۱۶ آبان ۱۳۹۲

اهداف جلسه فروش

۱۶ آبان ۱۳۹۲ 2959 بازدیدکننده 1 نظر
اهداف جلسه فروش در این مقاله می خوانید

بعضی از شرکت‌ها جلسات خاصی برای افراد فروشنده خود دارند که معمولاً به آنها جلسه های فروش گفته می شود در این مقاله با اهداف جلسه فروش آشنا خواهید شد ...

اهداف جلسه فروش

مقدمه

همانند هر نوع جلسه دیگر، یکی از افراد شرکت کننده باید مسئولیت جلسه را بپذیرد. یکی از این مسئولیت‌ها، تصمیم گرفتن و اطمینان یافتن از چیزی است که باید در جلسه به آن دست یافت، که آن همان هدف جلسه است.

 

توجیه نیاز

اولین چیزی که باید انجام شود این است که برگزاری خود جلسه توجیه باشد. وقتی فروشندگان در یک جلسه شرکت می‌کنند، آن‌ها در حال فروش نیستند. آیا جلسه سودی برای شرکت خواهد داشت، مثل افزایش فروش؟ اگر ندارد ، شاید نباید جلسه برگزار شود. اگر این جلسات به صورت دوره‌ای، مثلاً هفتگی، اجرا می‌شود شاید نیاز است که تعداد آن‌ها کمتر شود. خیلی اوقات، هدف جلسه می‌تواند از طریق ایمیل، یادداشت و یا مکالمات تلفنی به جای جلسات حضوری به دست بیاید.

 

برنامه‌ریزی و آمادگی

اگر تصمیم برای برگزاری یک جلسه دارید باید کاملاً برای آن آماده بوده و برنامه‌ریزی کنید. دقیقاً از این جلسه چه هدفی دارید؟ لیستی از اهداف خود تهیه کنید. اطمینان بیابید که زمان کافی برای هر هدف اختصاص داده شده است. اگر بیش از یک هدف وجود دارد، آن‌ها را اولویت‌بندی کنید. برای رسیدن به هر هدف باید چه کاری انجام دهید؟ در صورت نیاز اسلاید تهیه کنید. شاید یک مهمان سخنران نیز مفید باشد. اگر این‌گونه است باید برای آن برنامه‌ریزی کنید

 

اهداف اقدام قطعی

گروه مهمی از اهداف آن‌هایی هستند که نیازمند اقدام سریع و فوری هستند. برای مثال اگر شرکتتان محصول جدیدی را به لیست فروشش اضافه کرده است، می‌توانید آن را در جلسه نشان دهید. این یک هدف آموزشی است. شاید شرکت قوانین مربوط به اعتبار و بازگشت محصول را تغییر داده است. لازم است که تیم فروش کاملاً از این تغییرات آگاه باشد. در جلسه، این موارد می‌تواند تشریح شده و شما می‌توانید به هر سؤال یا نگرانی پاسخ دهید. این نوعی دیگر از هدف آموزشی است.

 

انگیزه و اجرا

یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری جلسات، ایجاد انگیزه در بخش فروش است تا بتواند کارایی و نتایج کار خود را ارتقا دهند. برای مثال اطلاع یا توضیح درباره‌ی جوایز یا پاداش‌های مالی راهی برای افزایش انگیزه و نتایج بهتر فروش است. مثالی دیگر این است که افراد ممتاز فروش، داستان موفقیت خود را گفته و به دیگران نصیحت و نکاتی را بدهند. پویایی گروه نیز در اینجا ظاهر می‌شود. هنگامی که همه‌ی نیروها در یکجا جمع می‌شوند، جلسه می‌تواند یک اثر تقویتی بر آن‌ها داشته باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040