۱۵ آبان ۱۳۹۲

نمونه های مکالمات غیر حرفه ای در محل کار

۱۵ آبان ۱۳۹۲ 3490 بازدیدکننده 3 نظر
نمونه های مکالمات غیر حرفه ای در محل کار در این مقاله می خوانید

بیش از نیمی از وقت انسان صرف مکالمه با افراد دیگر می شود و چنانچه این مکالمات غیر حرفه ای باشند باعث مشکل خواهند شد... ...

نمونه های مکالمات غیر حرفه ای در محل کار

مقدمه

بیش از 75 درصد زمان افراد در محیط کار، صرف انجام مکالمات بین شخصی می شود. مکالمات غیرحرفه‌ای مشکلی اساسی در محیط کار است. مکالمات غیر حرفه ای نه تنها در کار، بلکه در موقعیت‌های شخصی نیز رخ می‌دهد.

 

زبان نامناسب

جیغ کشیدن، فریاد زدن و تحقیر دیگران در محیط کار رفتاری کاملاً غیر حرفه ای است.کارمندان یا مدیرانی که صدای خود را در محیط کار برای دیگران بالا برده و یا ناسزا می‌گویند، باعث می‌شوند که روحیه‌ی افراد کم شود. مکالمات به این طریق موجب ایجاد یک حس ترس در میان کارمندان می‌شود. در مکالمات موثر، از زبان مثبت و صمیمی برای صحبت با دیگران استفاده می شود.

 

گوش ندادن

برای مکالمه به بیش از یک فرد نیاز است، و وقتی شخصی به مکالمه گوش نداده و یا مسیرها را دنبال نمی‌کند، احتمال نتایج منفی وجود دارد. حواس پرت بودن و یا حواس دیگران را پرت کردن در طول مکالمه، حرکتی غیرحرفه‌ای است.نباید نسبت به گفته‌های دیگران ذهنی بسته داشته باشیم و به طرزی گستاخانه نظرات خود را در طول مکالمه ذکر کنیم. شنوندگان موثر شنوندگانی فعال هستند. آن‌ها با دیگران ارتباط چشمی برقرار کرده، نکات کلیدی را به وضوح تکرار کرده و به مکالمه تمرکز می‌کنند، حتی اگر با مطالب گفته‌شده مخالف‌اند و یا فکر می‌کنند که این نظرات اشتباه است.

 

اشتباهات ایمیل

مطابق گفته‌ی شرکت مایکروسافت، پیام‌های ایمیل از ترافیک تلفنی بیشتر هستند. علیرقم تاثیر ایمیل در محیط خانه و در کار ، ایمیل راه های زیادی را برای غیر حرفه ای بودن در اختیار افراد قرار می دهد. ارسال زنجیره‌ای از پیام‌های بی ادبانه، اشتباهات گرامری در متن و غیبت کردن در مورد دیگران نمونه هایی از رفتارهای غیرحرفه‌ای هستند که زیاد در محیط کاردیده می‌شوند.

 

دروغ گفتن

نگفتن حقیقت در زمان‌های مختلف ممکن است بی‌ضرر به نظر برسد اما دروغ گفتن به همکاران، ناظران و دیگر کارمندان ممکن است سبب ایجاد مشکلات زیادی شود. زمانی که اعتماد میان افراد از بین برود، ساخت دوباره‌ی آن دشوار است. عدم صداقت زمانی ایجاد می‌شود که افراد نمی‌خواهند اشتباهات را بپذیرند و یا می‌خواهند سریعاً در کار پیشرفت کنند. بهترین است همیشه با دیگران رو راست بوده و به آن‌ها برای حل مشکلات اعتماد کنیم.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040