۱۹ مهر ۱۳۹۳

چگونه عادات کاری موثر ایجاد کنیم

۱۹ مهر ۱۳۹۳ 3775 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه عادات کاری موثر ایجاد کنیم در این مقاله می خوانید

همه ی ما در محیط کار خود عادت هایی داریم. اگر این عادات را به طور موثری تغییر دهیم به ما کمک می کند به اهداف خود رسیده و در کار خود موفق تر باشیم. ...

چگونه عادات کاری موثر ایجاد کنیم

 

یکی از بهترین اهدافی که انسان می‌تواند داشته باشد، ایجاد عادت‌های کاری موثر است، و علاقه‌ی شما به دانستن اینکه چگونه می‌توان به این هدف رسید یک مرحله‌ی اصلی و مثبت به شمار می‌رود. بنابراین اگر می‌خواهید در کار موثرتر باشید در این مقاله چند توصیه آورده شده است که به شما کمک می‌کند:

 

انگیزه‌ی مناسب داشته باشید. 

در بسیاری از تصمیم‌ها، داشتن انگیزه‌ی مناسب یک عامل تعیین‌کننده‌ی مهم برای موفقیت شما است. بهتر است که یک دلیل خوب و سازنده داشته باشید که واقعاً شما را به سمت موفقیت سوق دهد. و انگیزه‌ی شما نباید در این مورد باشد که دیگران چه فکری می‌کنند، یا در مورد "ثابت کردن خودتان" به دیگران باشد. در عوض سعی کنید این انگیزه را داشته باشید که بهترین شخصی که می‌توانید شوید. 

 

مدیریت زمان را تمرین کنید. 

مدیریت زمان در کار

 

بخش عمده‌ی داشتن عادت‌های کاری موثر با مدیریت زمان در ارتباط است. در این مورد این‌گونه فکر کنید: زمان حتی از پول هم با ارزش‌تر است زیرا حتی اگر پول را از دست بدهید می‌توانید دوباره آن را به دست آورید اما هیچ‌گاه نمی‌توانید زمان به هدررفته را برگردانید. روش‌های زیادی برای مدیریت موثر زمان وجود دارد. این کار در واقع به این بستگی دارد که متوجه شوید طبق شخصیت شما، نوع کارتان، و اولویت‌هایتان، چه چیزی برایتان بهتر است. ایجاد یک برنامه مدیریت زمان و سپس رها کردن آن در مدتی کوتاه به این دلیل که برای شما مناسب نیست فایده‌ای ندارد. 

مدیریت موثر زمانتان را می‌توانید به سادگی با داشتن ابزار مناسبی برای یادداشت‌برداری از ضرب‌الاجل‌ها و وظایفتان شروع کنید. سپس می‌توانید تصور کنید که چه مدت طول می‌کشد که وظایفتان را انجام دهید و طبق آن برنامه‌ریزی کنید. هدف این کار این است که کنترل بهتری از ساعت کاری خود داشته باشید و احتمال این که مهلت انجام کارهایتان را از دست بدهید کمتر بشود.

 

از اینکه بخواهید وظایفتان را به چند بخش تقسیم کنید مردد نباشید. 

این مربوط به نکته‌ی دوم می‌شود. بسیاری از افراد تمایل دارند که وظایف خود را در یک مرحله انجام دهند، معمولاً درست یک روز قبل از موعد مقرر. واقعاً زمان آن رسیده است که دیدگاه متفاوتی داشته باشید- آیا 30 دقیقه وقت اضافی دارید؟ فهرست وظایف خود را ببینید تا متوجه شوید که کدام یک از آن‌ها معوق مانده‌اند، و امتحان کنید که در آن زمان کوتاه، چه مقدار از آن کار را می‌توانید انجام دهید.

 

یک الگو و مشاور داشته باشید. 

عادات کاری خوب

 

فکر بسیار خوبی است که شخصی را در محل کار خود داشته باشید که موقعیت کاری شما را درک کند و بداند که چگونه شما را راهنمایی کند تا به جایی که می‌خواهید برسید. این شخص باید کسی باشد که شما به او احترام می‌گذارید و باید در کار بسیار تأثیرگذار باشد. از آن شخص راهنمایی بخواهید. احتمالاً او بسیار خوشحال و مفتخر خواهد شد که شما از او درخواست کمک کرده‌اید.

 

تصمیم بگیرید که بین کار و زندگی‌تان تعادل برقرار کنید. 

عادات کاری خوب

 

فقط به این دلیل که مصمم هستید که در کارتان موثرتر باشید بدین معنا نیست که زندگی شخصیتان را نادیده بگیرید. در واقع داشتن زندگی خارج از حیطه‌ی کاری به شما  انگیزه می‌دهد که در حرفه‌ی خود عملکرد بهتری داشته باشد. و در اینجا هم مدیریت مناسب زمان را تمرین کنید تا وقت برای متعادل کردن هر دو را داشته باشید.

 

ثابت‌قدم باشید. 

عادت‌ها زمانی شکل می‌گیرند که به طور مداوم به مدت حدود سه هفته انجام شوند. در مورد استفاده از تکنیکهای موثر محل کار قانونمند باشید، و در این صورت پی خواهید برد که به طور خودکار انجام آن‌ها را شروع کرده‌اید.

 

این هم از این! این‌ها روش‌های بسیار انجام‌پذیری هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها ایجاد عادت‌های کاری موثر خود را شروع کنید. به یاد داشته باشید، همه چیز باانگیزه‌ی مناسب و مداومت برای ادامه آن شروع می‌شود. موفق باشید!

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040