی کسب کنند.  

 

مدیریت و مشاوره‌ی شغلی

کار از خانه

 

در این زمینه نیز فرصت‌های شغلی زیادی به صورت آنلاین فراهم است چرا که در این حوزه افراد خبره چندانی که مهارت‌های مناسب را داشته باشند فعالیت نمی‌کنند. در حال حاضر بیش از 3000 تن از این متخصصان در oDesk فعالیت دارند. اما فرصت‌های دور کاری در این زمینه وجود دارد که می‌توانید با کمی جستجوی آنلاین و گشتن در چند سایت کاریابی آن‌ها را پیدا کنید.  

 

طراحی وب

در حال حاضر بازار این حرفه بسیار پررونق است، زیرا افراد، شرکت‌ها، و حتی مشاغل کوچک نیز سعی می‌کنند کار خود را به صورت آنلاین انجام دهند. از فروشگاه‌های کوچک اینترنتی گرفته تا وبلاگها و وبسایت شرکت‌های بزرگ، همه به یک طراح وب خبره نیازمند هستند. پس جای تعجب نیست که هم اکنون بیش از 40000 نفر طراح وب در oDesk مشغول به کار هستند که 24000 نفر از آن‌ها در سطوح پیشرفته  هستند و بیش از  30000 نفر نیز در سطح بالای 4 ستاره در Elance فعالیت دارند.

 

تایپ و ورود اطلاعات

کار از خانه

 

ورود اطلاعات از جمله مشاغلی است که افراد زیادی می‌توانند از آن در آمدی مناسب به دست آورند. این حرفه کار پیچیده‌ای نبوده و شرکت‌ها اقدام به برون‌سپاری این‌گونه وظایف می‌کنند، بنابراین فرصت‌های شغلی زیادی در این زمینه وجود دارد.  

 به علاوه می‌توان این کار را در خانه انجام داد و ساعات کاری انعطاف‌پذیری داشت و به همین دلیل افراد زیادی خواهان چنین کاری هستند. هم‌اکنون 85000 متخصص ورود داده (تایپیست) در oDesk  و بیش از 9000 فوق متخصص ورود داده در Elance و 149000 نفر در  Guruدر زمینه‌ی خدمات ورود داده فعالیت دارند.

 

مسئول کارگزینی

اگر دارای مهارت ارتباطی خوبی بوده و از طرفی به افراد مناسب نیز دسترسی دارید، می‌توان گفت که این شغل برای شما مناسب است. شما در این منصب می‌توانید با اندکی کار جستجو در فضای مجازی و با بررسی رزومه‌ی افراد و کنار گذاشتن گزینه‌های نامناسب، فرد مورد نظر را برای یک شغل خاص گزینش کنید که این کار می‌تواند کاری جالب و پر درآمد باشد. برای این کار سایتهای  Elanceبا بیش از 2000 مسئول کارگزینی خبره و  oDeskبا حدود 8000 مسئول کارگزینی، بهترین سایتهایی می‌باشند که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید. 

 

معلمی

کار از خانه

 

می‌توانید موضوعات مختلفی، از زبان‌گرفته تا ریاضی و دیگر موضوعات، را به صورت آنلاین به دیگران آموزش دهید. تنها چیزی که نیاز دارید یک ارتباط اینترنتی خوب، یک وب‌کم مناسب و مدرکی است که نشان دهد صلاحیت آموزش را دارید. حتی بدون داشتن صلاحیت لازم برای تدریس، می‌توانید به تدریس زبان مادری خود بپردازید. هم‌اکنون بیش از 7000 معلم در سایت oDesk  و بیش از 3000 معلم در سطح پیشرفته در سایت Elance و نیز حدود 4000 معلم در سایت Guru مشغول به کار هستند. همچنین می‌توانید به وب‌سایت‌هایی مانند Tutor مراجعه کنید که منحصراً مشاغل آموزش از خانه را ارائه می‌دهند. 

 

مربی خصوصی در فضای مجازی

کار از خانه

 

اگر به صورت حرفه‌ای ورزش کرده و دارای گواهینامه‌ای معتبر هستید، می‌توانید شاگردانی را از طریق آنلاین برای خود فراهم کنید. هم‌اکنون بیش از 9000 مربی تناسب اندام در سایت  Guruحدود 200 نفر در سایت oDesk و حدود  400 متخصص تناسب اندام در سطوح بالا در Elance مشغول به کار هستند. مربیان خصوصی بسیاری نیز از طریق یوتیوب و شبکه‌های اجتماعی، یا یک وب‌سایت یا  وبلاگ‌ شخصی، توانایی‌های خود را به نمایش گذاشته و از طریق آن‌ها برنامه‌هایی را به فروش می‌رسانند،  یا از طریق شبکه‌هایی مانند اسکایپ به آموزش شاگردان خود می‌پردازند.

 

سرگرم کردن افراد در فضای مجازی

شبکه‌ای مانند یوتیوب علاوه براین‌که امکان معرفی مهارت‌ها را برای شما فراهم می‌کند، می‌تواند به خودی خود نیز منبع درآمدی مناسب به حساب آید. اگر خود را صاحب شخصیتی دوست‌داشتنی و منحصربه‌فرد می‌دانید و یا در موضوعی خاص دارای دانش قابل قبولی بوده یا خلاق و شوخ‌طبع هستید، می‌توانید یک کانال محبوب یوتیوب ایجاد کنید و درآمدی را برای خود فراهم کنید. این شبکه قوانین سفت و سختی ندارد اما لازمۀ موفقیت در این کار آن است که شخصیتی آگاه، خلاق، و یا خوش‌مشرب و سخت‌کوش داشته باشید. تلفیق این صفات با یکدیگر تأثیر بیشتری دارد. برای شروع لازم است در ابتدا روزانه چندین ویدئو را برای مطرح کردن خود در شبکه‌های اجتماعی قرار داده و در نهایت صبر و حوصله یک به یک به جذب افراد بپردازید.  

 

برای افراد سخت‌کوش که به دنبال امرار معاش از طریق انجام دادن کاری در منزل هستند فرصت‌های شغلی بیشماری وجود دارد. بازار مشاغل آزاد در فضای آنلاین مانند اقیانوس وسیعی است و مجالی برای عرض اندام و کسب درآمد برای همه وجود دارد. هم‌اکنون مهارت، استعداد، و یا تجربه‌ی خود در هر کاری را به خاطر آورده و بدانید که در جایی کسی به این خدمات نیازمند است. تنها کافی است که این مهارت‌ها را یافته و تلاش کنید در این رقابت از دیگران پیشی بگیرید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040