۷ مهر ۱۳۹۳

روش جلب مشتری

۷ مهر ۱۳۹۳ 3517 بازدیدکننده 0 نظر
روش جلب مشتری در این مقاله می خوانید

همه ی مدیران به دنبال جلب مشتری برای کسب و کار خود هستند. در اینجا شما را با اصولی آشنا می کنیم که در این راه موفق باشید. ...

روش جلب مشتری

 

اگر شما کسب‌وکار خودتان را دارید، دانستن این که چطور باید مشتری‌ها را جذب کرده و آن‌ها را نگه‌دارید، برای شما اهمیت دارد. باید به خاطر داشته باشید که مشتریان، بخش بزرگی از میزان موفقیت کسب‌وکار شما را تشکیل می‌دهند. به همین دلیل باید مراقب مشتریان خود باشید و خدمات و کالاهایی که می‌خواهند را در اختیار آن‌ها قرار دهید. در صورتی که هیچ تجربه‌ای در مدیریت کسب‌وکار خود ندارید، این توصیه‌ها واقعاً برای شما مفید خواهند بود.

 

برخی از نکته‌های جلب مشتری این‌ها هستند:

مشتریان خود را بشناسید.

جلب مشتری

 

یکی از چیزهایی که باعث جذب مشتری می‌شود، این است که شما خدمات شخصی به آن‌ها ارائه کنید. زمانی که با مشتری‌های خود صحبت می‌کنید، به همه چیزهایی که آن‌ها می‌گویند گوش بدهید و مسائل مهمی که مطرح می‌کنند را فراموش نکنید. بر روی کار خود متمرکز باشید، و به آن‌ها کمک کنید که چیزهای مورد نیاز خود را از خدماتی که شما ارائه می‌کنید دریافت کنند. همچنین توصیه می‌شود که شما نام مشتریان خود را به خاطر بسپارید تا بدون نیاز به بیرون کشیدن پرونده‌های آن‌ها، بتوانید آن‌ها را مخاطب قرار دهید.

 

شبکه خود را گسترش دهید.

جلب مشتری

 

یکی از کارهای دیگری که می‌توانید برای جذب مشتریان بیشتر انجام دهید، این است که شبکه خود را گسترش دهید. شما می‌توانید با مدیران دیگر زمان بگذرانید تا ارتباطات بیشتری به دست آورید و با این کار تعداد مشتریان بالقوه ای که می‌توانید داشته باشید نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بدون اینکه مستقیماً از افراد سؤال کنید، فنون تجاری آن‌ها را یاد بگیرید.

 

مشورت حرفه‌ای بدهید.

جلب مشتری

برای این که مشتریان پی‌درپی به نزد شما بازگردند، باید به خاطر داشته باشید که به آن‌ها مشورت حرفه‌ای بدهید. حتی اگر شیوه صحبت کردن آن‌ها با شما خوب نیست، همیشه بهتر است که آرامش خود را حفظ کرده و به شکلی مناسب با آن‌ها صحبت کنید. با این کار، آن‌ها مطمئناً به نزد شما بازخواهند گشت.

 

خدمات باکیفیت.

جلب مشتری

 

صرف‌نظر از نوع کسب و کاری که انجام می‌دهید، مطمئن شوید که محصولات و خدمات باکیفیتی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهید. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که این محصولات و خدمات را با قیمتی مناسب به مشتری عرضه کنید. این را بدانید که مشتریان شما همیشه این تمایل را ندارند که برای خرید چیزهایی که می‌خواهند، هزینه زیادی صرف کنند. اگر قیمت‌های خود را خیلی بالا قرار دهید، دارید مشتریان بالقوه را نزد رقبای خود می‌فرستید.

 

هرازچندگاهی با آن‌ها تماس بگیرید.

جلب مشتری

 

یکی از کارهایی که می‌توانید برای جذب مشتری و افزایش تعداد مشتریان خود انجام دهید، این است که با آن‌ها تماس بگیرید و اطلاعات محصولات و خدمات جدیدی که برای عرضه کردن دارید را در اختیار آن‌ها قرار دهید. شما همچنین می‌توانید نظر آن‌ها را در مورد محصولاتی که پیش از این امتحان کرده‌اند بپرسید. برای این کار، به یاد داشته باشید که فقط هرازچندگاهی با آن‌ها تماس بگیرید، برای اینکه تماس هفتگی می‌تواند برای آن‌ها آزار دهنده باشد.

 

این‌ها یک سری از کارهایی هستند که می‌توانید برای جذب مشتری به شرکت خودتان، از آن‌ها استفاده کنید. اگر این کارها را انجام دهید، حتماً به آن اندازه مشتری خواهید داشت که کسب‌وکار موفقی داشته باشید. برای انجام این کارها، اصلی‌ترین چیزی که باید بهبود دهید، روابط عمومی و مهارت‌های شنیداری خودتان است، تا مشتریان شما بداند که برای شما مهم هستند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040