۱۶ آبان ۱۳۹۲

شش پیشنهاد به مدیران برای بهبود کارایی

۱۶ آبان ۱۳۹۲ 6920 بازدیدکننده 6 نظر
شش پیشنهاد به مدیران برای بهبود کارایی در این مقاله می خوانید

راه کارهای فراوانی برای مدیران جهت بهبود کارایی کارمندان وجود دارد ما در این مقاله به شما شش پیشنهاد برای بهبود کارایی کارمندان ارائه می دهیم. ...

شش پیشنهاد به مدیران برای بهبود کارایی

مقدمه

به عنوان یک مدیر که با تیمی از کارمندان مباشرت دارد، شما باید بتوانید که کارمندان را برای کارایی بهتر پیوسته تشویق کنید. کلید این کار اغلب ارتقاست، اما فرایند ارتقاء معمولاً خیلی مشخص و از پیش نوشته شده نیست در بعضی موارد، بهتر است از دادن پاداش مالی خودداری کرده و راه‌هایی دیگری برای ایجاد انگیزه در کارمندان پیدا کنیم. در زیر راه هایی برای تشویق کارمندان و افزایش کارایی آنها آورده شده است.

 

تقویت ارزش‌های شرکت   

کارمندی که به ارزش‌های شرکت پایبند است را ستایش کنید. البته این امر باید کارمندانی را شامل شود که علاوه بر کارایی بالا در کار، در رفتار با همکاران خود نیز نمونه هستند. ارتقا کار این گونه افراد، باعث ایجاد شدن یک نمونه و الگو برای دیگر کارمندان می شود.

 

قرار دادن کارمندان در جای درست

وقتی کارمندان در جایی کار کنند که کار را درک کرده و دوست داشته باشند، کارایی بهتری خواهند داشت. هر کارمند را در بهترین نقش ممکن برای او قرار دهید. تست های کارایی شغلی مشخص می‌کنند که آیا کارایی کارمند در موقعیتش خوب است یا خیر.

 

فراهم کردن چالش‌ها

خواستن چالش‌های بیشتر در کار، یک مشکل عمومی در میان کارمندان است. با دقت به این مشکلات کارمندان خود گوش دهید. ایجاد یک موقعیت کاری و پروژه‌هایی با چالش بیشتر، یک راه برای افزایش انگیزه و هیجان در موقعیت‌های اجرایی کارمندان است.

 

مشخص کردن ترفیع مناسب

به کارمند پاداشی معادل با کارش را وعده دهید و یا مبنای پاداش را در همان سطح شرکت و یا بازار عمومی قرار دهید. اگر هیچ مثال مشابهی وجود نداشت، پاداشی بر اساس افزایش درصدهای کلی شرکت قرار دهید.

 

صحبت درباره‌ی نبودن ترفیع

در بعضی موارد به دلیل شرایط اقتصادی یا بودجه‌ی محدود، امکان ترفیع برای کارمندان امکان‌پذیر نیست. با کارمندانی که تقاضای ترفیع دارند صحبت کنید. تدوین یک برنامه‌ی اجرایی با کارمند یک راه برای ادامه‌ی انگیزه اجرا برای ترفیع در آینده است.

 

فراهم کردن پاداش‌های دیگر

اگر افزایش حقوق امکان‌پذیر نیست، به راه‌های دیگر برای افزایش کارایی خوب کارمندان فکر کنید. دوره‌های آموزشی را برای ترفیع شغلی و یا افزایش شناخت فردی پیشنهاد دهید. صرف تکیه به ترفیع حقوق، مانعی برای وفاداری به شرکت خواهد بود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040